علی کریمی؛ بیش از تنیس فوتبال لطفا(عکس)

علی کریمی به نسبت بسیاری از ستارگان فوتبال ایران گوشه گیر و جمع گریز بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اگر چه این ویژگی با ذات ستاره گی در فوتبال در تضاد است اما علی کریمی خصوصیات بارز دیگری داشته که با آن ها تبدیل به یکی از ستارگان مهم تاریخ فوتبال ایران شده است. با اینحال کریمی برخلاف خصیصه ذاتی اش در علاقه به تنهایی و انزوا در شبکه های اجتماعی رویکرد دیگری را انتخاب کرده و یکی از پرفالوورترین چهره های فوتبال ایران به شمار می آید. اگر چه سبک او در اداره صفحه اجتماعی اش کاملا متفاوت با سایر ستاره های فوتبال در قد و قواره های اوست.


کریمی در صفحه اینستاگرامش گهگاه درباره فوتبال می نویسد و گاهی به دنبال انجام مسئولیت اجتماعی خود درباره مسایلی است که در کشور ایران وجود دارد و البته عموما از اشکال و ایموجی هایی استفاده می کند که مورد بحث دیگر کاربران بوده است. کریمی در ماه  گذشته اکثر اوقات خود را صرف جممع آوری اقلام لازم برای بیمارستان های شهر رشت برای مقابله با کرونا کرد تا به این شکل اندکی از دین خود را به شهرزادگاهش ادا کرده باشد. با این حال از دید بسیاری از علاقمندان به فوتبال خلاصه شدن حضور کریمی در فعالیت های گاه و بیگاه خیرخواهانه چیزی نیست که از این ستاره سابق تیم ملی انتظار می رود.


او که مربیگری در شرایط سخت را تجربه کرده و موفقیت و شکست را با هم داشته است با جدایی از سپیدورد اکثر وقت خود را به ورزش گذرانده تا مثل دوران بازیگری فیت و سرحال باشد. البته او قرار بود در یک حرکت جالب در مسابقات ماراتن دوبی شرکت کند و با کمک مربی اختصاصی که داشت در ماه های گذشته تمرینات سخت وفشرده ای را انجام داد اما در نهایت مشخص نشد که چرا تصمیم به عدم شرکت در این مسابقات گرفت.


با این وجود به نظر می رسد که باید هرچه زودتر از این چهره خبرساز در میادین فوتبالی هم استفاده کرد. علی کریمیِ سرمربی که حالا باتجربه تر از گذشته هم هست در کلاس های برگزار شده از سوی فدراسیون شرکت کرده و امسال به سمت دریافت مدرک پروفشنال گامی جدی برمی دارد.حرکتی که البته بخشی از مسیر یک مربی محسوب می شود و یک حرفه ای با الهام و بینش و ابتکار و آموخته هاست که برای خود کارنامه مثبت و منفی می آفریند.


 درنهایت فوتبال ایران دلتنگ کریمی است.بازیکن درخشانی که به نظر فضای حرکت برایش آنقدرها هم که فکر می کنید بسته نیست، اگر نگاهی به فهرست سرمربیان لیگ بیندازید.

و البته که انتخاب بعدی کریمی باید عاقلانه و حتی محتاطانه باشد.

بیشتر بخوانید:

احسان حدادی کرونا را شکست می دهد

تگ ها


فوتبال ایران علی کریمی علی کریمی فوتبال