فابرگاس: به ونگر خیلی مدیونم؛ در چلسی خوشحالی مطلق را یافته‌ام

سسک فابرگاس، هافبک اسپانیایی چلسی مدعی شد از تصمیمش بر ترک بارسلونا در هر دو مقطع، راضی و خوشحال است و توانسته در چلسی خوشحالی مطلق را پیدا کند ......

 سسک فابرگاس، هافبک اسپانیایی چلسی مدعی شد از تصمیمش بر ترک بارسلونا در هر دو مقطع، راضی و خوشحال است و توانسته در چلسی خوشحالی مطلق را پیدا کند.

فابرگاس 30 ساله فوتبال حرفه ای را از لاماسیا آغاز کرد. در تیم های پایه بارسا رشد کرد تا اینکه در سال 2003 در 16 سالگی راهی آرسنال شد. سسک هفت فصل برای توپچی ها بازی کرد و نمایش های فوق العاده ای در ترکیب تیم ونگر داشت. او در 303 بازی برای آرسنال موفق به زدن 58 گل و ارسال 91 پاس گل شد. تابستان 2011 او دوباره فکر بازگشت به بارسلونا به سرش زد و به تیم گواردیولا پیوست. اوضاع برای او در نیوکمپ اما چندان بر وفق مراد نبود. هرچند که به لحاظ آماری او عالی کار می کرد. (151 بازی، 42 گل و 57 پاس گل). او نهایتا تابستان 201 با آمدن لوئيز انریکه   به چلسی فروخته شد. سسک حالا چهارمین فصلش را در جمع آبی های لندن سپری می کند.

به گزارش mundodeportivo، فابرگاس به تازگی در مصاحبه با خبرنگاران درباره دوران فوتبالش می گوید:

وقتی در تیم های پایه بارسا بودم، چندین بار هم تیمی های من به تمرین در کنار تیم های رده بالاتر فراخوانده می شدند اما من دعوت نمی شدم. در حالی که کاپیتان تیم بودم. به چشم دیدم که آنها به دیگر بازیکنان اعتقاد بیشتری نسبت به من دارند. این در کنار چند دلیل دیگر باعث شد تا به انگلستان نقل مکان کنم. ونگر مرا وقتی خرید که در تیم جوانان باشگاه بود. او اجازه داد در کنار اسطوره هایی چون آنری، پیرس، ویرا، کمپل و ... تمرین کنم. او به من اعتقاد داشت و فرصت بازی در اختیارم قرار داد. همیشه خوب بازی نمی کردم اما همیشه در لیست تیم بودم. ونگر روی من قمار بزرگی کرد. او ویرا را فروخت تا مرا در ترکیب بگذارد. وقتی تنها 21 سال داشتم، بازوبند کاپیتانی را به من داد. خیلی به ونگر مدیونم. 

اینجا در چلسی خوشحالی مطلق را یافته ام. خانواده ام راضی و خوشحالند. به زندگی در لندن عادت کرده اند و هواداران نیز عاشق من هستند. از این تغییر بسیار خوشحالم. از بارسا فقط دلم برای خانواده و دوستانم تنگ شده. اما اگر پسری داشتم که عاشق فوتبال بود بدون هیچ شکی او را به لاماسیا می فرستادم. آنجا بهترین مکان برای رشد به عنوان یک انسان و یک فوتبالیست است. 

چه چیزی از بقیه برایم ترسناک تر است؟ بازنشستگی. همچنان به لحاظ بدنی و روحی فرم ایده آلی دارم اما از حالا می دانم که روز خداحافظی ام از فوتبال یکی از غم انگیزترین روزهای عمرم خواهد بود.

تگ ها


اخبار روز آرسنال فوتبال