فتاحی : مالک سپیدرود مشخص شود

مسئول برگزاری رقابت های سازمان لیگ می گوید اگر وضعیت مالکیت باشگاه سپیدرود مشخص نشود، اجازه حضور به لیگ برتر را به آنان نمی دهند ......

مسئول برگزاری رقابت های سازمان لیگ می گوید اگر وضعیت مالکیت باشگاه سپیدرود مشخص نشود، اجازه حضور به لیگ برتر را به آنان نمی دهند. او همچنین درباره ایرادات تیم پارس جنوبی برای حضور در لیگ برتر گفت: این باشگاه مهلت دارد تا بیستم تیرماه مشکلاتشان را حل کنند، در غیر اینصورت بازی هایشان در بوشهر برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، تیم های فوتبال پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت در فصل ۹۶-۹۵ لیگ آزادگان با قرار گرفتن در رده اول و دوم این مسابقات جواز حضور در لیگ هفدهم را کسب کردند. با این حال این دو تیم با مشکلات سخت افزاری زیادی برای حضور در لیگ برتر مواجه هستند.

سعید فتاحی در گفت وگو با ایسنا درباره مشکلات تیم فوتبال پارس جنوبی برای حضور در لیگ هفدهم، اظهار کرد: ما شنبه و یکشنبه این هفته جلسه ای در شهر جم داشتیم و ایرادها را برای آنها صورت جلسه کردیم. تا ۲۰ تیر به آنها مهلت دادیم که این مشکلات را حل کنند. تا آن زمان ما بازدیدهایی از اقدامات آنها داریم اما بازید نهایی را در ۲۰ تیر انجام می دهیم. یکی از مشکلات آنها ورزشگاه است که چمن، نور، رختکن و جایگاه تماشاگران ایراد دارد.

او در پاسخ به این سوال که مسئولان پارس جنوبی چه فکری برای مشکل هتل و فرودگاه برای سفر آسان تیم های حریف کرده اند، گفت: نزدیک ترین فرودگاه در عسلویه قرار دارد که فاصله ۷۰ کیلومتری تا جم دارد چون این فاصله کمتر از ۹۰ کیلومتر است پس مشکل فرودگاه حل شده است. در شهر جم هتلی وجود دارد که متعلق به وزارت نفت است و وزارت نفت تعهد داده که آن را در اختیار باشگاه قرار دهد. همچنین هتلی در شهر عسلویه وجود دارد. در کل مسئولان این شهرستان پای کار هستند و برای حل مشکلات تمام تلاش شان را انجام می دهند.

مسئول برگزاری رقابت های لیگ برتر در پاسخ به این سوال که اگر باشگاه پارس جنوبی نتواند ایراداتش را تا ۲۰ تیر حل کند چه اتفاقی می افتد، بیان کرد: اگر آنها تا ۲۰ تیر نتوانند این مشکلات را حل کنند بازیهایشان به مرکز استان در شهر بوشهر منتقل می شود.

فتاحی در ادامه درباره مشکلات تیم سپیدرود اعم از مشخص نبودن مالک و مدیرعامل این باشگاه، اظهار کرد: ما پس از برگزاری فینال جام حذفی به رشت می رویم و جلسه ای با مسئولان سپیدرود انجام می دهیم. باشگاهی که بخواهد در لیگ برتر حضور پیدا کند باید دارای تشکیلات مانند مدیرعامل، هیات مدیره و مالک باشد. آنها باید قانون تجارت را رعایت کنند. اگر این مشکلات تا آغاز لیگ حل نشود ما مجوز حضور در لیگ برتر را به سپیدرودی ها نمی دهیم.

او ادامه داد: سال گذشته ماشین سازی هم زیر نظر شهرداری تبریز بود اما ساختار باشگاهی آن جدا از شهرداری اداره می شد. تیم هایی که در لیگ برتر بخواهند حضور داشته باشند باید باشگاه باشند نه یک تیم خالی.

مسئول برگزاری رقابت های لیگ برتر درباره اهدای مجوز حرفه ای و ملی به باشگاه لیگ برتری و لیگ یکی، خاطرنشان کرد: باشگاه لیگ برتری باید مجوز حرفه ای داشته باشند که کارهای آن را انجام می دهند و فدراسیون مدارک آنها را به AFC ارسال می کند. ما این کار را برای باشگاه لیگ یکی انجام دادیم و در نظر داریم برای آنها مجوز ملی صادر کنیم. پیرو این مساله جلسه ای هم با آنها برگزار کردیم.

فتاحی افزود: آنها برای گرفتن مجوز ملی باید تشکیلات باشگاهی، ورزشگاه مشخص و ... داشته باشند. ما این کار را از سال آینده از تیم های لیگ یکی شروع کردیم و در سال های بعد برای تیم های لیگ دو انجام می دهیم.

او در پایان درباره برگزاری فینال جام حذفی در خرمشهر، گفت: سال گذشته خدا کمک کرد و توانستیم این بازی را در خرمشهر برگزار کنیم. این اقدام خوبی بود که مردم خرمشهر خوشحال شدند. اسم جام حذفی یادواره آزادسازی خرمشهر است و سال پیش تصویب کردیم که مثل همه جای دنیا فینال جام حذفی به صورت ثابت در یک شهر برگزار شود.

فتاحی گفت: مشکلات ورزشگاه خرمشهر تا حدی برطرف شده است. این شهر تیمی در لیگ دو به نام کارون اروند خرمشهر دارد که از سال بعد در این ورزشگاه به میدان می رود که به این ترتیب مشکلات این ورزشگاه به طور کامل حل شده و سال آینده مشکلی برای جام حذفی نداشته باشیم. حتی اگر در ورزشگاه نیوکمپ هم چند وقت بازی برگزار نشود، چمن و تجهیزات آن ایراددار می شود.

تگ ها


اخبار روز فوتبال