فابرگاس: ساری بسیار یک‌دنده است/ لمپارد فوق‌العاده کار کرده است

فابرگاس از خصوصیات سرمربی ایتالیایی گفته است...

فابرگاس قیاس جالبی میان ساری و لمپارد انجام داده است.

به گزارش مدال، سسک فابرگاس، هافبک موناکو به بیان اخلاقیات مائوریتسیو ساری، سرمربی چلسی پرداخت.

چلسی در آستانه یک تغییر مربی دیگر قرار دارد. آبی‌های لندن که فصل نسبتا موفقیت آمیزی را با ساری تجربه کردند و توانستند علی رغم کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا از طریق لیگ برتر، قهرمانی لیگ اروپا را هم کسب کنند، حالا خودشان را در مقابل درخواست خروج این مربی ایتالیایی می‌بینند که می‌خواهد به یوونتوس برود. گفته می‌شود چلسی با این درخواست موافقت می‌کند و لمپارد یکی از گزینه‌های جایگزینی ساری است.

به گزارش سایت گل، فابرگاس درباره ساری و لمپارد می‌گوید:

"ساری بسیار خرافاتی و یک دنده است. او ایده‌های خودش را در مربی‌گری دارد و چندان هم از آنها فاصله نمی‌گیرد. او دوست دارد تیمش به شکل مشخصی فوتبال بازی کند و واقعا می‌خواهد تیمش آن طور که خودش دوست دارد، بازی کند. از خواسته‌اش هم کوتاه نمی‌آید. برایش مهم نیست شما به او چه بگویید یا توصیه‌ای برایش داشته باشید. مهم نیست عقیده شما چه باشد؛ ساری هیچ وقت عوض نمی‌شود. با این حال او به همان نحوی که می‌خواست، کارش را انجام داد. او دیدگاه خودش را نسبت به فوتبال دارد و دست آخر با همین ایده‌ها جایی است که می‌بینید. باید به او احترام بگذارید.

لمپارد؟ به نظرم او کاری واقعا تحسین برانگیز در دربی کانتی انجام داده است. این اولین تجربه مربی گری او است ولی خیلی چیزها را عوض کرد. در روسیه او را دیدم و می‌دانستم ترکیب بسیار محدود و عجیبی در اختیار دارد. یک تیم تقریبا پیر که خیلی از بازیکنان در سال آخر قراردادشان بودند. لمپارد ترکیب تیم را به کلی دستخوش تغییر کرد و به جوان‌ها میدان داد. تیم او سبکی بسیار جنگنده را به نمایش گذاشت؛ فوتبالی هجومی. به عنوان اولین تجربه مربی‌گری به نظرم فرانک فوق العاده کار کرد."

اخبار مرتبط:

۶ کاندید سرمربیگری چلسی؛ از اسطوره‌های قدیم تا پدیده‌های جدید

تگ ها


مائوریتسیو ساری فرانک لمپارد سسک فابرگاس چلسی لیگ برتر فوتبال