عنایتی : امیدوارم بهترین تصمیم برای استقلال گرفته شود/ گل‌نزدن استقلال فاجعه است

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: همه نگران استقلال هستند و امیدوارم بهترین تصمیم گرفته شود تا شرایط بدتر از این نشود ......

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: همه نگران استقلال هستند و امیدوارم بهترین تصمیم گرفته شود تا شرایط بدتر از این نشود.

به گزارش مدال به نقل ا ز خبرنگار  ورزشی  خبرگزاری  تسنیم، رضا عنایتی پس از دیدار تیم های منتخب مشهد و منتخب کربلا با تشکر از اصحاب رسانه اظهار داشت: ابتدا باید بگویم خوشحال هستم که در جمع خبرنگارانی هستم که واقعا زحمت زیادی می کشند و به کمترین چیزی که حقشان است دست پیدا می کنند.

وی تصریح کرد:باید از کسانی که در این 20 سال من را تحمل کردند عذرخواهی کنم و اگر نتوانستم برخی اوقات در این سال ها جوابگوی اصحاب رسانه باشم قطعا  به این دلیل بوده است که امکان پاسخگویی برایم وجود نداشته است.  همواره سعی کردم رابطه خود را با اصحاب رسانه حفظ کنم و باز هم می خواهم که من را حلال کنند.

مهاجم باسابقه فوتبال ایران در خصوص خداحافظی رسمی از میادین فوتبال عنوان کرد: خیلی خوشحال شدم که در شهر خودم از فوتبال خداحافظی کردم . نیت من وقتی به تیم پدیده پیوستم این بود که سال های آخر فوتبالم را در این تیم باشم و جلوی همشهریانم از فوتبال خداحافظی کنم اما اتفاقات فوتبال را اصلا نمی شود پیش بینی کرد و اتفاقاتی افتاد که باعث شد نتوانم در پدیده خداحافظی کنم.

عنایتی یادآور شد:  بدتر از آن، اتفاقات دیگری بود که در سیاه جامگان افتاد و باعث شد در این تیم نیز نتوانم از فوتبال خداحافظی کنم. برای اینکه از اعتبار فوتبال شهرم دفاع کنم چنین تصمیمی گرفته بودم اما یکسری دوستان جوسازی هایی کردند و اجازه ندادند در شهر خودم از فوتبال خداحافظی کنم. امروز روز بزرگی برای من بود که بابت آن از تمام همشهریانم ممنون هستم  

وی در پاسخ به این سوال که قصد مربیگری ندارد، عنوان کرد: بیست سال در فوتبال بودم و خدا را شکر تجربیات زیادی به دست آوردم و به خوبی می دانم پتانسیل فوتبال مشهد خیلی بیشتر از این ها است. در شهرهای زیادی حضور داشتم که با وجود نداشتن استعداد ادعای زیادی دارند اما ما استعداد زیادی داریم و از آن استفاده نمی کنیم. تمام توانم را به کار می گیرم تا با قدرت به فوتبال مشهد برگردم. نمی خواهم بی مطالعه به فوتبال برگردم  تا ذهنیتی که نسبت به وجود داشت خراب شود. باید در ماه های آینده در کلاس های مربیگری شرکت کنم و مطمئن باشید اگر برگردم با قدرت بر خواهم گشت تا چیزی به فوتبال مشهد اضافه کنم.

عنایتی در خصوص شرایط ورزشگاه امام رضا (ع) گفت: ورزشگاه امام رضا (ع) یکی از مدرنترین و زیباترین ورزشگاه های کشور است و فکر نمی کنم ورزشگاه به این زیبایی در ایران داشته باشیم. در خصوص برگزاری دیدار تیم های مشهدی مقابل استقلال و پرسپولیس من فکر نمی کنم این ورزشگاه گنجایش برگزای مسابقه را داشته باشد و مسئولان اجازه برگزاری آن را در این ورزشگاه بدهند. دیدار مقابل این تیم ها می توانند در ورزشگاه ثامن برگزار شود و سایر دیدارها در این ورزشگاه برگزار شود.
مهاجم سابق استقلال در خصوص شرایط بد استقلال بیان کرد: حال استقلال واقعا خوب نیست و من به هر نحوی چند هفته ای حمایت کردیم اما واقعا اتفاقات خوبی برای استقلال در حال شکل گرفتن نیست. از شرایط استقلال ناراحت هستم اما از این موضوع متعجب هستم چرا ستاره هایی که به استقلال می آیند نمی تواند عملکرد خوبشان در تیم های سابقشان را داشته باشند. به آمار که مراجعه کنید در سالیان اخیر به ندرت می توانید بازیکنانی را پیدا کنید که در تیم های خود ستاره بودند و در استقلال هم جواب داده باشند و این ضعف فوتبال ما است.

وی تاکید کرد:  در فوتبال دنیا نهایتا در سال 3،4 بازیکن به یک تیم می آیند و این نفرات نیز رفته رفته به ترکیب اضافه می شوند و از ابتدا همه آنها در ترکیب اصلی حضور ندارند اما متاسفانه در فوتبال ما بازیکن از یک شرایط خاص به یک شرایط خاص تر می آید و از ابتدا نیز فیکس بازی می کند و این فشاری که روی آنها وجود دارد باعث می شود نتواند بازدهی خود در تیم سابقشان را داشته باشند.

عنایتی با انتقاد از مشکل گل نزدن استقلال، گفت: گل نزدن استقلال فاجعه است و به هیچ عنوان نمی توان آن را توجیه کرد . هواداران من را می بییند و در این خصوص سوال می کنند و فقط سکوت می کنم چرا که به هیچ نحو دیگر نمی توان طرفداری کرد. سبک بازی استقلال اگر زیبا بود می گفتیم زیبا است و حتی اگر موقعیت داشت نیز به آن اشاره می کردیم اما متاسفانه شاهد هیچ کدام از این اتفاقات نیستیم.
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در خصوص لغو جلسه هیئت مدیره استقلال عنوان کرد: قرار بود جلسه فوق العاده ای در این خصوص شرایط استقلال برگزار شود اما نمی دانم چه اتفاقی افتاد که این جلسه برگزار نشد. همه نگران هستند و امیدوارم بهترین تصمیم گرفته شود تا شرایط بدتر از این نشود. وقتی به هر نحوی شرایط درست نمی شود حتما یک جای کار اشکال دارد و باید سریعا جلوی آن را گرفت .

وی در خصوص پاسخ به این سوال که "بازیکنان استقلال  با تغییر سرمربی می توانند برای این تیم کارآیی لازم را داشته باشند"، گفت:  سوال خوبی بود. تک تک بازیکنان استقلال برای خودشان ستاره هستند. نمی توانیم بگویم بیت سعید و شجائیان بازیکنان بدی هستند. مصدومیت ها به استقلال لطمه زد و این در شرایطی است که بدنساز خارجی نیز به این تیم اضافه شده است اما نمی دانم با تیم چکار می کند که شرایط بدنی نه تنها بهتر نشده است بلکه بازیکنان در حال مصدوم شدن هستند.

عنایتی ادامه داد:  در ایران تنها دو ساعت بازیکن در اختیار باشگاه ها هستند اما در خارج از ایران بازیکنان در طول روز چندین ساعت در اختیار باشگاه های خود هستند  . در ایران اگر فشار بیش از حد به بازیکنان بیاوریم نتیجه آن اتفاقی می شود که برای استقلال افتاده است.  متاسفانه ما نمی دانیم شب گذشته بازیکن استراحت داشته یا نداشته و این مصدومیت ها دست منصوریان را بسته است. بازیکنان استقلال بازیکنان باکیفیت سال گذشته هستند و حالا که نتوانستد جواب بدهند حتما مشکلی در کادر است و مشکل فنی است.

مهاجم باسابقه فوتبال ایران در خصوص اینکه به نظر می رسد تنها در ورزشگاه جم موفق به گلزنی نشده است، اظهار داشت: فقط در جم گل نزدم که باید یک سر نیز به آنجا بزنم (باخنده). تا الان 10، 15 بازی خداحافظی برای من گرفته شده است(باخنده) و حالا بازی بعدی کجا است را نمی دانم. این خداحافظی دلچسب تر از همه خداحافظی ها بود چرا که مقابل هواداران مشهدی خداحافظی کردم.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال