فتاحی: هواداران ما جلوی هل پرسپولیس نبودند

سرپرست تیم سپاهان می‌گوید که بر اساس بیانیه نیروی انتظامی، هیچ اتفاق امنیتی در حاشیه بازی پرسپولیس و سپاهان رخ نداد....

به گزارش "ورزش سه"، رضا فتاحی سرپرست تیم سپاهان در آنتن زنده برنامه فوتبال برتر حضور یافت و در خصوص ماجراهای بازی با پرسپولیس، اظهار نظر کرد: از چند روز قبل، باشگاه پرسپولیس به برنامه بازی اعتراض کرد و با مراجعه به نهادهای مختلف، درخواست لغو مسابقه داشتند و سرانجام با فشار از بالا و پایین، بازی را به تعویق انداختند.

وی افزود: قرنطینه را بهانه کردند اما در حالی بود که فدراسیون کلیه امکانات تیم ملی را در اختیارشان قرار داده بود. فدراسیون تمرین نکردنشان را تکذیب کرد و گفت که کلیه امکانات در اختیارشان بود. باشگاه ما بعد از اعلام سازمان لیگ و تعویق بازی، هیچ مصاحبه و اعتراضی در این خصوص انجام نداد و این سیاست مدیریت باشگاه بود.

او درباره اظهارات نویدکیا عنوان کرد: آقای نویدکیا گفتند چرا تعویق را دیر به ما اعلام کردند و همان بعد از بازی با خوشه طلایی باید اعلام می‌کردند تا ما برنامه ریزی انجام دهیم. اما سیاست ما در این فصل، دوری از هوچی گری و هیجانات است و ما رفتار متین را در دستور کار قرار دادیم و اعتراض را از مجرای قانونی پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به شایعات فضای مجازی، تصریح کرد: یک روز اعلام کردند که آب می‌خواهند بیاورند که این موضوع کاملا فسیل شده است. بعد به سازمان لیگ نامه زدند و گفتند که امنیت ما را تامین کنند. مگر پرسپولیس به کشور دشمن می‌رود؟ اصفهان ۲۳ هزار شهید در راه دفاع مقدس داشته است. شما خودتان بگویید که تنش‌های بازی را ما به وجود آوردیم یا پرسپولیس؟

فتاحی اضافه کرد: ما همیشه از بازیکنان سابقمان تقدیر می‌کنیم اما در جلسه قبل از بازی گفتند که این کار انجام نشود چون باعث بهم خوردن تمرکز بازیکنان ما انجام می‌شود. در جلسه هماهنگی قبل از بازی که با حضور نیروی انتظامی، سازمان لیگ و هیئت فوتبال انجام شد، آقای پیروانی از تلاش‌های نیروی انتظامی تشکر کردند. اصلا قرار بود آقای نویدکیا از هواداران خواهش کنند که هواداران بیایند فقط جلوی خودمان و تیم را تشویق کنند. بعد از بیانیه‌های پرسپولیس تأکید کردند که فقط جلوی هتل خودمان بیایند. من خودم جلوی هتل پرسپولیس رفتم و دیدم که هیچ هواداری حضور ندارد و یگان ویژه آنجا حضور داشت. هواداران پرسپولیس حضور داشتند و تیمشان را تشویق می‌کردند.

او درباره اعتراض پرسپولیسی‌ها در خصوص امنیت هتل پرسپولیس گفت: صبح روز مسابقه ناظران سازمان لیگ آقای داوودزاده و روشنک، در هتل پرسپولیس حضور داشتند و شاهد آرامش بودند و سرپرست پرسپولیس این موضوع را به آقای روشنک اعلام کردند. در اعزام تیم پرسپولیس، نیروی انتظامی اتوبوس پرسپولیس را کاملا اسکورت کردند و گفتند که هیچگونه مشکلی در این زمینه نبود. پرسپولیس هم به راحتی وارد استادیوم شد. حتی آقای پیروانی قبل از اعزام، از هوادارانشان تشکر کردند. اتوبوس پرسپولیس یک ساعت و نیم قبل از بازی به استادیوم رسید. ما منتظر ورود پرسپولیس شدیم و بعد خودمان وارد ورزشگاه شدیم.

تگ ها


رضا فتاحی فولادمبارکه سپاهان