عملکرد فوق العاده مثلث هجومی پرسپولیس

در بازی با نساجی مهدی ترابی چندان درخشان نبود اما این بار وحید امیری پرسپولیس را به پیروزی رساند تا تئوری تک ستاره بودن تیم کالدرون تحت الشعاع قرار بگیرد....

به گزارش مدال، در روزی که مهدی ترابی برخلاف دو سه ماه اخیر، آن ستاره درخشان همیشگی نبود، این وحید امیری بود که پرسپولیس را به ششمین برد پیاپی و صدر جدول رساند. امیری که در پست غیرتخصصی به کار گرفته می‌شود، در بازی قبلی لیگ مقابل سایپا هم گل اول قرمزها را زده بود اما این بار ضربه سر او آنقدر خوب بود که برای گل شدن نیازی به اشتباه دروازه‌بان نداشته باشد. با پاس گلی که علیپور در این بازی داد، حالا مهاجمی که در اوایل فصل به شدت تحت فشار بود، بیشتر از بقیه پاس منجر به گل داده است.

در هفته‌های اخیر علیپور، وحید امیری، مهدی ترابی و بشار رسن چهار مهره مورد اعتماد کالدرون بوده‌اند و جالب است بدانید از 16 گل اخیر پرسپولیس در لیگ و جام حذفی، 14 گل را مثلث ترابی - امیری - علیپور به ثمر رسانده‌اند، اما این برای کالدرون راضی‌کننده نیست و او بار دیگر در مصاحبه مطبوعاتی با افسوس از مهاجم نداشته‌اش گفت. مهاجمی که به قول کالدرون، اگر 8 گل می‌زد، پرسپولیس 10 امتیاز از حریفان جلوتر می‌افتاد.

به تمام این ها درخشش علی علیپور را اضافه کنید. علیپور قرار بود امسال مدعی اول آقای گلی باشد اما آنقدر لیگ را بد شروع کرد که فعلاً از این عنوان دور افتاده. او البته در هفته‌های گذشته نشان داده که شاید بتواند عنوان تازه‌ای را برای خودش و باشگاه پرسپولیس به ارمغان بیاورد؛ برترین پاس‌گل ‌دهنده لیگ. تا اینجای کار او ۵ پاس‌گل به هم‌تیمی‌هایش داده است. از جمله پاس گل سه ‌امتیازی دیروز به وحید امیری. این آمار او را در صدر جدول برترین پاس‌گل دهنده‌ها قرار داده؛ همراه با معین عباسیان، مهدی قائدی و محمدرضا حسینی. علیپور ۵ گل هم در رقابت‌های لیگ به ثمر رسانده تا در مجموع روی ۱۰ گل از ۲۰ گل پرسپولیس تأثیر مستقیم داشته باشد. یعنی روی ۵۰ درصد کل گل‌ها!
به نظر می آید علیپور با کالدرون حالا وضعیت و موقعیت جدیدی را تجربه می کند. او هم گل می زند، هم پاس گل می دهد تا رفته رفته به تیم ملی هم بیندیشد.

بیشتربخوانید:
ناراحتی کالدرون از انصاری‌فرد؛ رویارویی مدیرعامل و سرمربی علنی شد

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران عملکرد فوق العاده خط حمله پرسپولیس علیپور ترابی امیری فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال