غلام محمدی: تعویق المپیک به نفع کشتی ایران شد

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: تمامی کشتی گیرانی که در برنامه های فنی تیم ملی شرکت داشته اند، شانس حضور در المپیک توکیو را دارند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از نگرانی های زیادی که پیرامون مسابقات کشتی گزینشی المپیک وجود داشت، بالاخره خبر تعویق المپیک باعث شد خیال فدراسیون و مربیان تیم های ملی کشتی از کسب سهمیه های باقی مانده در فرصت پیش رو راحت شود.


غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در این باره به سایت فدراسیون گفت: شیوع ویروس کرونا اتفاقی است که در دنیا افتاده و همه گیر شده است و همگی ما از این موضوع ناراحت  و نگران هستیم و موضوع ورزش و به خصوص کشتی که پرچم دار ورزش ما در المپیک ها بوده نیز از این قاعده مستثنی نیست. امیدواریم که هرچه زودتر این بحران در دنیا حل شود و مردم به شرایط عادی برگردند.


وی درباره به تعویق افتادن المپیک ۲۰۲۰ توکیو عنوان کرد: در کل و به صورت کلان دیدگاه این است که این موضوع به نفع ورزش و کشتی ما باشد و در این بین این اتفاق به خصوص می تواند به نفع کشتی آزاد ما باشد چراکه با توجه به افتی که در چند سال گذشته بوجود آمده بود با سعی و تلاش توانستیم در مسابقات جهانی سال گذشته در قزاقستان در سکوی سوم دنیا قرار بگیریم ولی برای رسیدن به طلای المپیک تیم ملی کشتی آزاد نیاز به زمان داشت و این موضوع به خاطر خیلی از مسائل و موارد از جمله بحث آمادگی جسمانی، پر کردن بعضی از کشتی گیران در اوزان جدید و آمدن چهره های تازه به وزن های جدید بود و ما قطعا برای حضور در المپیک و کسب مدال طلا در این میدان بزرگ نیاز به زمان داشتیم تا بتوانیم به صورت کامل آماده شویم، و این اتفاق افتاد.


سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با تأکید بر اینکه تمامی کسانی که در برنامه های فنی تیم ملی کشتی آزاد حضور داشتند شانس شرکت در المپیک توکیو را نیز دارند، گفت: از همین الان اعلام می کنم همه شانس حضور در المپیک را دارند و می توانند خودشان را امتحان کنند و این انگیزه باید در تک تک کشتی گیران باشد و کادرفنی این امکان را به آن ها می دهد و مطمئنم این رقابت در نهایت به نفع کشتی ما در المپیک تمام می شود.


محمدی در مورد تمرینات ملی پوشان افزود: کشتی گیران با ما هماهنگ هستند و به طور شخصی تمرینات خود را انجام می دهند اما هدایت آن ها از راه دور، کار را سخت کرده و مشکلات خاص خود را دارد و امیدوارم هرچه زودتر بتوانیم اردوهای تیم های ملی را برگزار کنیم.


وی با تشکر از حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از ورزش اول کشور اظهار داشت: امیدوارم با کمک و حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی، بتوانیم در یک شرایط خوب و ویژه اردوهای تیم ملی را هرچه زودتر برگزار کنیم.


محمدی با تردید بر این موضوع که در یکی دو ماه آینده شرایط شیوع ویروس کرونا، بهتر شود یا خیر و وضعیت برگزاری اردوها چگونه خواهد شد افزود: کشتی بعنوان پرچمدار ورزش کشور باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه های آن در اولویت ورزش کشور باشد و هرچه زودتر باید اردوها برگزار شود. به نظر من می شود اردوها را با شرایط ویژه برگزار کرد و برای اینکار ابتدا باید از کشتی گیران تست گرفته شود و با رعایت کردن موارد بهداشتی و ایمنی قبل از ورود و بعد از ورود و قرنطینه کردن نفرات و نگهداری در یک جای خاص و با ایجاد شرایط پزشکی که مشکلی پیش نیاید اردو را برگزار کرد. باید به طور ویژه به کشتی نگاه شود و وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپک و رئیس فدراسیون پزشکی و ورزشی با نگاه حمایتی ویژه ای که به پرافتخارترین ورزش کشور دارند، به فدراسیون کشتی در این موضوع کمک کنند و اگر همه دست به دست هم دهیم، به راحتی می توانیم اردوها را برگزار کنیم.


سرمربی تیم ملی در پایان در مورد رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: در کلیت کار اگر مردم رعایت نکنند این قضیه حل نخواهد شد و توصیه های وزارت بهداشت بارها و بارها اعلام شده و در دنیا نیز این مسائل را به همه توصیه می کنند. اگر در خانه بمانیم و خود قرنطینگی را انجام دهیم از خود و خانواده مان حفاظت کنیم و در اجتماعات حضور نداشته باشیم تا به امید خدا این مشکل هرچه زودتر حل شود.

بیشتر بخوانید:

بنا: تعویق المپیک می‌تواند به نفع کشتی فرنگی شود

جوادی: مردم ایران از این آزمون هم عبور خواهند کرد

 

 

تگ ها


کشتی غلامرضا محمدی ویروس کرونا کشتی