عمران زاده: من از فوتبال خداحافظی نکرده ام

مدافع سابق استقلال از احتمال بازگشت به میادین در نیم فصل خبر داد. حنیف عمران زاده یکی از بازیکنان استقلال بود که ......

مدافع سابق استقلال از احتمال بازگشت به میادین در نیم فصل خبر داد.

حنیف عمران زاده یکی از بازیکنان استقلال بود که محبوبیت زیادی در بین هواداران این تیم داشت و حالا دوباره بعد از یک نیم فصل دوری قصد بازگشت به میادین را دارد. صحبت های جذب عمران زاده را در ادامه می خوانید:

 

تو از فوتبال خداحافظی کرده ای؟


نه هنوز تصمیمی نگرفته ام و اتفاقا تمرین هایم را خیلی منظم پیگیری می کنم تا تصمیم درستی بگیرم.  

 

یعنی به فوتبال برمی گردی؟


تصمیمی گرفته ام که انشاالله در این چند روزه آن را عملی می کنم.  انشاالله اگر تصمیمم عملی شد و برگردم خبرهایی می شود که صدایش به ورزش سه هم می رسد. (با خنده)

 


بازیکنانی که از نسل تو از استقلال جدا شدند روزهای خوبی را تجربه نکردند. برهانی و طالب لو خداحافظی کردند و خود تو هم روزهای خوبی نداشتی. دلیل این مساله از نظر خودت چیست؟


اگر نگاه کنید هم من، هم وحید و هم آرش دوست داشتیم با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنیم، بازیکنی هم نبودیم که  2 سال در استقلال باشیم، همه 7-8 سال در این تیم بودیم و جدایی بعد از این همه سال سخت است. بازی کردن در تیمی که تماشاگر ندارد، جو رسانه ای روی آن نیست واقعا سخت است و ما نتوانستیم خودمان را با این شرایط تطبیق بدهیم.

 

 

به نظر تو چرا استقلال در این فصل خوب نتیجه نمی گیرد و به این روز افتاده است؟

 

استقلال در ابتدای فصل خوب بسته نشده و بازیکنان تاثیرگذار راحت جدا شدند. یکسری ها را از نظر مالی راضی نکردند و یکسری هم بندهایی در قراردادشان بود که توانستند راحت جدا شوند.  بازیکنان خارجی با کیفیت نیستند و شما می توانید آنها را با خارجی های پارسال مقایسه کنید. جز طارق همام بقیه خارجی ها نسبت به هزینه هایی که برای آنها شد جواب ندادند.  پارسال همدلی در استقلال  بیشتر بود ولی امسال تیم همدل نیست و حداقل ما از بیرون رفاقتی بین بازیکنان حس نمی کنیم.

 


یعنی تو می گویی شرایط این فصل استقلال از تابستان کلید خورد. درست است؟


صد در صد.  پارسال باید تیم را  حفظ می کردند ولی بازیکنان رفتند و بازیکنان جدید خارجی هم چندان خوب نیستند. پرسپولیسی ها محروم بودند اما بازیکن گرفتند و آنها را قرض دادند به تیم های خودشان تا سرحال برای نیم فصل دوم برگردند ولی ما نتوانستیم بازیکن بگیریم در حالی که محروم نبودیم. بازیکنان استقلال چه زمانی قرارداد امضا کردند؟ دو سه هفته مانده  به شروع لیگ و طبیعی است آنها با شروع بازی ها اصلا هماهنگ نبودند.  بی مهری هایی هم به استقلال شد و این تیم پول هم ندارد، به طور مثال من خودم با استقلال برای طلب هایم توافق کرده بودم ولی فعلا باشگاه پولی ندارد که به من بدهد.

 

شما بعد از بازی پرسپولیس- کاشیما پستی حمایتی در مورد دو ستاره استقلال گذاشتید و این باعث شد شجاع خلیل زاده واکنش تندی به این موضوع نشان دهد. در این باره چه نظری داری؟


ما جواب شجاع خلیل زاده را ندادیم بلکه بازیکنانی مثل من و آرش از سوی هواداران تحت فشار بودیم و آنها از ما توقع دارند.  هنوز که هنوز است نوک پیکان انتقادها سمت ما است و همه از ما انتظار حمایت از استقلال را دارند. به خاطر همین از استقلال حمایت کردیم و منظور ما بازیکن خاصی نبود.

 

یعنی جواب شجاع خلیل زاده را نمی دهی؟


بازیکنان غیرت داشته باشند و با عملکرد خوب جواب شجاع را بدهند. شجاع بچه محلم است و بازیکن خوبی هم است.  بازیکنان غیرت داشته باشند و آنقدر خوب بازی بکنند که جواب این بازیکن را بدهند. ما در جام حذفی حذف شده ایم و در لیگ کار سخت است و هواداران مان سرافکنده هستند.  تیم مریض است و باید مشکل تیم پیدا شود.

 


فکر می کنی چرا استقلال نتوانست در سال 2013 به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و از اف سی سئول شکست خورد؟


در آن زمان مثل حالا لیگ قهرمانان آسیا کشکی نبود و تیم های شرق و غرب به هم بر خورد می کردند. زمان ما بازی ها مثل لیگ قهرمانان اروپا بود، مطمئن باشید ما هم تا فینال با تیم های غرب آسیا بازی می کردیم راحت به فینال صعود می کردیم.

 


خیلی ها می گویند آن حمایتی که امسال از پرسپولیس شد، آن سال از استقلال نشد. تو این را قبول داری؟


صد در صد درست است و اصلا در زمان ما همچین چیزی نبود که همه در خدمت استقلال باشند. یادم هست در بازی با اف سی سئول یکسری از  خروجی های استادیوم را بسته بودند تا ورزشگاه به طور کامل پرنشود. بین دو بازی با اف سی سئول ما در لیگ برتر بازی کردیم و کسی  به فکرما نبود.  ما هم بازی برگشت مان در تهران بود و می توانستیم بازی را برگردانیم ولی کسی از ما حمایت نکرد.


و صحبت پایانی....

من چند روز پیش مصاحبه ای کردم که بد تعبیر شده بود. من گفتم دوست مهدی رحمتی باعث جدایی ما شد در حالی که این شخص دوست همه ما بود و همه ما از خودی خوردیم. مهدی مثل برادرم است و خیلی تلاش کرد من در استقلال بمانم. لطفا عده ای از آب گل آلود ماهی نگیرند چون نمی توانند ارتباط بین من و مهدی رحمتی را خراب کنند.

تگ ها


استقلال فوتبال