فاصله کوتاه داماش تا غافلگیری فوتبال جهان

حضور و تماشای داماش به عنوان یک تیم دسته دومی در بازیهای لیگ قهرمانان آسیا، برای فوتبال دنیا یک غافلگیری بزرگ خواهد بود...

حضور و تماشای داماش به عنوان یک تیم دسته دومی در بازیهای لیگ قهرمانان آسیا، برای فوتبال دنیا یک غافلگیری بزرگ خواهد بود

به گزارش مدال، همچون فصل قبل باز هم شاهد یک شگفتی بزرگ در جام حذفی بودیم.اگر فصل قبل خونه به خونه بابل با شکست یک به یک حریفان به فینال جام حذفی رسید،این بار تیم دیگری از خطه شمال سنت شگفتی ساز بودن در جام حذفی را حفظ کرد و با شکست سایپای پرمدعا به فینال رسید.

سایپا با تمام بازیکنان سرشناس اش در حالی که علی دایی نامدار را روی نیمکت می بیند مقابل سیامک فراهانی و شاگردان بی ادعایش تسلیم شد تا  داماش تاریخ ساز شده و به نخستین تیم لیگ دویی (سطح سوم) فوتبال ایران تبدیل شد که به فینال مسابقات این جام راه یافته است.

البته که در فوتبال آلمان و انگلستان کم نبودند تیم هایی که به معنای کامل شگفتی ساز شده و به فینال جام حذفی و حتی قهرمانی آن رسیده اند.برای نمونه برادفورد سیتی در انگلستان توانست با همین تفاوت سطح به فینال جام حذفی برسد، اما با توجه به ارزش جام حذفی در فوتبال ایران که تعیین کننده سهمیه مستقیم کشور به مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا است، می توان کار داماش را حتی در دنیا  نیز بی نظیر دانست.

فصل پیش هم خونه به خونه بابل توانست تیم های لیگ برتر را شکست بدهد و به فینال جام حذفی برسد هرچند که در این مرحله از استقلال شکست خورد و شگفتی سازی اش کامل نشد.

اما شب قبل داماش بی هیاهو بار دیگر پرچم فوتبال شمال را بالا نگه داشت و ثابت کرد سپیدرود تنها نیست.آن ها بی سروصدا سیامک فراهانی را در نیمکت خودش نشاندند.تعدادی از بازیکنان با او همراه نشدند و از تیم کنار گذاشته شدند تا چهره های تازه با نظر مستقیم سرمربی به نیمکت فنی و لیست بازیکنان اضافه شوند.

داماشی ها در بازیهای لیگ دو با ارائه بازی های زیبا و استفاده از فضا و پاس های متعدد نیز عملکرد خوبی داشتند و در جام حذفی هم با پیروزی بر سایپا حالا فینالیست به شمار می آیند.

برای چند ثانیه تصور کنیم که این تیم در فینال نیز موفق عمل کرده و قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شود.

حضور و تماشای داماش به عنوان یک تیم دسته دومی در بازیهای لیگ قهرمانان آسیا، برای فوتبال دنیا یک غافلگیری بزرگ خواهد بود.این طور نیست؟