عکس نوشت؛ تنهاییِ علی کریمی!

علی کریمی که شنیده شده بود به علت مشکلات‌ در ناحیه کمر، در تمرینات بدنسازی استراماچونی حاضر نشده بود و امضای قراردادش با این تیم را به تاخیر انداخته بود، در اولین بازی استقلال تبعات این غیبت در تمرینات پیش‌فصل را دید....

عکس نوشت؛ تنهاییِ علی کریمی!

به گزارش مدال، استراماچونی برای استقلال آرایش 1-4-1-4 را تجویز کرد. آرایشی که حداقل در بازی نخست جواب نداد و استقلال سه امتیاز مسابقه را به ماشین‌سازی هدیه کرد. روز قبل ضعف بزرگ آبی‌ها در دفاع را بررسی کرده بودیم (برای خواندن گزارش اینجا کلیک کنید). دیگر مشکل استقلال در این مسابقه، تنهایی علی کریمی بود. کریمی به عنوان هافبک دفاعی استقلال، چهار بازیکن پشت و چهار بازیکن هم جلوتر از او حضور داشتند. کریمی تنها هافبک دفاعی استقلال بود و باید کل فضای عرضی جلوی دفاع را پوشش می‌داد. ضعف دفاع استقلال در این مسابقه، کار علی کریمی را هم برای کمک به دفاع سخت کرده بود و او بارها مجبور شد فضای خالی پشت مدافعان را پوشش دهد. در تصویر زیر مشخص است که کریمی عقب‌تر از محمد دانشگر قرار گرفته است. اتفاقی که فضای خیلی زیادی به سامان نریمان جهان داده تا در یک موقعیت عالی پشت محوطه استقلال، بدون هیچ فشاری تصمیم بگیرد.

 

 

عکس نوشت؛ تنهاییِ علی کریمی!

 

کریمی دو دقیقه بعد از تصویر بالا، یک بار دیگر هم مجبور شد جور جا ماندن دفاع استقلال را با یک خطا و دریافت کارت، بکشد. البته به جز ضعف دفاعی استقلال، علی کریمی هم به دلیل حضور نداشتن در تمرینات بدنسازی این تیم، از آمادگی فصل قبل دور بود.

بیشتر بخوانید:

آمار بازی استقلال و ماشین سازی؛ آبی‌پوشان مستحق باخت نبودند

 

 

تگ ها


آندره آ استراماچونی علی کریمی علی کریمی استقلال استقلال ماشین سازی عکس نوشت لیگ برتر خلیج فارس فوتبال