عواقب شدید بی اعتنایی به کرونا در صربستان

تست کرونا پنج بازیکن باشگاه ستاره سرخ صربستان مثبت اعلام شده است....

به گزارش "ورزش سه"، چند روز قبل تصاویر جشن قهرمانی باشگاه ستاره سرخ با حضور خیل عظیمی از هواداران منتشر شد و تعجب بسیاری را برانگیخت. حالا اعلام شد پس از انجام چندین مسابقه با حضور هزاران نفر هوادار، پنج بازیکن ستاره سرخ بلگراد مبتلا به ویروس کرونا شده اند. ۱۲ روز پیش دیدار ستاره سرخ برابر پارتیزان بلگراد با حضور ۱۶ هزار نفر هوادار برگزار شد و حالا تست تعغدادی از بازیکنان قهرمان صربستان مثبت اعلام شده است.

چندی قبل دولت صربستان قوانین مربوط به قرنطینه را منتفی اعلام کرده و در اوایل ماه جاری اعلام کرد که تجمعات در فضای باز با حضور نامحدود مردم مجاز خواهد بود. در پی پیروزی دیدار پایانی فصل برابر پرولت در روز شنبه، ستاره سرخ بلگراد با حضور بیش از ۱۰ هزار هوادار عنوان قهرمانی این فصل لیگ صربستان را جشن گرفت.

سرخ ستاره در بیانیه ای گفت: "بازیکنان شرایط و حس خوبی دارند و در قرنطینه شدید و در تماس دائمی با تیم پزشکی باشگاه قرار گرفته اند."

رئیس بیمارستان اصلی بلگراد روز پنجشنبه با انتقاد از وضع موجود گفت گفت: "واضح است که حضور در دیدار فوتبالی که در بلگراد برگزار شده، ما را به اوضاع امروز ما رسانده است."

تگ ها


صربستان