فتحی: دفاعیات محکمی داریم؛ به فیفا شکایت می کنیم

سرپرست باشگاه استقلال ضمن انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف گفت: سوپرجام ایتالیا قرار است در ژانویه در عربستان برگزار شود و آیا ما از آنها بالاتر هستیم که چنین رأیی صادر میکنند ......

سرپرست باشگاه استقلال ضمن انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف گفت: سوپرجام ایتالیا قرار است در ژانویه در عربستان برگزار شود و آیا ما از آنها بالاتر هستیم که چنین رأیی صادر می‌کنند.

به گزارش مدال، امروز مباحث مختلفی در مورد باشگاه استقلال از سوی فدراسیون فوتبال و همچنین رسانه‌ها پیرامون شکست ۳ بر صفر این تیم مقابل پرسپولیس در سوپرجام و همچنین اضافه شدن مجتبی جباری و دستیاران دیگر به کادر آبی‌پوشان مطرح شد.

ابتدا در مورد شایعه حضور مجتبی جباری در کادر فنی استقلال صحبت کنید.

باشگاه به هیچ‌ عنوان قصد اضافه کردن مربی داخلی و یا خارجی را به کادر فنی ندارد و این موضوع را روز گذشته هم به شما گفتم.

مهم‌ترین مسئله در مورد استقلال رأی کمیته استیناف پیرامون شکست ۳ بر صفر در سوپرجام مقابل پرسپولیس است.

من همانطور که قول داده بودم از تمام توان، تجربیات، مباحث حقوقی و ارتباطات بین‌المللی که دارم استفاده می‌کنم تا حق باشگاه استقلال را بگیرم. مطمئن باشید در تمامی مراجعی که صلاحیت داشته باشد اعتراض خودم را نشان می‌‌دهم. رأی فدراسیون برمبنای عدالت و انصاف نبوده و من خواهان حق و حقوق طرفداران استقلال خواهم بود

 آیا به نظر شما فدراسیون راهی داشت.

فدراسیون می‌توانست در یک فضای خیلی دوستانه و خوب و البته عادلانه بستری این مسابقه را فراهم می‌کرد. اگر امروز به اخبار دقت کرده باشید خبر رسید که دیدار سوپرجام کشور ایتالیا در ژانویه و در تعطیلات کریسمس در کشور عربستان برگزار می‌شود. نمی‌دانم چه اصراری بود که یک هفته قبل از آغاز لیگ دو تیم ناآماده را به مصاف یکدیگر بفرستند و در نهایت هم اینگونه حکم صادر کنند. آیا ما چیزی از ایتالیا بالاتر داریم که چنین تصمیمی گرفتیم. جالب است در ابتدا مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به صراحت اعلام کرد که ما آماده این مسابقات نیستیم ولی در ادامه این حکم را گرفتند. باز هم تأکید می‌کنم من پیگیر هستم و از حق و حقوق باشگاه کوتاه نخواهم آمد.

پیگیری شما از چه زمانی خواهد بود؟

از همین فردا محکم کار را پیگیری خواهم کرد و اعتراض را آماده می‌کنم. من ۲۱ روز فرصت دارم که این کار را انجام بدهم. رأی را باید به صورت مکتوب به ما اعلام کنند و توضیح بدهند به چه دلایل و چه حقی چنین رأی صادر شده است. وکیل حقوقی و مشاور حقوقی باشگاه استقلال دفاعیات بسیار محکمی ارائه کرده بود و اصلاً فکر نمی‌کردم چنین رأی صادر کنند. مطمئن باشد حالا تمام تجربه‌ام را می‌گذارم و از طریق دادگاه CAS پیگیری همه این اتفاقات خواهم بود.

 به بحث بازیکنان پرتغالی که از استقلال شکایت کرده است برسیم. یازالده گومز ظاهراً خواستار غرامتی سنگین شده است.

او هنوز رأی نگرفته است و ما در حال دفاعیات خودمان هستیم. متأسفانه این اشتباه از طرف باشگاه و مدیران قبلی مجموعه رخ داده و آنها برای این بازیکن دعوتنامه فرستاده‌اند. معمولاً در دعوتنامه‌ها نمی‌نویسند که قرارداد بازیکن چقدر است یا مدت قرارداد وی چقدر بوده است اما ظاهراً درباره وی این اتفاق افتاده و حتی پاداش گلزنی وی هم در دعوتنامه قید شده است. این اشتباه فاحش صورت گرفته و متأسفانه الان باید چوب آن را ما بخوریم.

 ظاهراً بازی با نفت مسجدسلیمان را هم خواسته‌اید به تعویق بیافتد.

همین‌طور است منتظر پاسخ سازمانه لیگ هستیم ما شش بازیکن در اردوی تیم ملی داریم که به اتفاق همام می‌شود هفت بازیکن. برای یک بازیکن دوستانه شش بازیکن را نداریم و در حالی که باید همه تلاش‌مان را انجام بدهیم تا نفت را شکست بدهیم به نظر شما باید با چه کسانی تمرین کنیم. آیا استقلال باید با من، اصغر حاجیلو و یا هادی مباشری تمرین کند؟ متأسفانه بازیکن کم داریم و کار بسیار سخت است. آیا شما شرایط السد قطر و الدحیل را که برای مصاف با استقلال و پرسپولیس آماده می‌شوند را می‌دانید؟ آنها دو بازیکن خود را از اردوی تیم ملی حذف کردند تا به باشگاه‌هایشان برسد ولی اینجا این اتفاق نمی‌افتد.

حتماً امروز شنیدید که دیگر از طرف دولت ارز دولتی به ورزش تعلق نمی‌گیرد.

شما می‌دانید قیمت ارز امروز به ۱۴ الی ۱۵ هزار تومان رسیده است و اصلاً ارزی پیدا نمی‌شود. امیدواریم شرایط بهتر شود فقط همین را می‌توانم بگویم.

تگ ها


فوتبال