علی کریمی: حالاحالاها به ایران برنمی‌گردم

هافبک تیم دیناموزاگرب کرواسی ادعا می کند که هرگز قصد بازگشت به ایران را ندارد ......

 هافبک تیم دیناموزاگرب کرواسی ادعا می کند که هرگز قصد بازگشت به ایران را ندارد.
 

علی کریمی در مورد دلیل نیمکت نشینی اش در دیناموزاگرب، بازی های تیم ملی و البته برکناری زلاتکو کرانچار گفت وگویی با "ورزش سه" انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:


چرا در دیناموزاگرب بازی نمی کنی؟


من در این مدت سکوت کردم و ترجیح دادم که در آرامش کارم را انجام دهم اما الان به خاطر حاشیه هایی به وجود آمده ترجیح دادم جواب شما را بدهم. حتما می دانید که من یک ماه و نیم دیر به تمرین های دیناموزاگرب اضافه شدم و به همین دلیل چند هفته ای به صورت اختصاصی تمرینات بدنسازی انجام دادم. همین موضوع باعث شد که کمی دیر به شرایط مسابقه برسم.


به هر حال هفته هاست که بازی نمی کنی و حتی این شائبه به وجود آمده که قصد داری به سپاهان برگردی؟


اصلا چنین چیزی نیست. زمانی که از نظر بدنی آماده شدم با یک مصدومیت قدیمی روبه رو شدم و همین موضوع باعث شد که کادرپزشکی از من بخواهد که 6 هفته فیزیوتراپی کنم. طبیعی است که در این شرایط نمی توانم بازی کنم و شائبه هایی که به وجود آمد باعث شد که با شما صحبت کنم.


قصد بازگشت به ایران را داری؟


من این موضوع را باید بگویم که اصلا قصد ندارم به ایران برگردم. به سپاهان و هوادارانش بسیار علاقه دارم اما من زمانی که در ایران کارم را شروع کردم، بهترین عملکرد را داشتم تا بتوانم در فوتبال اروپا بازی کنم و حالا که به اینجا رسیده ام، حالاحالاها قصد بازگشت به ایران ندارم و با تمام احترامی که برای سپاهان قائلم می خواهم برای مدت طولانی در فوتبال اروپا به میدان بروم.


اما در این مدت شایعه شد که چون کرانچار از کار برکنار شده است تو هم قصد جدایی از این باشگاه را داری؟


برای کسانی که این بحث را مطرح می کنند باید بگویم که زمانی که من با دیناموزاگرب قرارداد بستم آقای مامیچ سرمربی آن بود و اصلا در آن زمان آقای کرانچار حضور نداشت. طبیعی است که من با آقای کرانچار بسیار راحت بودم چراکه ایشان سرمربی من در سپاهان بود اما من یک بازیکن حرفه ای ام و به خاطر یک مربی باشگاهم را ترک نمی کنم. با آقای کرانچار به دیناموزاگرب نیامدم که به خاطر او از این باشگاه بروم.


چقدر لیگ کرواسی با لیگ ایران فرق دارد؟


فرق آن از زمین تا آسمان است و تمرینات بسیار پرفشارتر و حرفه ای تر است. به همین دلیل هم بود که من به محض حضور در تمرینات با مصدومیت قدیمی ام روبه رو شدم اما دارم تلاش می کنم تا با شرایط بازی در فوتبال اروپا خودم را هماهنگ کنم. برای کسانی که می گویند من بازی نمی کنم باید بگویم که دو روز است به تمرینات اضافه شدم و اول تلاش می کنم که در لیست 18 نفره قرار بگیرم و بعد از آن آرام آرام به ترکیب اصلی ا  ضافه شوم.


و سوال آخر؛ فکر می کنی اگر آماده باشی کی روش تو را به تیم ملی دعوت می کند؟


از آقای کی روش ممنونم که پیگیر وضعیت من است و حتی در اردوی قبلی با وجود آنکه من مصدوم بودم من را به تیم ملی دعوت کرد و حتی به باشگاه هم نامه زد. از ایشان واقعا تشکر می کنم که شرایط مصدومیت من را درک کرد و من هم تمام بازی های تیم ملی را پیگیری می کنم و از اینکه بچه ها توانسته اند نمایش خوبی داشته باشند بسیار خوشحالم.

 

تگ ها


فوتبال