فتاحی: ملی‌پوشان امید پرسپولیس به عمان نمی‌روند

سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ مدعی است، مسئولان باشگاه پرسپولیس رسماً اعلام کردهاند که حاضرند در غیاب بازیکنان ملیپوش خود در دیدار معوقه مقابل پیکان به میدان بروند ......

سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ مدعی است، مسئولان باشگاه پرسپولیس رسماً‌ اعلام کرده‌اند که حاضرند در غیاب بازیکنان ملی‌پوش خود در دیدار معوقه مقابل پیکان به میدان بروند.

سعید فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد اینکه پرسپولیسی‌ها تمرینات‌شان را تا روز جمعه این هفته تعطیل کرده‌اند و برانکو نیز قرار است یکشنبه هفته آینده به ایران بیاید، در این شرایط چطور ممکن است دیدار معوقه پرسپولیس - پیکان در تاریخ 28 آبان برگزار شود، گفت: من نهایت همکاری را با باشگاه پرسپولیس در روزهایی که این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بازی داشت، انجام دادم. تنها کاری که می‌توانستم انجام دهم، این بود که با کارلوس کی‌روش جلسه بگذارم و از او بخواهم به مدت یک هفته اجازه دهد پرسپولیس ملی‌پوشانش را در اختیار داشته باشد و بازی‌های عقب‌افتاده خود را انجام دهد. البته پرسپولیس فقط مقابل سپاهان و ذوب‌آهن می‌تواند از ملی‌پوشان خود استفاده کند و بازی خود مقابل پیکان را باید بدون ملی‌پوشانش برگزار کند.

وی در واکنش به طرح این موضوع که برانکو ایوانکوویچ روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تأکید داشت تیمش هرگز بدون ملی‌پوشان در بازی‌های لیگ شرکت نخواهد کرد، یادآور شد: من پیش‌بینی این روزها را کرده بودم به همین خاطر وقتی باشگاه پرسپولیس خواستار تعویق بازی با پیکان شد به آنها گفتم اگر به فینال نرسیدید که هیچ ما می‌توانیم این بازی را در زمان مناسب برگزار کنیم، اما اگر به فینال برسید آن وقت مجبور هستید بدون ملی‌پوشان بازی معوقه خود با پیکان را انجام دهید. باشگاه پرسپولیس این موضوع را پذیرفت و من از آنها خواست نامه رسمی بزنند که حاضر به پذیرش این موضوع هستند؛ آنها نیز این کار را انجام دادند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به اینکه دیدار پرسپولیس و پیکان که قرار شده 28 آبان برگزار شود، مطابق با فیفادی خواهد بود و از این رو باشگاه پرسپولیس می‌تواند به فیفا شکایت کرده و به آنها اعلام کند سازمان لیگ ایران حق ندارد در فیفادی برای آنها که سه ملی‌پوش (علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی و بشار رسن) دارند، بازی بگذارد، تصریح کرد: آنچه مشخص است باشگاه پرسپولیس به ما نامه رسمی زده و پذیرفته است که بدون ملی‌پوشانش مقابل پیکان بازی کند و در این شرایط دیگر حرفی باقی نمی‌ماند.

«برانکو پیش از این گفته بود، چطور ممکن است در شرایطی که چند بازیکنش مصدوم هستند، بدون سه ملی‌پوش بزرگسال و سه ملی‌پوش امید تیمش را به میدان بفرستد.»، فتاحی در پاسخ به طرح این موضوع هم خاطر نشان کرد: ما با هماهنگی که با تیم امید داشتیم قرار بر این شد که ملی‌پوشان امید پرسپولیس همراه این تیم به عمان نروند و تیم‌شان را در بازی با پیکان همراهی کنند.

وی در ارتباط با اینکه چرا سازمان لیگ زودتر از این تاریخ بازی معوقه پرسپولیس و پیکان را اعلام نکرد تا حداقل برانکو و شاگردانش به تعطیلات نروند، گفت: من دیروز در این مورد با پرسپولیسی‌ها صحبت کردم و به آنها گفتم که دو تاریخ مدنظر ما برای دیدار معوقه‌تان با پیکان است، که در نهایت تاریخ 28 آبان نهایی شد. حال اینکه برانکو موافق یا مخالف برگزاری این بازی است، بحثش جداست.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان اضافه کرد: همان‌طور که گفتم تلاش ما این بوده و هست که بازی‌های لیگ را در زمان مناسب برگزار کنیم. در این زمینه نهایت همکاری را هم با باشگاه‌ها داریم. به خاطر همین بود که امروز نزد کی‌روش رفتم و از او خواهش کردم تا یک هفته تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سایپا بتوانند از ملی‌پوشان‌شان استفاده کرده و دیدارهای معوقه خود را برگزار کنند. این یک هفته زمان آغاز بعدی اردوی تیم ملی خواهد بود.

 

تگ ها


پرسپولیس فوتبال