غریبی: کشتی مسابقه انتخابی رودررو می‌خواهد

ملی‌پوش پیشین کشتی فرنگی گفت: با اینکه کشتی‌گیران خیلی خوبی داشتیم، اما می‌شود گفت دوره خوبی برای کشتی فرنگی نبود و ما نسل کباب شده کشتی فرنگی بودیم....

ملی‌پوش پیشین کشورمان در مورد اینکه از او و هم‌نسلانش به عنوان نسل سوخته کشتی فرنگی یاد می‌شود، افزود: نسل سوخته هم نه، ما نسل کباب شده کشتی فرنگی بودیم. با اینکه کشتی‌گیران خیلی خوبی داشتیم، اما می‌شود گفت دوره خوبی برای کشتی فرنگی نبود. پتانسیل‌مان خوب بود ولی یا بخت و اقبال‌مان خوب نبود یا اینکه قوانین واقعا سخت بود. همه اینها دست به دست هم داد تا نتیجه نگیریم. در آن دوره علاوه بر اینکه باید خودت را آماده می‌کردی، یک تنه نیز باید با همه مربیان می‌جنگیدی چون خیلی سلیقه‌ای رفتار می‌کردند. باید از یک از شهرستان کوچک با همه می‌جنگیدی تا به یک مسابقه برسی، بعد هم شاید به یک تورنمنت اعزامی می‌کردند و اگر دوست داشتند یک گوشه‌‌ای از کار را به تو می‌دادند.

غریبی که در چندین مسابقه جهانی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران بود، با اشاره به اینکه در سال ۲۰۰۵ رقابت بین او و مهدی شربیانی در نهایت به اعزام شربیانی به مسابقات جهانی منجر شد، تاکید کرد: محمد بنا آن سال برای من و داوود عابدین‌زاده اصرار کرد که مسابقه انتخابی بگذارند، وزن‌کشی هم کردیم اما در نهایت مسابقه بین ما برگزار نشد. قرار شد او به دانشجویان جهان برود و من هم به جام پیتلانسکی که در این رقابت‌ها اول شدم. آن سال‌ها گذشته و برای من تمام شده است. نسل بعد از ما در کشتی فرنگی به مدال رسید و ما نگاه می‌کنیم و حسرت می‌خوریم که چرا آن نسل خوب نتوانست خیلی مدال بگیرد.

فرنگی‌کار سابق ایلامی در مورد چرخه انتخابی تیم ملی که فدراسیون مُصر به برگزاری آن است، خاطرنشان کرد: اخبار کشتی را دنبال می‌کنم و در جریان تصمیمات و اتفاقات هستم. چند سال قبل که علیرضا دبیر به ایلام آمد، همدیگر را دیدیم. در عین حال که به شدت معتقدم مسابقه انتخابی باید باشد، اما حقیقتا من خیلی از این چرخه سردرنیاوردم. به نظر من خوب است که مسابقه انتخابی باشد، آن هم مسابقه انتخابی رودررو، تا کشتی‌گیر پشت القابش نماند. وقتی مسابقه جهانی تمام می‌شود، قهرمان حتی با ۱۰ مدال جهانی و المپیک هم باید بار دیگردلاوری‌اش را برای عضویت در تیم ملی اثبات کند. مثل همان کاری که در روسیه هم انجام می‌شود و همه مدعیان در مسابقه انتخابی حضور دارند.

تگ ها


کشتی