فاجعه مدیریتی وزیر ورزش؛ اوضاع بحرانی استقلال، پرسپولیس و تیم ملی

سه تیم که تحت نظر مستقیم وزیر ورزش فعالیت می کنند اوضاع بحرانی و پیچیده ای در مدیریت فنی و انسانی دارند....

به گزارش مدال، هر چند هم که برخی رشته های ورزشی تلاش کنند خود را به عنوان رشته اول ورزش کشور معرفی کنند، فوتبال جایگاه ویژه ای بین مردم دارد و در این بین تیم های استقلال و پرسپولیس و تیم ملی ایران از اهمیت ویژه تری در این بخش برخوردارند.

این سه تیم که مردم پیگیری اطلاعات و اخبار و اتفاقات آن هستند به طور مستقیم و غیرمستقیم زیر نظر وزارت ورزش و مسعود سلطانی فر اداره می شوند. دو تیم سرخابی تهران به طور مستقیم با ریاست مجمعی وزیر ورزش اداره می شوند و فدراسیون فوتبال هم بودجه اش را از وزارت ورزش می گیرد و غیرمستقیم با نظارت وی اداره می شود.

با این حال طی ماه های اخیر اتفاقاتی رخ داده که اوضاع این سه تیم بحرانی شده و در شرایطی قرار دارند که تاکنون در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه بوده است.

تیم ملی فوتبال ایران که امید زیادی برای صعودش به جام جهانی می رود با رفتن مارک ویلموتس همچنان بلاتکلیف و در خطر حذف از جام جهانی قرار دارد. بدون سرمربی بودن تیم ملی کافی نبود که مهدی تاج رئیس فدراسیون هم از مسئولیتش استعفا کرد تا اوضاع این فدراسیون پیچیده  تر از قبل شود.

حالا وزارت ورزش برای تعیین تکلیف این فدراسیون با چالش جدیدی مواجه شده است. اول باید جانشین تاج را انتخاب کند و بعد هم به رئیس بعدی تضمین کمک مالی برای  انتخاب سرمربی آینده تیم ملی را بدهد!

از سوی دیگر استقلال اوضاع بدتری نسبت به تیم ملی دارد. این تیم که با سرمربی ایتالیایی اش به صدر جدول رسیده بود حالا نزدیک به یک ماه است که وضعیت قرمزی دارد. این باشگاه نه مدیرعامل دارد و نه سرمربی. تکلیف مدیرعامل فعلا مشخص نیست و مذاکرات با استراماچونی ادامه دارد تا حداقل نیمکت استقلال به آرامش برسد. 

پرسپولیس هم که حالا صدرنشین لیگ برتر است با رفتن کالدرون اوضاع پیچیده ای پیدا کرده است. مشخص نیست سرنوشت استراماچونی و استقلال در انتظار کالدرون و پرسپولیس خواهد بود یا نه. 

حال هر سه تیمی که به نوعی زیر مجموعه وزارت ورزش محسوب می شوند کاملا بحرانی است و نشان می دهد وزیر نتوانسته اوضاع این سه تیم مهم برای مردم را به درستی مدیریت کند.

بیشتر بخوانید:

پیام باشگاه پرسپولیس برای سرمربی آرژانتینی

تگ ها


اخبار پرسپولیس اخبار استقلال ایران فوتبال