غلامپور: درگیری دربی را بزرگ کرده‌اند

بهزاد غلامپور یکی از چهره‌های ویژه دربی بود. او در این سال‌ها با خوشحالی‌هایش با مربیانی مثل علی دایی، استراماچونی و فرهاد مجیدی، صحنه‌های جالبی را رقم زد و معمولا هم جزو مربیانی نیست که دنبال مسائل حاشیه‌ای باشد....

به گزارش "ورزش سه"، غلامپور در دوران بازیگری هم فوتبالیست بی‌حاشیه‌ای بود ولی اتفاقات دربی تهران و درگیری با فرشاد فرجی، اتفاقی بود که شاید خیلی‌ها پیش‌بینی نمی‌کردند مربی گلرهای استقلال وارد معرکه شود. با این حال غلامپور بعد از این بازی، توضیحاتی را در مورد اتفاقات اواخر دربی ارائه داد، او در گفت‌وگو با همشهری ورزشی تاکید می‌کند که برخی‌ها درگیری‌های دربی را بزرگ کردند. غلامپور یکی از افرادی است که به کمیته انضباطی احضار شده ولی فعلا ترجیح می‌دهد در این خصوص صحبت نکند.

در فوتبال ایران خیلی‌ها بهزاد غلامپور را شخصیتی آرام و بی‌حاشیه قلمداد می‌کنند. قبول دارید که در دربی باید بیشتر خودتان را کنترل می‌کردید؟
همیشه در هر تیمی که فعالیت کردم، نهایت تلاشم این بوده که از حاشیه دور باشم و اگر هم تنشی در بازی یا روی نیمکت باشد، آن را از بین ببرم. معمولا هم اهل مصاحبه کردن نیستم چون دوست دارم تمرکزم روی کارم باشم ولی به هرحال گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که صبر و تحمل آدم تمام می‌شود. وقتی قضاوت یک داور اعصاب را به هم می ریزد دیگر نمی‌توان چیزی را کنترل کرد، به هر حال این یک بازی مهم بود و شما دیدید که در اوایل بازی چگونه داور مسابقه یک اشتباه تاثیرگذار انجام داد. در این سال‌ها همه جوره حق استقلال را خورده‌اند، حق این هواداران را خورده‌اند، حالا به هر طریقی که شده باشد. وقتی خیلی از این اتفاقات را کنار هم می‌گذاریم طبیعتا آدم از کوره در می‌رود.

بعد از بازی گفتید که تصور می‌کردید فرشاد فرجی قصد زدن فرهاد مجیدی را دارد و به همین دلیل جلو آمدید. واقعا شما اینگونه فکر کردید که در چنین بازی مهمی، فرجی سرمربی استقلال را بزند؟
در آن صحنه خیلی‌ها همدیگر را هل می‌دادند و اگر دقت کنید چند ثانیه بعد از شروع درگیری، دست فرجی روی صورت احمد موسوی بود. من تصور کردم که شاید فرجی با مجیدی درگیر شود به همین دلیل جلو آمدم.

قبول دارید باید در آن صحنه به عنوان یک مربی خودتان را کنترل می‌کردید؟
من هیچ وقت دنبال حاشیه نیستم و شاید بهتر می‌توانستم خودم را کنترل کنم ولی گفتم که چه شرایطی از اول بازی ایجاد شده بود.

چرا این بازی از ابتدا اینقدر تنش داشت، چرا بازیکنان شما اینقدر از ابتدا عصبانی بودند؟
وقتی حق‌خوری‌های بزرگ را می‌بینیم عصبانی می‌شویم، البته منظور من پرسپولیس نیست ولی شما ببینید که در این سال‌ها چقدر حق استقلال خورده شده است. در همین بازی اگر پنالتی را می‌گرفتند همه چیز عوض می‌شد، همین صحنه در بازی یوونتوس و اینتر رخ داد و داور پنالتی گرفت. وقتی حق ما را می‌خوردند عصبانی می‌شویم، البته من معتقدم که درگیری‌های دربی را بزرگ کردند و مشت و لگدی هم در کار نبود. با این حال قبول دارم که نباید در این بازی‌ها چنین صحنه‌هایی رقم بخورد.

فکر نمی‌کنید فرهاد مجیدی بهتر بود در کنفرانس مطبوعاتی به صحبت‌های آذری جهرمی واکنش نشان دهد؟
هر مسئول سیاسی یا افراد دیگر می‌توانند از تیم مورد علاقه خودشان طرفداری کنند ولی این موضوع با توهین و کنایه زدن فرق دارد. شما می‌بینید که حجت‌الاسلام سید حسن خمینی یا فرزندشان طرفدار استقلال هستند ولی فقط از تیم خودشان حمایت می‌کنند و اگر هم شکست بخوریم امیدواری می‌دهند. اگر هم قرار است صحبتی در مورد تیم حریف انجام شود، نباید با بی احترامی باشد.

استقلال در ۶ بازی لیگ قهرمانان و ۲ بازی اخیر در لیگ برتر ۱۱ گل دریافت کرده و همین موضوع باعث شده تا انتقادها از رشید مظاهری بیشتر شود. شما رشید را روی گل‌های خورده مقصر می‌دانید؟
این چیزها همیشه در فوتبال ایران خصوصا استقلال وجود دارد ولی ما همیشه سعی می‌کنیم کارمان را انجام دهیم. من معتقدم که رشید روی گل‌های خورده مقصر نبوده است.

شما قصد ندارید بعد از مدت‌ها از سید حسین حسینی استفاده کنید تا حس رقابت در خط دروازه استقلال شدت بگیرد؟
این مسائل طبق مشورت با سرمربی است و به هر گلری که ثابت بازی می‌کند، اگر نیاز باشد استراحت می‌دهیم تا ریکاوری کند. ما دو گلر خوب و باکیفیت داریم و از عملکرد آنها راضی هستیم.

تگ ها


بهزاد غلامپور پرسپولیس تهران استقلال تهران فوتبال ایران فرشاد فرجی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال