غیبت جهانبخش و چند سوال بی‌پاسخ

علیرضا جهانبخش ملی‌پوش ایرانی برایتون مهم‌ترین غایب تیم‌ ملی برای بازی با کامبوج خواهد بود....

علیرضا جهانبخش ملی‌پوش ایرانی برایتون مهم‌ترین غایب تیم‌ ملی برای بازی با کامبوج خواهد بود.

به گزارش مدال، عصر دوشنبه اولین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال برای مصاف با دو تیم کامبوج و بحرین از سری رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی برگزار شد و شاید مهم‌ترین موضوعی که توجهات را به خود جلب کرد نبود علیرضا جهانبخش بود. بازیکنی که شش سال پیش برای نخستین بار توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شد و در این سال‌ها، هفت گل در پنجاه بازی ملی به ثمر رساند. 

این برای نخستین‌بار است که جهانبخش مصدوم نیست اما راهی به فهرست تیم ملی هم پیدا نمی‌کند. راز دعوت نشدن وینگر ایرانی برایتون را باید در شرایط او در تیم باشگاهی‌اش جست‌وجو کرد.

 جهانبخش سه هفته ابتدایی لیگ جزیره را به دلیل مصدومیت از دست داد و در بازی‌های بعدی هم یا سکونشین بود و یا نیمکت‌نشین. 
تیم‌ ملی از زمان حضور مارک ویلموتس سه بازی با تیم‌های سوریه، کره‌جنوبی و هنگ‌کنگ انجام داده و جهانبخش در هر سه بازی حضور داشته است. بنابراین عدم دعوت از چنین بازیکنی تاحدودی اتفاقی غیرمنتظره برای فوتبالدوستان بود. 

در زمان کی‌روش، بازیکنانی بودند که چند ماه تیم نداشتند اما کارلوس به واسطه شناخت عمیقی که به دلیل چند سال حضورش داشت، آنها را به اردو دعوت می‌کرد‌. درهر حال فوتبال ملی ایران با ویلموتس وارد عصر جدیدی شده و فعلا مشخص نیست که این شیوه و ذهنیت همیشگی مرد بلژیکی است یا بعد از گذشت یکی، دو سال یا چند تورنمنت بازیکنی در شرایط مشابه جهانبخش دعوت خواهد شد.

 جهانبخش که آقای گلی لیگ هلند را در کارنامه‌اش دارد، باید خیلی زود جایگاه خود در تیم باشگاهی و البته ملی را پس بگیرد. او یکی از امیدهای فوتبالدوستان برای پرآوازه کردن نام ایران در بالاترین سطح فوتبال جهان است.

مهدی ملکی

بیشتر بخوانید:
حرکت عجیب ویلموتس مقابل چشم بازیکنان تیم‌ملی+ عکس

تگ ها


تیم ملی ایران ویلموتس مارک ویلموتس لیست تیم ملی فوتبال ایران علیرضا جهانبخش فوتبال