عکس‌‎العمل رونالدو به عنوان کاپیتان غیرقابل‌قبول بود

فرناندو میرا، مدافع سابق تیم ملی پرتغال، از کریستیانو رونالدو بابت واکنشی که پس از مردود اعلام شدن گلی که برابر صربستان زد، از خود نشان داد، انتقاد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، میرا با انتقاد از هم تیمی سابق خود و کاپیتان تیم ملی پرتغال گفت که رونالدو اجازه داد تا احساساتش کنترل او را در دست بگیرند.

فرناندو میرا معتقد است که عکس‌العمل شدید رونالدو به پذیرفته نشدن گلی که برابر صربستان زد از سوی داور، غیرقابل‌قبول بود و این فوق ستاره پرتغالی باید به عنوان کاپیتان الگوی بهتری برای دیگر بازیکنان باشد.

در دیدار پرتغال برابر صربستان در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی که بازی تا آخرین دقایق با نتیجه ۲-۲ در جریان بود، رونالدو پس از اینکه پاس نونو مندس را به زیبایی وارد دروازه صربستان کرد به خیال اینکه سه امتیاز بازی را برای پرتغال به ارمغان آورده به خوشحالی پرداخت.

اما با وجودی که توپ قبل از اینکه مدافع صربستان آن را از درون دروازه بیرون بکشد، به وضوح از خط دروازه رد شده بود، داور پس از مشورت با کمک خود، آن را نپذیرفت. تصمیمی که اعتراض شدید رونالدو را بر انگیخت و یک کارت زرد نیز نصیب کاپیتان پرتغال کرد.

کریس رونالدو پس از سوت پایان بازی نیز همچنان دستخوش خشمی شدید بود و بازوبند کاپیتانی پرتغال را از بازو باز کرد و بر زمین انداخت.

میرا می گوید که هم تیمی قدیمی اش حق داشت که به تصمیم داور اعتراض کند، اما معتقد است که با توجه به مسئولیتی که رونالدو به عنوان کاپیتان و رهبر تیم ملی پرتغال دارد، در اعتراض زیاده روی کرده است.

میرا گفت: "عکس العمل کریستیانو طبیعی است اما از سوی کاپیتان تیم ملی قابل قبول نیست. او نمی تواند بازوبند کاپیتانی را به زمین بیندازد و در حالی که بازی ادامهدارد به رختکن برود. این رفتار از سوی بازیکنی به اهمیت او قابل قبول نیست.

من یاس و استیصال او را درک می کنم و با او موافقم چرا که گل او سالم بود، اما تیم داوری مجبور بود بدون VAR تصمیم بگیرد و او باید الگوی خوبی برای بقیه باشد.

الگویی که رونالدو شب گذشته از خود به نمایش گذاشت به اندازه کافی خوب نبود."

رونالدو پس از بازی برابر صربستان به توضیح رفتارش پرداخت و گفت: "کاپیتان تیم ملی پرتغال بودن یکی از بزرگترین افتخارات و امتیازهای زندگی من است. من همه چیزم را برای کشورم می دهم و خواهم داد، این چیزی است که هرگز تغییر نمی کند. اما لحظات سختی هست که کنار آمدن با آنها دشوار است، مخصوصا وقتی که احساس می کنیم یک ملت دارد آسیب می بیند.

با سری بالا و آماده برای روبه‌رویی با چالش بعدی! زنده باد پرتغال!"

تگ ها


تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو