عملکرد کاروان ایران در روز سوم

کاروان ایران در روز سوم بازی های پارالمپیک 2016 ریو به یک مدال نقره در رشته پرتاب دیسک رسید ......

 کاروان ایران در روز سوم بازی های پارالمپیک 2016 ریو به یک مدال نقره در رشته پرتاب دیسک رسید.
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مسابقات پرتاب دیسک کلاس F56 روز شنبه در ورزشگاه المپیک شهر ریو آغاز شد که علی محمدیاری به عنوان نخستین نماینده ایران در این رقابت به میدان رفت. او در پرتاب اول خود مرتکب خطا شد و در تلاش دوم نیز باز هم خطا کرد. نماینده کشورمان در پرتاب سوم هم یک بار دیگر ناموفق ظاهر شد و با خطا، محل پرتاب دیسک را ترک کرد. محمدیاری بدین ترتیب با سه خطای متوالی از گردونه مسابقات کنار رفت.

 

رقابت های پرتاب دیسک کلاس F56 امروز در ورزشگاه المپیک شهر ریو برگزار شد که در آن 11 ورزشکار با یکدیگر به رقابت پرداختند و علی محمدیاری و علیرضا قلعه ناصری نیز از ایران حضور داشتند. قلعه ناصری در تلاش اول 42.32 متر، در تلاش دوم 42.12 متر و در تلاش سوم نیز دیسک را 43.86 متر پرتاب کرد. این ورزشکار در ادامه باز هم به میدان رفت و در سه پرتاب دوم خود توانست 44.04 متر را به عنوان بهترین رکوردش به ثبت برساند و رکورد شخصی اش را نیز ارتقا بدهد. قلعه ناصری با ثبت این رکورد موفق شد بعد از کلودینی باتیستا دوسانتوس از برزیل با 45.33 متر، به مدال نقره برسد و سومین مدال کاروان پارالمپیک ایران در ریو را به ارمغان بیاورد. پس از نماینده کشورمان نیز لئوناردو دیاز از کوبا با 43.58 متر سوم شد. در این رقابت علی محمدیاری نیز حضور داشت که با خطا در سه پرتاب اول خود، حذف شد.

 

حامد علیزاده جودوکار وزن 100- کیلوگرم کشورمان در بازی‎های پارالمپیک 2016 ریو، به مصاف حریفی از آذربایجانی رفت و به دلیل دریافت اخطار بیشتر از گردونه مسابقات کنار رفت. علیزاده در نخستین دیدار خود مقابل حریف آمریکایی به برتری دست یافته بود اما وی در دومین دیدارش در وزن 100- کیلوگرم مقابل حریف کوبایی شکست خورد.

 

مرحله مقدماتی مسابقات دوی 100 کلاس T47 در دو گروه برگزار شد. در گروه اول احمد اجاقلو در ایران نیز حضور داشت که توانست رکورد 11.22 ثانیه را به ثبت برساند و در رده پنجم قرار بگیرد. در پایان مرحله مقدماتی، چهره 8 فینالیست مشخص شد که بر این اساس اجاقلو از ایران به همراه دو ورزشکار از برزیل و دوندگانی از کوبا، آمریکا، استرالیا، لهستان و چین حضور خواهند داشت.

 

معصومه خدابخشی در میان 29 شرکت کننده رقابت های میکس تفنگ بادی 10 متر، R4 با ثبت رکورد نهایی 627، به عنوان چهاردهم بسنده کرد و از راهیابی به فینال باز ماند. دو نماینده از اسلوونی و ورزشکاری از اوکراین به ترتیب عناوین اول تا سوم مسابقات مقدماتی این ماده را به دست آوردند.

 

تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در اولین دیدار خود از رقابت‎های پارالمپیک ریو به مصاف آمریکا رفت و 3 بر صفر شکست خورد.

 

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در سومین دیدار خود در بازی های پارالمپیک 2016 ریو به مصاف تیم ملی آمریکا رفت و در پایان با نتیجه 93 بر 44 شکست خورد.

 

رقابت های وزنه برداری پارالمپیک 2016 ریو در دسته 65- کیلوگرم برگزار شد و حمزه محمدی از کشورمان با 11 ورزشکار رقابت کرد. محمدی در تلاش اول در مهار وزنه 187 کیلوگرمی ناکام بود اما در تلاش دوم خود موفق شد همین وزنه را مهار کند. ورزشکار کشورمان که همچنان شانس کسب مدال برنز را داشت، در تلاش سوم خود وزنه 192 کیلوگرمی را انتخاب کرد اما نتوانست آن را مهار کند و با رکورد 187 کیلوگرم و قرار گرفتن در رده چهارم به کار خود پایان داد.

 

تیم فوتبال هفت نفره ایران دومین بازی خود در چارچوب پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک را با پیروزی 2 بر صفر مقابل آمریکا پشت سر گذاشت.

 

مرحله مقدماتی رقابت های کامپوند تیراندازی با کمان برگزار شد که در پایان هادی نوری در بخش مردان با امتیاز 685 در جایگاه سوم قرار گرفت. سمیه عباسپور در بخش بانوان با 657 امتیاز دوم شد و مجید کاکوش نیز در کلاس w1 با کسب 628 عنوان هفتم را به دست آورد. در بخش میکس نیز هادی نوری و سمیه عباس پور با 1342 امتیاز در جایگاه اول قرار گرفتند.

 

حمزه ندری جودوکار پارالمپیکی ایران مقابل جودوکار قدرتمند ژاپنی شکست خورد و از رسیدن به مدال بازماند. نماینده وزن 100+ کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی مقابل «ماساکی کنتو» از ژاپن قرار گرفت و در یک کمتر از دو دقیقه ضربه فنی شد.

 

تیم ملی والیبال نشسته ایران در نخستین دیدار خود در بازی های پارالمپیک 2016 ریو، مقابل چین قرار گرفت و در 3 ست متوالی به پیروزی رسید تا گام اول را محکم بردارد. تیم ملی سه ست این بازی را به ترتیب با نتایج (25-22)، (25-13) و (25-14) پشت سر گذاشت.

 

در ادمه مسابقات روز سوم بازی های پارالمپیک 2016 ریو و در رقابت‎های دوومیدانی، هاشمیه متقیان در مسابقات پرتاب نیزه کلاس F56 به مصاف حریفان رفت که با ثبت رکورد 19 متر و 83 سانتی متر به عنوان چهارمی دست یافت.

تگ ها


پارالمپیک