عملکرد تهاجمی استقلال، اول در آسیا

استقلال علاوه بر برترین خط حمله، بالاترین نرخ تبدیل شوت به گل را در لیگ قهرمانان آسیا به خودش اختصاص داده است....

به گزارش "ورزش سه"، خط حمله استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشته و آنها با به ثمر رساندن ۱۱ گل، بیشترین تعداد گل را در دور رفت از مرحله گروهی داشته اند. شاگردان مجیدی در دیدار اول ۵ بار دروازه الاهلی را باز کردند و در دو بازی بعدی با الشرطه و الدحیل نیز در هر بازی ۳ گل وارد دروازه رقبا کردند.


الدحیل و الهلال نیز با ۷ گل زده، در رده دوم مشترک بهترین خط حمله لیگ قهرمانان آسیا هستند. پرسپولیسی ها نیز که در ۳ بازی خود موفق شده اند ۶ گل وارد دروازه رقبا کنند، در رده چهارم مشترک با آلمالیق ازبکستان و الاهلی عربستان قرار دارند.


در بخش نرخ تبدیل شوت به گل نیز استقلال آمار بسیار خوبی دارد. شاگردان مجیدی با آمار ۳۱ درصد در این بخش، در صدر آسیا ایستاده اند. دیگر استقلال حاضر در این رقابتها از تاجیکستان، با ۲۷ درصد دوم است و الاهلی عربستان با ۲۶ درصد در جایگاه سوم ایستاده است. پرسپولیس که در این آیتم آمارش نصف استقلال است، با ۱۵ درصد نرخ تبدیل شوت به گل، در رده دهم قرار دارد.


در بخش شوت به سمت دروازه ها، تیم های قطری اول و دوم ایستاده اند. الدحیل در ۳ بازی خود در مرحله رفت، به طور کلی ۵۳ بار به سمت دروازه رقیبانش شوت زده و در جایگاه نخست است. السد با ۴۷ شوت در رده دوم ایستاده و پرسپولیس نیز که با ۴۵ شوت دروازه رقیبانش را تهدید کرده، سوم است.


استقلال هم که در این رقابت ها در بخش تهاجمی خوب و زهردار ظاهر شده، با ۴۲ شوت در رده چهارم قرار دارد. تراکتور هم با ۳۳ شوت به سمت دروازه در رده دهم برترین های این بخش ایستاده است.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران