فاضلی: یک سوت می‌دادید منصوریان داوری کند

مربی تیم پدیده به انتقاد از داور بازی امروز تیمش پرداخته و اعلام کرد که او توانایی مدیریت بازی را نداشت....

به گزارش ورزش سه، دیدار تیم های آلومینیوم اراک و پدیده با برتری یک بر صفر شاگردان علیرضا منصوریان به پایان رسید. صحبت های وحید فاضلی، مربی تیم پدیده در نشست خبری پس از پایان این دیدار را بخوانید:

امروز به خودمان باختیم

امروز روز خوب ما نبود. به تیم حریف تبریک و خسته نباشید می گویم. ما امروز به خودمان باختیم و شرایط مان به هر دلیلی خوب نبود. من اول صحبت هایم این ها را می گویم که بدانید هیچ توجیهی برای باخت مان نیست. ولی مسائلی است که به خاطر این بازی نیست.

۲۵ روز از شرایط بازی به دور بودیم

ما تیم مان نه در آسیا حضور داشت و نه بازیکن ملی داشتیم ولی ۲۵ روز از شرایط بازی به دور بودیم. تیم ما یک روند خوب داشت، شش هفته بود که نباخته بودیم و در همان شش هفته دو برد خوب داشتیم. مقابل تیم های خوبی مثل پرسپولیس امتیاز گرفته بودیم ولی می آییم و می بینیم که به این صورت برنامه ریزی ها انجام می شود.

داور برای مدیریت بازی مشکل داشت

هی می گوییم که در مورد داوری صحبت نکنیم اما الان بروید ببیند که آقای داور آخرین بازی که در لیگ برتر قضاوت کرده کی بوده و در کدام بازی بوده است. از آقای افشاریان که آمده اند می خواهم بروند و بک گراند این داوران را ببینند و بعد تصمیم بگیرند. شاید آلومینیوم از مرز ۳۰ امتیاز رد شده و استرسی ندارد ولی برای ما بازی سخت و حساسی بود. داوری را می گذارند که شاید صحنه حساسی نباشد ولی برای مدیریت بازی مشکل داشت، خطای الکی گرفته می شود؛ چند خطای الکی که یکی شان می آید و گل می شود. مگر قرار است که حتما پنالتی بگیرند؟ فوتبال یک صحنه است و یکی برای آنها پیش می آید و یکی برای ما پیش می آید. 

مربی حریف فقط یک سوت کم داشت

من از اذهان عمومی و جامعه فوتبال عذرخواهی می کنم که این گونه صحبت می کنم. این ها در شان من نیست ولی من باید الان بگویم که متاسفانه مربی حریف روی کوچک ترین صحنه مثل اوت دستی اعتراض می کرد و پایش را در زمین می گذاشت. مقصر مربی حریف نیست؛ مقصر مدیریت داور است که حتی یک بار هم به آنها  تذکر نداد. با کوچک ترین رفتار نیمکت ما، داور می آمد به آقای نوازی و بادامکی کارت می دهد. این ها که بزرگان فوتبال ما هستند همین جور با کوچکترین اعتراض کارت می دهید؟ کاش یک دوربین لب خط بود. ما هم ایراد داشتیم و  یک جاهایی اعتراض بد کردیم اما سر یک اوت دستی رفتارهای دور از شانی را از سرمربی حریف دیدم. ایشان بزرگتر من هستند و دوست شان هم دارم و در شان شان این رفتارها را نمی بینم. فقط مانده بود که یک سوت به مربی (منصوریان) تیم حریف بدهیم! مقصر ایشان هم نیست و شاید دوست داشت که اینگونه تیمش را هدایت کند؛ مقصر داور بود. 

تا کی می خواهیم این گونه جلو برویم؟

آلومینیوم در این بازی اصلا وقت را تلف نکرد و مردانه جنگیدند و روی همه توپ ها آمدند. واقعا به آنها خسته نباشید می گویم. اصلا ما نمی خواهیم بهانه بیاوریم ولی تا کی می خواهیم این گونه جلو برویم؟ حتی نیمکت تیم حریف آمد گفت که مدیریت کار از دست داور در آمده، خواهشا شما هم داد نزنید ما هم داد نمی زنیم تا جریان بازی را به دست بگیرد. وقتی شما می دانید چنین داوری است، برای چه در این دیدار که برای ما حساس بود از او استفاده می کنید؟ 

فوتبال ما به سمت قهقرا می رود

من خودم دو دوره در اراک بودم و خوشحالم که تیم آلومینیوم به این ساحل آرامش رسیده است. حاج رسول خطیبی تیم خوبی درست کرد و آقای منصوریان ادامه کارشان را می رود و به آنها تبریک می گویم. تیم ما امروز چوب برنامه ریزی داوری و مسابقات را خورد. تیم ما تیم ۶ بازی اخیر نبود. من نمی دانم که چه کسانی می نشینند و برای مدیریت بازی ها برنامه ریزی می کنند. آقای عزیزی خادم باید این مسائل را در فوتبال ما حل کنند. این گونه فوتبال ما به سمت قهقرا می رود.

تگ ها


وحید فاضلی شهر خودرو