عمران زاده: پرسپولیسی ها از منیریه جام می‌خریدند باارزش‌تر بود!

مدافع اسبق استقلال درباره قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام گفت: اینجوری که جلو میرویم تا ۲ سال دیگر لگوی پیراهنشان ۴، ۵ تا ستاره خواهد داشت ......

مدافع اسبق استقلال درباره قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام گفت: اینجوری که جلو می‌رویم تا ۲ سال دیگر لگوی پیراهن‌شان ۴، ۵ تا ستاره خواهد داشت.

حنیف عمران‌زاده دیروز اعلام کرد به صورت رسمی از دنیای بازیگری کنار کشید و از این پس به دنبال دانش‌افزایی برای مربیگری خواهد بود. مدافع اسبق استقلال همچنان با حرارت درباره تیم محبوبش صحبت و برای پرسپولسی‌ها کری‌خوانی می‌کند. 
* قرار بود تا نیم‌فصل صبر کنی و اگر پیشنهاد خوبی نداشتی خداحافظی کنی، چرا تغییر عقیده دادی؟
چند روزی با خانواده در حال مشورت بودم و صبح دیروز تصمیم آخر را گرفتم.
* ناراحت هستی؟
بله، ساعت‌ها از اعلام تصمیمم گذشته، اما ناراحتم. برای کسی که از نوجوانی با عشق فوتبال بازی کرده آویزان کردن کفش‌های فوتبال سخت است.
* از تصمیمات زمان بازیگری پشیمان نیستی؟
پشیمانی سودی ندارد. بالاخره هر انسانی در هر صنفی حتی بعد از یک ساعت بابت یک حرکت یا تصمیم پشیمان می‌شود. آنچه اتفاق افتاده دیگر تمام شده و رفته.
* واکنش هواداران استقلال به اعلام خداحافظی‌ات چطور بود؟
من از روزی که پیراهن استقلال را بر تن کردم ارزش هوادار را می‌دانستم و قدرشناس بوده‌ام. دنبال ظاهرسازی نبوده‌ام. در طول چند سال بازیگری اشتباه داشته‌ام، اما همه هواداران می‌دانستند اشتباهات فوتبالی من فنی بوده و حمایتم کردند. اگر چند تا سوتی دادم سعی کردم با تمام وجود بازی کنم و سلامتی‌ام را برای استقلال بگذارم. هواداران این تیم بزرگترین اعتبار و سرمایه استقلال هستند. خدا کند بازیکنی که صاحب موقت پیراهن این تیم می‌شود بداند چه افتخاری نصیبش شده است.
* و اگر قدرش را نداند؟
کسی که قدرشناس نباشد حقیر است. به قولی خاک بر سر بازیکنی که نفهمد پیراهن استقلال یا هر تیم پرطرفداری چه ارزشی دارد. من سال‌هاست برای پرسپولیسی‌ها کری می‌خوانم، اما پیراهن آن تیم هم باید برای بازیکنانش ارزشمند باشد، چون آن‌ها هم هوادار دارند. از نظر من هوادار استقلال عزیزتر است و از نظر آن‌ها هم هوادار تیم خودشان.
* حرف پرسپولیس شد، صبح دیروز کاپ قهرمانی سوپرجام را تحویل اعضای این باشگاه دادند.
خب مبارک است و حالا پرسپولیسی‌ها می‌توانند ستاره دوم را روی پیراهن‌شان بزنند! اینجوری که جلو می‌رویم تا ۲ سال دیگر لگوی پیراهن‌شان ۴، ۵ تا ستاره خواهد داشت.
* البته باشگاه استقلال هم به دادگاه CAS شکایت کرده است.
ببینید اتفاقات این چند سال را کنار هم بگذاریم متوجه می‌شویم مسئولان ورزش طرف پرسپولیس هستند. سر بازی سوپرجام ابتدا آن‌ها خواستار به تعویق افتادن بازی شدند، اما وقتی استقلال راهی ترکیه شد فدراسیون اعلام کرد هر تیمی نباشد بازنده خواهد بود. خب قانون چه می‌گوید؟ آیا تیم پرسپولیس و عوامل اجرایی در زمین حاضر شدند و داور هم سوت را زد و، چون استقلال نبود بازی ۳ بر صفر شد؟ می‌گویند تأمین امنیت چه می‌شد؟ وقتی استقلال ترکیه بوده که طرفدارانش بلند نمی‌شدند بروند ورزشگاه. حتی ۲۰ هزار هوادار پرسپولیس هم نمی‌رفتند داخل ورزشگاه که بگویم کنترل سخت می‌شد. این‌ها توجیه است؛ اگر اینجوری جام گرفتن مردانه است و لذت دارد خب بگذارید آقایان خوشحال باشند. اینکه یکهو یواشکی رفتند فدراسیون و یک جام گرفتند و برگشتند چه لذتی دارد؟ باور کنید اگر می‌رفتند منیریه پول می‌دادند و یک جام می‌خریدند باارزش‌تر بود، چون حداقل می‌گفتند پولش را دادیم و گرفتیم، ولی این جامی که دیروز گرفتند چه ارزشی دارد؟ نه بابتش پول دادند نه بازی کردند.
* صحبت خاصی مانده است؟
آرزو می‌کنم روز‌های خوب استقلال هم فرا برسد. می‌دانم تا دو سال آینده کسب موفقیت سخت است، چون باید با تیم‌هایی رقابت کرد که حمایت می‌شوند. بنده در روز خداحافظی از فوتبال اعلام می‌کنم هیچ وقت نگفته‌ام انسان کاملی هستم، فوتبالیست بدون اشتباهی بوده‌ام، اما به تیم استقلال عشق داشته و دارم. مخلص تک‌تک هواداران تیمم هستم. اگر به هر دلیلی باعث رنجش کسی شده‌ام معذرت می‌خواهم. اگر باعث خوشحالی هواداران شده‌ام به خودم می‌بالم که انجام وظیفه کرده‌ام. از این به بعد هم هوادار دو آتیشه استقلال کبیر هستم.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال