غمگینم؛ چرا اوبامیانگ را به بارسلونا دادید؟

یان رایت اسطوره باشگاه آرسنال معتقد است بهتر بود امریک اوبامیانگ به این شیوه از تیم جدا نمی‌شد....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته انتقال امریک اوبامیانگ از آرسنال به بارسا رسمی شد. ستاره گابنی که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ عضو آرسنال بود، پس از فسخ با این باشگاه به دوران فوتبالش در باشگاه لندنی پایان داد و از این پس برای بارسا بازی خواهد کرد. قرارداد او تا ۲۰۲۵ است و برای تابستان ۲۰۲۳ نیز بند جدایی در قرارداد او گنجانده شده است.

اوبامیانگ هفته‌ها بود که به دلیل اختلاف با میکل آرتتا سرمربی آرسنال نتوانسته به میدان برود و در واقع از تیم کنار گذاشته شده بود. او خوشبین است بتواند در بارسا به روزهای خوبش برگردد.

یان رایت اسطوره آرسنال به‌شدت از جدایی اوبامیانگ ناراحت است. او در این رابطه گفت:« اصلا فکر نمی‌کردم اوبامیانگ به این شیوه جدا شود. یک سال پیش او قراردادش را تمدید کرد و تصور می‌کردم تا ۲۰۲۳ برای ما بازی کند. قطعا بین او و مربی اتفاق بدی رخ داده که در نهایت به جدایی بازیکن منجر شد. اگر عملکرد اوبامیانگ راضی کننده نبود، چرا با او و با این دستمزد بالا تمدید شد؟ نمی‌دانم بین اوبامیانگ و مربی چه گذشت و علاقه‌ای هم ندارم که بدانم. بیشتر نگران این هستم که در نبود اوبامیانگ، چه کسی قرار است بار خط حمله آرسنال را به دوش بکشد؟»

رایت ادامه داد:« معتقدم نباید همه چیز را سیاه و سفید دید. زمانی بین آنتونیو کونته و دیه‌گو کاستا در چلسی هم اختلاف بود ولی کونته ترجیح داد توانایی‌های فنی کاستا را مقدم بداند. هر دو به همکاری ادامه دادند، چلسی فاتح لیگ برتر شد و یک روز پس از قهرمانی، کونته با یک پیامک عذر کاستا را خواست. می‌شد در مورد اوبامیانگ نیز همین سیاست را در پیش گرفت و در پایان فصل، دو طرف قطع همکاری می‌کردند.»

تگ ها


پییر امریک اوبامیانگ آرسنال بارسلونا