غرور بلای جان استقلال شده است/ قدر پیراهن تیم را نمی‌دانند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با انتقاد از بازیکنان این تیم،گفت: آنچه امروز استقلال را به چالش کشیده و باعث می‌شود آنها کمتر نتیجه بگیرند، غرور کاذبی است که در اعضای تیم دیده می‌شود....

علیرضا اکبرپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شرایط استقلال نسبت به پیش از کرونا خیلی تغییر کرده است و مشخص نیست در این مدت سر تیم چه بلایی آمده است. آنچه من در زمین مسابقه می‌بینم این است که این بازیکنان نه توان بدنی کافی دارند و نه انگیزه‌های لازم در آنها وجود دارد. شاید یکی از دلایل آن نا امید شدن از رسیدن به عنوان قهرمانی باشد. 

وی بیان کرد: از کاپیتان تیم، وریا غفوری باشد از شرایط آرمانی دور است تا دیگر بازیکنان. من از بازی وریا مقابل سایپا و فولاد تعجب کردم. او که همیشه رو به جلو و یکی از ستون‌های تیم در حملات است، در این بازیها بیشتر حرکاتش در پاس‌های رو به عقب خلاصه می شد. در آخرین بازی که به اعتقاد من استقلالی‌ها کاملا مطابق میل سایپا بازی کردند. 

پیشکسوت آبی‌ها تاکید کرد: بازی مالکانه به حفظ توپ در زمین حریف اطلاق می‌شود که منجر به حمله و ایجاد موقعیت گل باشد نه پاسکاری در زمین خودی. بچه‌های ما مقابل سایپا و فولاد تنوع در حرکات تهاجمی نداشتند و حفظ توپ آنها به نوعی اتلاف وقت در جریان بازی بود که این اتفاق بیشتر به سود سایپا بود.

اکبرپور تصریح کرد: استقلال تیم بزرگی است و باید بزرگی‌اش را در زمین نشان دهد. حتی اگر این تیم قهرمان هم نشود مهم این است که تا آخرین لحظه تلاش کند. باید بازیهای تماشاگر پسند ارائه دهد و در این صورت هواداران هم راضی می شوند چون آنها بهترین افرادی هستند که فوتبال را می فهمند. 

وی افزود: استراماچونی باتجربه بود و از بازیکنان شناخت خوبی داشت و با چند تغییر پست و تغییر در شرح وظایف بازیکنان باعث شد تا آنها به بیشترین بازدهی ممکن برسند. متاسفانه مشکلاتی پیش آمد که او از استقلال برود و در یک مقطع تیم ما آنقدر مشکل داشت که ماه‌ها نه مربی داشت، نه مدیرعامل و حتی سرپرستی هم به صورت ثابت برای نشستن روی نیمکت نداشتیم. این را اضافه کنید به اشتباهات داوری که عمدتا به ضرر ما بود. سرازیر شدن سیل مشکلات در یک مقطع چند ماهه باعث شد تا تیم ما که به صدر رسیده بود دچار افت شود و حالا با یک چالش بزرگ مواجه باشد.

مهاجم پیشین استقلالی‌ها با اشاره به برخی رفتارها در این تیم گفت: با این که تیم نه خوب بازی می‌کند و نه خوب نتیجه می‌گیرد، اما متاسفانه اعضای تیم دچار غرور آن هم از نوع کاذبش هستند. رفتارهایی را می بینم که اصلا در شان عضو باشگاه استقلال نیست. بازیکنانی را می‌بینم که در زمین سینه را جلو می‌دهند و کَت های شان را باز می‌کنند و به همه چیز از بالا به پایین نگاه می‌کنند. این رفتارها و این غرور کاذب امروز بلای جان استقلال شده است.

سرمربی یکی از تیم‌های پایه استقلال گفت: به این آقایان یادآوری می‌کنم پیراهنی که امروز بر تن شماست و نه قدر آن را می‌دانید و نه شان آن را حفظ می‌کنید، بر تن بزرگانی بوده که حتی بعد از مرگشان هم سایه آنها بر سر امثال شما سنگینی می‌کند. آقایان این پیراهن بر تن امثال پورحیدری، حجازی، مظلومی، احدی، جان‌ملکی و خیلی‌های دیگر رفته و عرق‌های زیادی ریخته شده تا امروز هواداران به آن افتخار کنند. 

وی بیان داشت: آقایانی که امروز با غرور راه می‌روید، به کارنامه خودتان نگاه کنید و از خود سئوال کنید که چند بار قهرمان شدید که اینطور مغرور هستید؟ اول یکی دو بار قهرمان شوید بعد به همه از بالا به پایین نگاه کنید. 

اکبرپور گفت: حال ما پیشکسوتان و هواداران خوب نیست و در کوچه و خیابان به خاطر این نتایج شرمنده هستیم. مردم ما را می‌بینند و سئوال می‌کنند. هواداران نگرانند و هواداران رقیب کری می‌خوانند. هرچند پرسپولیسی ها برای من نمی‌توانند کری بخوانند چون پاسخ آنها را می‌دهم. 

پیشکسوت استقلال گفت: هر وقت یکی از هواداران رقیب برای من کری بخواند در پاسخ می‌گویم زمانی که خودم بازی می‌کردم به شما گل می‌زدم و هیچ وقت در دوران بازیگری ما تیم شما حریف ما نشد. 

کارشناس فوتبال تصریح کرد: همانطور که در یک موفقیت تمام مجموعه دخیل هستند، در ناکامی‌ها هم همه اعضای یک مجموعه سهیم هستند. اما این سهم ها به اندازه مسئولیت‌ها است و با یکدیگر متفاوت است. امروز هم که حال استقلال خوب نیست همه اعضای باشگاه از مدیر عامل و اعضای هیات مدیره و سرمربی گرفته تا بازیکن و دیگر اعضای تیم موظفند بر تلاش‌های خود اضافه کنند، نقص‌های شان را برطرف کرده و نقاط ضعف را به نقطه قوت‌های جدید بدل کنند. تا چنین اتفاقی نیفتد و همدلی در مجموعه باشگاه ایجاد نشود، اتفاق خاصی در این استقلال نخواهد افتاد.

اکبرپور در خصوص شرایط پیش روی تیم در جام حذفی و آسیا گفت: با این روند و این شرایط، اتفاق خاصی نخواهد افتاد و همانطور که گفتم اگر خواهان موفقیت در این دو رویداد هستیم باید خیلی چیزها در این مجموعه تغییر پیدا کند. 

تگ ها


علیرضا اکبرپور لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال سایپا تهران تیم فوتبال استقلال تهران