فاجعه سیصد و بیست و هفت هزار یورویی ماریو بودیمیر!

گراندز پرونده ماریو بودیمیر از سوی فیفا به باشگاه پرسپولیس ارسال شد و این باشگاه چاره ای جز مصاحله یا شکایت مجدد روی این حکم ندارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ماریو بودیمیر مهاجمی که نیم فصل گذشته به پرسپولیس پیوست و در دوران حضورش درایران روزهای پرفراز و نشیبی داشت آخرین شاکی باشگاه پرسپولیس است که موفق به دریافت حکم خود  شده اند. پس از ارسال حکم اولیه توسط فیفا باشگاه پرسپولیس تقاضای گراندز این پرونده را کرده و حالا فیفا حکم خود را با جزئیات به باشگاه پرسپولیس ایمیل کرده است.


نکته بسیار عجیب در پرونده  بودیمیر تفاوت فاحش مبلغی که می توانست منجر به پایان خوش پرسپولیسی ها با او بشود با پولی است که حالا او به عنوان غرامت از پرسپولیس دریافت کرده است.


بودیمیر که نیم فصل در پرسپولیس بازی کرده بود ۱۴۸ هزار دلار از سرخ ها طلب داشت که این مبلغ می توانست با مصالحه و راضی کردن بازیکن پیش از ترک ایران از سوی او با مبلغی احتمالا پایین تر به وی پرداخت شود تا این پرونده هرگز راهی به دادگاه های بین المللی پیدا نکند. اما رها شدن موضوع بودیمیر در دوره مدیریت ایرج عرب حالا خسارتی سنگین را به پرسپولیس تحمیل کرده است.


مبلغ غرامت مدنظر بودیمیر که قصد دارد از پرسپولیس بگیرد ۳۲۷ هزار یورو است معاد ۵.۵ میلیارد تومان است که  این مبلغ به همراه ۱۴۸ هزار یورومعادل ۲.۵ میلیارد تومان  قبلی یک  خسارت جدید و باورنکردنی به باشگاه پرسپولیس است و مجموع پول پرداختی به بودیمیر را به مبلغ ۴۷۵ هزار دلار (معادل چیزی بالغ  بر ۸ میلیارد تومان) که به سختی می تواند اوضاع امروز خود را مدیریت کند چه برسد به اینکه مبلغی به این اندازه را از روش های مختلف جذب کرده و به این بازیکن پرداخت بنماید.


بررسی اتفاقاتی که منجر به صدور این حکم در فیفا شده چیزی جز فاجعه مدیریتی در پرسپولیس نیست. باشگاهی که به جای حل و فصل پرونده های پیشین در تابستان امسال به دنبال جذب یک مهاجم خارجی با مبلغی گزاف بود کاری که به هیچ عنوان ضرورتی نداشت و البته حالا مدیران پرسپولیس باید میوه های آن بی تدبیری را از این درخت ترسناک بچینند.

بیشتر بخوانید:

پیام جالب باشگاه استقلال برای جلوگیری از کرونا

تگ ها


ماریو بودیمیر پرسپولیس تهران فوتبال ایران بودیمیر بودیمیر پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال