عملیات سری ایرانی‌ها برای جذب برانکو؟

تراکتور سازی، پرسپولیس، استقلال، ذوب آهن یا فولاد، کدام تیم برانکو را در عملیاتی سری می‌خواهد؟...

تراکتور سازی، پرسپولیس، استقلال، ذوب آهن یا فولاد، کدام تیم برانکو را در عملیاتی سری می‌خواهد؟

به گزارش مدال، یک سایت سعودی مدعی شده که برانکو ایوانکویچ از چین و ایران پیشنهاد سرمربیگری دریافت کرده است. این خبر به ظاهر ساده اما می تواند آغاز طوفانی جنجالی در ایران باشد البته اگر برانکو ایران را به جای چین انتخاب کند، یعنی سرزمینی که در آن آشناهای زیادتری دارد و به چم و خم آن آشناست. 
اما این خبر کنجکاوی های زیادی را برانگیخته است. به راستی کدام تیم ممکن است به برانکو پیشنهاد داده باشد یا اینکه او را در آب نمک خوابانده باشد؟اجازه بدهید بررسی کوتاهی در این رابطه داشته باشیم. 
اول اینکه باشگاه پیشنهاد دهنده باید وضعیت مالی خوبی داشته باشد و بتواند از عهده قیمت این مربی بر بیاید. اگر از این منظر نگاه کنیم خیلی از باشگاه ها در ایران حذف می شوند و می مانند این تیم ها:

1- تراکتور 2- سپاهان 3- پرسپولیس4- استقلال5 ذوب آهن 6- فولاد 
به این مجموعه شاید بتواند گل گهر را هم اضافه کرد .
در فیلتر دوم باید ببینیم کدام تیم ها امروز آنطور که می خواستند نتیجه نگرفته اند و ممکن است بخواهند مربی خود را عوض کنند. 
پاسخ به این فیلترینگ سخت و پیچیده است. 

مدعیان عجیب و غریب
هم تراکتور، هم استقلال ، هم پرسپولیس هم ذوب آهن و هم فولاد هر پنج تیم ممکن است ادعایی بالاتر از این داشته باشند که امروز به آن رسیده اند و اینکه برانکو را بخواهند اصلا بعید و عجیب و غیر ممکن نیست. 
تراکتور بد نتیجه نگرفته اما نسبت به هزینه ای که کرده با هدفش فاصله دارد. استقلال در لیگ فعلا اوضاعش بسیار خراب است ، پرسپولیس هم از سه سال گذشته ضعیفتر نشان داده، ذوب آهن و فولاد هم نسبت به ادعاهایشان که ممکن است غلط هم باشد نتیجه ای نگرفته اند. 
در واقع از راه معادلات ریاضی شاید نتوان به نتیجه رسید که چه تیمی به برانکو از ایران پیشنهاد مربیگری داده است. البته این را هم در نظر بگیرید که پیشنهاد دادن اصلا اشکالی ندارد حتی همین حالا شاهین بوشهر یا گل ریحان هم می توانند به برانکو پیشنهاد بدهند اما پیشنهادشان ممکن است بسیار پایین باشد و به هر حال یک پیشنهاد ایرانی است که تیتر جذابی به نشریه سعودی و خود ایوانکویچ می دهد.

بیشتر بخوانید:

ادعای سایت عربی: برانکو در دو راهی ایران و چین

 

تگ ها


برانکو ایوانکوویچ پرسپولیس استقلال تراکتور یادداشت اختصاصی فوتبال