فایده استفاده از ژاوی در لیگ قطر چه بود؟

پیش از این هم، خیلى از تنگدستى برخى از هموطنان و فشارهاى اقتصادى وارد بر آنها، متألم و متأثر شده بودیم که بیان هم نمودیم ولى خوب تا کى‌روش حضور داشت، جرأت مطرح کردن این‌جور پیشنهاد‌ها را نداشتیم...

پیش از این هم، خیلى از تنگدستى برخى از هموطنان و فشارهاى اقتصادى وارد بر آنها، متألم و متأثر شده بودیم که بیان هم نمودیم ولى خوب تا کى‌روش حضور داشت، جرأت مطرح کردن این‌جور پیشنهاد‌ها را نداشتیم

مدال - اردشیر لارودی

 ١- در راستاى «استورى» هاى اخیر که همه نشان نادیده گرفتن کوشش منجر به قهرمانى از چنگ پریده «تیم آقاى کى‌روش» است، اخیراً یک پیشنهاد پهلوانانه‌اى از سوى عزیزان نازنین ملى‌پوشان حذف شده، مطرح گشته که با استقبال عمومى اهالى ورزش و فوتبال به ویژه مربى آینده تیم ملى که هنوز معلوم نیست چه کسى هست واقع شده!

و، اما پیشنهاد پهلوانانه مورد بحث:... ما بازیکنانى که پیش از انجام آخرین بازى خود، تمام حق و حقوق خود را، طى یک سلسله عملیات حق‌طلبانه، با پیشتازى سرمربى محترم، استیفاد نمودیم منظور این است که دریافت کردیم در راستاى انجام یک وظیفه ملى، حداقل ٥٠ درصد پاداش‌هاى خود را با رضایت کافى و کاملاً دلبخواه به وزارت ورزش یا فدراسیون فوتبال برمى‌گردانیم تا مراتب همدردى خود با مردم ناراحت شده از باخت و حذف تیم ملى را، اعلام و اعلان بداریم!

بدیهى است ما، پیش از این هم، خیلى از تنگدستى برخى از هموطنان و فشارهاى اقتصادى وارد بر آنها، متألم و متأثر شده بودیم که بیان هم نمودیم ولى خوب تا کى‌روش حضور داشت، جرأت مطرح کردن این‌جور پیشنهاد‌ها را نداشتیم و مى‌ترسیدیم با عنوان کردن چنین راهکارهاى مردم‌پسندى، بازى‌هاى پرفروغ‌مان به ویژه برابر عراق و ژاپن، از نظر‌ها افتاده شود! بنابراین، حالا فرصت را مناسب دیده، هم پاسخ سنگین‌وزنانه‌اى به «استورى» قهرمان سابق المپیک‌مان مى‌دهیم که خودش را وارد ماجراى ما و حذف‌مان در نیمه‌نهایى که حذف پربارى هم بوده، ننماید! و هم قسمتى از این بار سنگین را  حذف مظلومانه و در نهایت بى‌گناهى تیم ملى را به دوش مدیران ورزش کشور و مدیران ورزشى بیفکنیم!

و البته که از ما، دیگر از این توقع‌ها نداشته باشید و این مبلغ نزدیک به هر نفر ٥٠٠ میلیون تومان، براى ما از شیر مادر هم حلال‌تر است! باختیم که باختیم! ما پاداش بردى را گرفتیم که مقابل یمن، ویتنام، عمان و چین عایدمان شده بود!

ژاوى، معلم رفتاى فوتبال قطر

٢- آخرین حرف‌ها، درباره قطر! مى‌پرسند، فایده استفاده از ژاوى آن هم در سن ٣٦ و ٣٧ سالگى در تیم السد و لیگ قطر، چه بود؟ چرا ژاوى؟ چرا گابى؟ چرا بازیکن خاصى از فوتبالى خاص؟ چرا گادوین منشا و جپارف و جاسم کرار و استوکس و از این قبیل شاخ شکسته‌ها، نه؟

جواب تمام این پرسش‌ها، از زیر پاى ژاوى و گابى و مردانى نظیر این دو، دیده مى‌شود! و حالا که قطر، در جام ملت‌هاى آسیا، این همه حساب شده و این همه «منظوردار» و این همه رشدیابنده بازى مى‌کند تا به بالاترین سکوى فوتبال آسیا جلوس نماید، هم دلیل و هم فایده بازى گرفتن از این قبیل ستارگان پیشین جهان را، مى‌گیریم!

... یادگیرى از ژاوى، تکرار حرکات گابى! خود را در معرض تجربیات بازیکنانى که مدل و الگوى رفتارى لیگ قطر هستند، قرار دادن! قطرى‌ها، پول خود را دور نریختند! قطرى‌ها، از بهترین الگوهاى رفتارى براى اصلاح رفتار خود استفاده کردند! قهرمانى قطر، نتیجه بازى با ژاوى و علیه ژاوى بود!

استقلال بزرگترى مى‌خواهد

٣- در استقلال چه خبر است؟ یکى همت کند! یکى به داد برسد! بنده کمترین، همین را مى‌دانم! یکى میانه را بگیرد!