فتاحی: جریمه‌ها برای سازمان لیگ یا فدراسیون نیست

فتاحی گفت: جریمه‌ها به حساب سازمان لیگ واریز می‌شوند البته نه برای فدراسیون هستند و نه سازمان لیگ بلکه برای خود باشگاه‌ها هستند....

فتاحی گفت: جریمه‌ها به حساب سازمان لیگ واریز می‌شوند البته نه برای فدراسیون هستند و نه سازمان لیگ بلکه برای خود باشگاه‌ها هستند.

به گزارش مدال، سعید فتاحی در خصوص بلیت فروشی الکترونیکی برای بازی با گل ریحان و استقلال گفت: تمام اصرار ما این بود که تیم‌های لیگ برتری به سامانه بلیت فروشی الکترونیکی مجهز شوند و بعد از آن به سراغ لیگ یک برویم و می‌دانم که گل ریحان در این مورد اقداماتی را انجام داده و حتی قرارداد گیت‌ها را هم بسته است. اما قرعه‌ای که  در این مرحله افتاد فرصت نبود و برای این بازی طبق روال گذشته بلیت فروشی می‌شود. فعلا مشکلی نیست و آنطور که من اطلاع دارم بلیت‌ها به تعداد کافی چاپ شده است.

فتاحی در مورد تغییر زمان تعدادی از بازی‌ها در جام حذفی گفت: ما قصد داشتیم دو بازی شیراز را به گونه‌ای برگزار کنیم که زمان اذان بین دو نیمه آنها باشد اما چون ورزشگاه حافظیه از نظر سیستم روشنایی مشکل داشت مجبور شدیم بازی‌ها را در ساعت 15 برگزار کنیم. ضمن اینکه بازی گل گهر ونفت مسجدسلیمان را به خاطر اینکه تیم نفت مسجدسلیمان بلیت داشت جلوتر آوردیم. همچنین پارس جنوبی و ذوب آهن  را هم چون هوا گرم بود و رطوبت هوا هم بالا بود دو تیم توافق کردند سازمان لیگ هم موافقت کرددر ساعت 18برگزار شود.

وی در مورد قرعه‌کشی مرحله بعد جام حذفی گفت:‌بعد از مسابقات 24 و 25 مهر برگزار می‌شود. قرعه‌کشی این مرحله هم آخر این هفته انجام خواهد شد. طبق آئین‌نامه اگر تیمی در این مرحله میزبان باشد در مرحله بعدی مهمان خواهد بود اما اگر دو تیمی که میزبان بودند به هم بخورند باید برای میزبانی آنها قرعه‌کشی شود. به عنوان مثال اگر سایپایی که در این مرحله میزبان بوده به تیمی که در این مرحله مهمان بوده بخورد مهمان خواهد بود. 

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد غیبت سرمربیان در کنفرانس‌های قبل یا بعد از مسابقات گفت: ما برابر آئین‌نامه اجرایی به باشگاه‌ها نامه زدیم. سرمربیان تیم‌های پارس جنوبی جم، تراکتور، استقلال، پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان، فولاد و سپاهان را جریمه کردیم.اولویت حضور در کنفرانس‌ها سرمربی هر تیم است مگر اینکه او مشکلی داشته باشد که باید حتما قبل از آن با سازمان لیگ هماهنگ شود.

فتاحی در مورد سیستم بلیت فروشی الکترونیکی در مسابقات امسال گفت:‌همه جای دنیا اینطور است. وقتی شما بلیت را می‌خرید و شناسایی می‌شوید و وارد ورزشگاه می‌شوید و دوربین‌ها شما را شناسایی می‌کند اینها به امنیت خیلی کمک می‌کند. من از مردم که همکاری می‌کنند تشکر می‌کنم. این کارها برای رفاه حال خودشان است. به عنوان مثال اگر قرار است بازی 5 بعد از ظهر انجام شود دیگر لازم نیست آنها از صبح به ورزشگاه بیایند. می‌توانند مانند همه جای دنیا 2-3 ساعت قبل از بازی به ورزشگاه بیایند و از دیدن بازی لذت ببرند.

وی در مورد مشکلات تردد خبرنگاران در ورزشگاه‌ها گفت: در این خصوص روابط عمومی سازمان لیگ در مسابقات مسائل را رصد می‌کند حتی در بازی‌های مهم که پیش‌بینی می‌شود خبرنگاران بیشتری به ورزشگاه بیایند از کارت مکمل استفاده می‌شود که این مسئله به کار آنها خیلی کمک می‌کند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه جریمه‌ها به حساب چه نهادی واریز می‌شود،‌گفت: این جریمه‌ها به حساب سازمان لیگ واریز می‌شوند البته نه برای فدراسیون هستند و نه سازمان لیگ بلکه برای خود باشگاه‌ها هستند.این جریمه ها از حساب باشگاه‌ها کسر می شود.در این خصوص نهادهای نظارتی هم ورود کردند. از این به بعد هر شخصی که جریمه شود باید خودش شخصا مبلغ جریمه را واریز کند و فیش آن را ارائه کند. اگر جریمه را باشگاه‌ها پرداخت کنند دیوان عالی کشور با آن برخورد می‌کنند.

فتاحی در مورد توجه به تیم امید در برنامه‌ریزی سازمان لیگ گفت:‌ما هر موقع فیفا دی داریم به موازاتش اردوی امیدها هم برگزار شده است. آنها یک اردو از 17 مهر تا 23 مهر دارند. اردوی دیگری از 18 تا 29 آبان دارند و یک اردوی کلی هم از 28 آذر تا 17 =دی دارند و بعد از آن از روز 18 بازی‌هایشان آغاز می‌شود. در گروه سختی قرار داریم اما ایرانی‌ها ثابت کردند کارهای سخت را بهتر انجام می‌دهند. انشاالله تیم ما از این گروه صعود کند و به المپیک برود.

وی در مورد بسته شدن سامانه بلیت فروشی الکترونیکی در روز مسابقات که نارضایتی هواداران را در پی داشته، گفت: این مشکلی است که شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی مشغول رفع آن است و در زمان بین بازی و بسته شدن سایت اگر جا در ورزشگاه باشد مردم باید بتوانند بلیت بخرند. به عنوان مثال من در یکی از بازی‌های رئال دیدم در ساعات نزدیک به آغاز بازی بلیت 60 یورویی 30 یورو شده بود تا مردم بتوانند به ورزشگاه بیایند. این سیستم‌ها جدید است و تا فرهنگ آن جا بیفتد زمان می‌برد. انشالله بتوانیم هر چه زودتر گاف‌های آن را برطرف کنیم ضمن اینکه من باید از نیروی انتظامی تشکر کنم که در این هفته‌ها به ما خیلی کمک کرد و حتی مورد بی‌احترامی قرار گرفت. از آنها تشکر می‌کنم و از هواداران هم می‌خواهم بدون بلیت به ورزشگاه نروند.

بیشتر بخوانید:

جریمه ۷ سرمربی به دلیل غیبت در نشست خبری

 

تگ ها


سعید فتاحی جریمه مالی استقلال پرسپولیس فدراسیون فوتبال سازمان لیگ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال