غلام محمدی: زمانی برای انتخابی گسترده نداریم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد معتقد است هیچ کشتی گیری از پیش برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو انتخاب شده نیست....

به گزارش "ورزش‌سه"،‌ با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا برنامه هایی که فدراسیون کشتی برای انجام فرآیند انتخابی تیم ملی داشت، به هم ریخت چون نه مسابقات قهرمانی کشور برگزار شد و نه جام تختی. حالا کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد با هماهنگی فدراسیون پلنی را طراحی کرده تا انتخابی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در همه اوزان برگزار شود. 


غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مورد اعلام برنامه های این تیم به منظور انتخاب کشتی گیران برای المپیک توکیو به سایت فدراسیون گفت: همین جا اعلام می‌کنم هیچ کشتی‌گیری برای ما از پیش انتخاب شده نیست و ما به دو روش مسابقات رو در رو و اعزام به تورنمنت ها ملی پوشان را انتخاب می‌کنیم. در حال حاضر شرایط تمرینات اوزان که در آن کسب سهمیه المپیک شده و اوزانی که کسب سهمیه نشده متفاوت است و ما بر اساس این شرایط برنامه های خود را اعلام کرده ایم.


وی ادامه داد: به دلیل اینکه در اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم کسب سهمیه شده بود رقابت‌های انتخابی را زودتر برگزار می‌کنیم و به همین منظور نیز در این اوزان کشتی‌گیری به رقابت‌های بین المللی پلیکونه ایتالیا اعزام نکردیم. البته مدنظر ما حضور کشتی گیران در اوزان المپیکی در این تورنمنت بود که در آن اوزان کشتی گیران اعزام می شوند و در مورد وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز پس از رقابت های بین المللی و آسیایی قزاقستان تصمیم گیری می شود.


سرمربی تیم ملی کشتی آزاد عنوان کرد: ملاک ما صرفا انتخاب کشتی‌گیر از راه انتخابی نیست و شرایط اردویی، تمرینی و اخلاقی کشتی‌گیران و حضور در تورنمنت ها تا المپیک توکیو بررسی می شود، تا بتوانیم بهترین تصمیم را نسبت به انتخاب ملی پوشان بگیریم. دو سیاست را در برنامه خود داریم که مقصود از اجرای هر دوی آن محک زدن کشتی گیران با برگزاری مسابقات رو در رو و اعزام به رقابت های بین المللی است.


محمدی با بیان اینکه ملاک انتخاب نفرات مدنظر کادرفنی برای حضور در رقابت های انتخابی و اعزام به تورنمنت‌های بین المللی عملکرد آن ها از سال گذشته و مسابقات انتخابی برای جام جهانی صربستان است، گفت: به دلیل اینکه کشتی گیران چند ماهی را با توجه به شیوع ویروس کرونا از آمادگی دور بودند و در این سه اردو روی آماده سازی آن ها کار شده است، باید روی داشته های خود سرمایه گذاری کنیم و زمان و موقعیتی برای برگزاری رقابت های انتخابی به شکل گسترده نداریم.

تگ ها


کشتی غلامرضا محمدی