غریبه مثل ویلموتس

سرمربی جدید تیم ملی از گفت و گو با رسانه های ایرانی فراری است و با آن ها مثل غریبه ها برخورد می کند....

سرمربی جدید تیم ملی از گفت و گو با رسانه های ایرانی فراری است و با آن ها مثل غریبه ها برخورد می کند.

به گزارش مدال،مارک ویلموتس مصاحبه‌های خود را در خارج از ایران انجام می‌دهد. خبرنگاران ایرانی فعلا مثل غریبه‌ها هستند و بنا به تصمیم فدراسیون فوتبال اجازه ندارند به این مربی نزدیک شوند. بی‌شک این که یک نفر برای ویلموتس تصمیم بگیرد و به او بگوید چطور راه برود، چطور غذا بخورد، با کی حرف بزند و با کی حرف نزند، نشان‌دهنده قدرت آن فرد نیست بلکه نشان‌دهنده ضعف مارک ویلموتس است.

روزی روزگاری کارلوس کی‌روش به عنوان مربی تیم‌ ملی، با توجه به علم و دانش بالایی که داشت، حداقل درباره خودش تصمیم می‌گرفت. او یک رای و یک نظر داشت و می‌دانست چه زمانی باید حرف بزند و چه زمانی حرف نزند. فارغ از دعواها و بحث‌ها و این که مصاحبه‌هایش درست بود یا نه، این رفتارش نشان می‌داد مستقل است و اجازه نمی‌دهد هر کسی برایش تصمیم بگیرد. از همین چیزهاست که می‌توان قدرت و نفوذ یک مربی را فهمید. شک نکنید اگر بحران مالی فدراسیون «خصوصی» فوتبال که دست به دامن «دولت» شده ادامه داشته باشد، مثل همان کاری که با کی‌روش صورت گرفت، ویلموتس را مقابل رسانه‌ها می‌گذارند تا به همه ارکان دولت و وزارت ورزش انتقاد کند که تیم‌ ملی پول ندارد و آقایان توجه نمی‌کند. آن روز خیلی دور نیست.

اما نکته اصلی اینجاست. وقتی حتی برای مصاحبه‌کردن به یک مربی و تیمش اختیار نمی‌دهند، شک نکنید او در خیلی از زمینه‌های دیگر هم حق و رای ندارد. ویلموتس مربی بزرگی است ولی حداقل در این مورد نشان داد که ضعف دارد و شاید هم «زور» ندارد.

تگ ها


ویلموتس فوتبال