عکس نوشت/ ناخداهای کاتالان؛ این چهار نفر!

به گزارش مدال، کشتی پرزرق و برق کاتالانها حالا بیشتر از قبل برای سیطره بر اروپا له له میزند ......


به گزارش مدال، کشتی پرزرق و برق کاتالان‌ها حالا بیشتر از قبل برای سیطره بر اروپا له له می‌زند. اما بیشتر از آن تکه‌ چوب‌های ناب کشتی، بیشتر از آن بادبان‌ها، بیشتر از آن پاروها، بیشتر از آن جنگچوهای شمشیر به‌دست، به رهبر درست و حسابی نیاز دارد. از بین باکلاس‌ترین کاپیتان‌های بارسلون فقط مسی مانده و بس! اینیستا و ژاوی هر کدام داخل استخر پر از دلار آسیایی‌ها شیرجه زدند و لئو را با میراث‌شان تنها گذاشتند.
رهبری آبی و اناری‌ها، آن‌قدر پیچیده و چغر است که خانه آباد لئو و هم‌کیشانش حالا به سیل انتقادات نزدیک‌تر از همیشه به نظر میاید. ابرستاره آرژانتینی باید با رفقایش از پس ماموریت‌های سختی که به پست‌شان می‌خورد بر بیایند. یک رهبر واقعی باشند و مهم این که کاهلی و سستی نکنند تا مبادا فاجعه رم دوباره تکرار شود.
اگر از دنیای مسی فاصله بگیریم، کاپیتان‌های با تجربه و پخته دیگر وارد گود می‌شوند؛ پیکه در قلب دفاع حاضر است. البته که او به فروغ گذشته صخره‌‌نمایی نمی‌کند ولی با این حال چه کسی منکر ساق‌های آب دیده او می‌شود؟ یا همین سرخی روبرتو؛ قیافتاً یک جوان خام و تازه به دوران رسیده‌ای است. اما ظاهرش را ول کنید، باطناً یکی از مدافعان و هافبک‌هایی است که سرد و گرم روزگار را حسابی چشیده و خلاصه مردی است برای خودش!
جلوتر که می‌رویم چشم‌مان به جمال سرشار از آرامش بوستکس می‌افتد. فرقی ندارد فینال لیگ قهرمانان باشد یا بازی با یک تیم دسته چندمی، او همیشه با ژست خاص خودش بازی می‌کند. یعنی هیچ‌وقت نمی‌ذارد احساساتش فواره کند و همیشه با طمانینه و آرامش خود راه چاره‌ای برای مهار آن دارد. الحق که وجود چنین هافبک باتجربه، مسلط و خوش تکنیک برای هر تیمی از نان شب هم واجب تر است.
کاتالان‌ها می‌خواهند بعد از مدتی ناکامی و تلخی، اروپا را ناک اوت کنند. برای این کار هم تا دندان مسلح شده‌اند و از هیچ امکاناتی دریغ نکرده‌اند. این شاید مدد رسان ناخداهای آنان باشد؛ تا دندان لق نگون بختی را بکنند و به قلب اروپا یورش ببرند.

تگ ها


اخبار روز بارسلونا لالیگا فوتبال