عمران‌زاده: با وجود فتح‌الله زاده چرا باز هم دنبال مدیرعامل می گردید؟

پیشکسوت استقلال اظهار داشت: برایم جالب است وقتی فتح الله زاده هست و در هیات مدیره حضور دارد چرا ما باید دنبال مدیرعامل بگردیم چه کسی بهتر از او؟...

 

به گزارش مدال و به نقل از ایلنا، حنیف عمران زاده مدافع سابق استقلال این روزها به عنوان مربی در خوشه طلایی ساوه مشغول فعالیت است. وی معتقد است استقلال می‌تواند با فرهادمجیدی در لیگ به موفقیت برسد فقط باید کمی تمرکز بازیکنان حفظ شود. با حنیف در خصوص شرایط استقلال و همچنین تیم ملی بزرگسالان و حذف تیم امید از المپیک به گفت وگو نشستیم:

شرایط استقلال را دنبال می‌کنید؟
به هر حال به عنوان بازیکن قدیمی استقلال شرایط این تیم را پیگیر هستم خدا را شکر شرایط تیم خوب است و بعد از آن همه بدبختی و ناراحتی اوضاع کمی بر وفق مراد است تیم بدون حاشیه در حال تمرین کردن است امن و امان است باید منتظر بمانیم تا ببینم دوباره چه داستان‌هایی را برای نابودی استقلال طراحی خواهند کرد. 

خیلی‌ها می‌گویند مجیدی ریسک کرد که سرمربیگری استقلال را قبول کرد؟
نمی‌توان گفت ریسک به هر حال او بازیکن قدیمی استقلال بوده و بهترین گزینه در حال حاضر خود ایشان بود او فصل گذشته در تیم حضور داشته و در چند بازی هم سرمربی موقت بوده حتی اگر در بازی مقابل نفت آبادان گل سالم تیمش را مردود اعلام نمی‌کردند تا روز آخر امکان قهرمانی تیمش وجود داشت. فرهاد با بازیکنان رفیق و می‌تواند ارتباط خوبی را با آنها برقرار کند.

استراماچونی هم از استقلال جدا شد.
ما که در انتها نفهمیدیم داستان چیست چرا آمد چرا رفت فکر می‌کنم یک جورهایی مثل سوال چهار گزینه‌ای است که جوابش را باید خودت پیدا کنی مذاکراتم با وی مثل برجام بود و حتی طولانی‌تر از آن اما این را قول می‌دهم که به هر حال مردم روزی علت جدایی استراماچونی را خواهند فهمید زیرا که در این باشگاه چیزی مخفی نمی‌ماند. 

خلیل‌زاده هم به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه انتخاب شده است.
در این چند وقتی که ایشان آمده کارهای زیادی را برای استقلال انجام داده است و با آنکه فوتبالی نبوده ولی نباید بی‌انصاف باشیم او توانست تیم را جمع و جور کند.

به عنوان کسی که با فتح‌اله زاده کار کردی نقش او در هیات مدیره چیست؟
اصلا ما نمی‌دانیم حاجی کجاست و چرا خبری از او نیست اصلا چرا آمده و چرا اصلا از او استفاده نمی‌شود نه مصاحبه‌ای نه حرکتی و نه چیزی برایم جالب است وقتی او هست و در هیات مدیره حضور دارد چرا ما باید دنبال مدیرعامل بگردیم چه کسی بهتر از فتح‌اله زاده .

این روزها بحث حضور استقلال در آسیا در کشور ثالث مطرح است.
من فکر می‌کنم یک سناریویی درست کردند که می‌خواستند تیم‌های ایرانی را از لیگ قهرمانان آ‌سیا حذف کنند اما این را بگویم آسیا از این اتفاق ضرر خواهد کرد. برای کوچکترین بازی استقلال در آسیا 40، 50 هزار نفر به استادیوم می‌روند و نبود تیم‌های ایرانی باعث خواهد شد هیجان از فوتبال آسیا برود.

می‌گویند کشور ایران امن نیست.
اتفاقا دور و اطراف ایران امن نیست همه جا را ما خودمان امن کرده‌ایم عراق سوریه، لبنان اگر می‌بینید بحرین و عربستان امن نیستند به خاطر این است که دست به دامان نیستند آنها اگر دست به دامان شوند آنجا را هم امن می‌کنیم. بهترین کار را تیم‌های ایرانی کردند که در آسیا شرکت نکردند.

سعید رمضانی هم به عنوان سرپرست جدید استقلال انتخاب شد که خیلی‌ها به این موضوع انتقاد کردند.
درست است که رمضانی در استقلال بازی نکرده اما داماد کسی است که عمرش را برای استقلال گذاشته و باید با این موضوع کنار آمد.

خط دفاع استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
استقلال نیاز به دفاع دارد روزبه چشمی که دفاع نیست او بیشتر در هافبک کارآیی دارد.

دربی بزرگ تهران هم نزدیک است پیش‌بینی‌ات از این بازی چیست؟
به هر حال دوست دارم استقلال این بازی را ببرد و با وجود فرهاد و یحیی باید گفت این یک دربی ایرانی است من دوست دارم گل استقلال را هم ارسلان مطهری بزند چون او واقعا یک استقلالی است.

مربی تیم ملی بزرگسالان هنوز انتخاب نشده است.
فوتبالی بخواهیم صحبت کنیم ما از حضور در مقدماتی جام جهانی حذف شده‌ایم اما روی کاغذ شانس داریم مطمئن باشید کشورهای حوزه خلیج فارس با یکدیگر زد و بند می‌کنند و نمی‌گذارند ایران از گروهش بالا بیاید مانند شیخ سلمان که به خاطر کشورش این بلا را سر ما آورد.

تیم ملی امید هم همانند 44 سال گذشته نتوانست به المپیک صعود کند.
ما یک برنامه‌ریزی دقیق نداریم و حالا هم همه به استیلی گیر دادند مگر قبلی‌ها چه گلی به سر فوتبال ما زدند و حالا از استیلی انتظار دارند این کار را انجام بدهد. کرانچار و وینگادا با تیم امید چه کردند که حالا فقط از ایرانی‌ها انتقاد کنیم. در حال حاضر نامردی است که کسی بخواهد فقط به استیلی گیر بدهد. او بر اساس داشته‌هایش به این مسابقات رفت اما نتوانست نتیجه لازم را بگیرد من دیدم نوشته‌اند که او به استقلالی‌ها بازی نداده است آخر این چه حرفی است که زده می‌شود.

شرایط تیم خوشه‌طلایی در لیگ یک چطور است؟
خدا را شکر شرایط خوبی داریم با سرمربیگری محمود فکری توانستیم در سه بازی 9 امتیاز بگیریم چهارم جدول هستیم و می‌توانم شانس صعود به لیگ برتر را داشته باشیم. این تیم خصوصی است و باید از کسانی که در فوتبال خصوصی خرج می‌کنند حمایت کرد زیرا که آنها باید به این کار دلگرم شوند.

به نظرت استقلال می‌تواند شانسی برای قهرمانی داشته باشد؟
چرا که نه آنها در نیم فصل اول شرایط خیلی خوبی داشتند و مدعی قهرمانی بودند اگر بتوانند کمی تمرکز خودشان را حفظ کنند کسب عنوان قهرمانی دور از دسترس نخواهد بود فقط نیاز به کمی شانس و تمرکز دارد.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

معاون استقلال خبرداد/2بازیکن خارجی در راه تهران؛ آبی‌ها به کیش می‌روند

عبداللهی در گفتگو با مدال: استقلال و مجیدی لطمه بزرگی دیدند

تگ ها


حنیف عمران زاده اسماعیل خلیل زاده علی فتح الله زاده فرهاد مجیدی مدیرعامل استقلال فوتبال ملی فوتبال ایران استیلی بازی در زمین بی طرف حق میزبانی کنفدراسیون فوتبال آسیا استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال