فتحی می آمد استقلال برنده بود/مومنی: بارفتن فرهاد فوتبال ایران متضررشد

مدیر پیشین آکادمی استقلال معتقد است که اگر مدیرعامل این باشگاه، روز گذشته در ورزشگاه شهید کاظمی در کنار تیم امید بود، این تیم قطعا امیدهای پرسپولیس را شکست می داد....

مدیر پیشین آکادمی استقلال معتقد است که اگر مدیرعامل این باشگاه، روز گذشته در ورزشگاه شهید کاظمی در کنار تیم امید بود، این تیم قطعا امیدهای پرسپولیس را شکست می داد.


حضور انصاری فرد به امیدهای پرسپولیس انگیزه داد
به گزارش خبرنگار مدال، محمد مومنی، پیشکسوت استقلال و مدیر پیشین آکادمی این باشگاه در گفت و گوی اختصاصی با مدال درباره دیدار دیروز امیدهای استقلال و پرسپولیس گفت: به نظر من امیدهای استقلال نیاز به حمایت و مدیریت بیشتری دارند. اگر ما به دنبال آن هستیم که به تیم های امید مان نگاه ویژه ای داشته باشیم و نه این که فقط گذرا به آن ها نگاه کنیم و فقط اسمش این باشد که ما هم تیم امید داریم، برای وجهه و کاریزمای تیم امید استقلال مناسب نیست که در غربت و تنهایی به مصاف پرسپولیس برود.
با شناختی که من از این تیم دارم، به نظر من تیم امید استقلال این توانایی را داشت که به راحتی امیدهای پرسپولیس را شکست دهد و اگر این اتفاق نبافتاد و پرسپولیسی ها توانستند که حتی دروازه استقلال را هم باز کنند فقط به دلیل حضور انصاری فرد و حمایت و تشویق های او به عنوان مدیرعامل بود که انگیزه بازیکنان جوان را دو چندان کرد.


فتحی باید به استادیوم می رفت
مومنی در ادامه تاکید کرد: نگاه انصاری فرد به عنوان یک فرد فوتبالی به این شکل است که برای تیم امیدش ارزش ویژه قائل می شود و برای تماشای دربی امیدها به ورزشگاه می آید، مسئله ای که در استقلال اصلا به آن توجهی نشد. چقدر خوب بود که آقای فتحی هم چنین کاری می کرد اما خب چون ایشان خودشان فوتبال بازی نکردند و مدیر فوتبالی نیستند، نمی دانند که این موضوع چقدر با اهمیت است که باید در چنین دیداری حتما در ورزشگاه و در کنار امیدهای شان حاضر باشند.


حاجیلو نباید بدون مدیرعامل به ورزشگاه می رفت
مدیر پیشین آکادمی استقلال در ادامه گفت: من اگر به جای جناب حاجیلو بودم حتما به هر روش ممکن و حتی اگر شده پشت در اتاق آقای فتحی می نشستم، حتما او را مجاب می کردم که باید به استادیوم بیاید. با تمام احترام ویژه ای که برای آقای حاجیلو قائلم اما من نقطه ضعف را در ایشان می بینم که مدیرعامل را مجبور به این کار نکردند. 


بارفتن فرهاد فوتبال ایران ضرر کرد نه مجیدی
پیشکسوت استقلال در خصوص استعفای فرهاد مجیدی از تیم امید نیز گفت: به نظر من فرهاد مجیدی با رفتنش هیچ ضرر و زیانی متحمل نشد، بلکه این فوتبال ایران بود که با از دست دادن مجیدی ضرر کرد. متاسفانه برخی برای آوردن یک مربی به یک تیم تلاش می کنند و بعد از این که او را برای نشستن بر روی نیمکت راضی کردند، وقتی متوجه می شوند نقطه نظراتشان متفاوت است به راحتی او را کنار می گذارند. الان هم مجیدی استعفا کرد و آقایان بدون این که عکس العملی نشان دهند و یا به دنبال بازگردان او باشند به راحتی گزینه جانشین برایش معرفی کردند اما من باز هم تاکید می کنم، مجیدی چه آن زمان که با استقلال به بن بست خورد و چه امروز که از تیم امید استعفا داد، او ضرر نکرد بلکه فوتبال ایران بود که از این موضوع متضرر شد.


حرکت استقلال بسیار کند و لاک پشتی است
پیشکسوت استقلال درباره شرایط استقلال با وجود دو بردی که در جام حذفی و لیگ برتر به دست آمد اظهار کرد: استقلال روند رو به رشدی دارد، اما این موضوع بسیار کند و با حرکت لاک پشتی است و اگر استراماچونی به این موضوع سرعت ندهد، استقلال به نتیجه ای نخواهد رسید.

هنر یک مربی در بازی گرفتن از بازیکن است
محمد مومنی با تاکید بر این موضوع که اگر پیشکسوتان انتقادی هم می کنند در جهت  سازندگی است، گفت: هنر یک مربی در بازی گرفتن از بازیکن است. به طور کلی وظیفه اصلی یک مربی همین است. این که بازیکن را مدیریت کند و از او به درستی بازی بگیرد. شما نگاهی به دانشمهر و نورافکن بیاندازید. آیا در حال حاضر در تیم هایشان شرایط بدی دارند و یا بد بازی می کنند؟! این که ما به راحتی فقط بازیکنان مان را از دست بدهیم اما برای سازندگی آن ها تلاشی نکنیم که کاری انجام نداده ایم.


برخی امیدها از خارجی ها بهترند
محمد مومنی در خصوص نقاط ضعفی که استقلال در خط حمله و بعضا در دفاع دارد نیز گفت: من شنیدم که مدیران باشگاه باز هم به دنبال جذب بازیکن خارجی هستند. حاضرم قسم بخورم که برخی بازیکنان در تیم امید استقلال بسیار بهتر و برتر از بسیاری از این بازیکنان خارجی هستند. فقط کافی است که به آن ها بهای لازم داده شود. بسیاری از بازیکنان همین الان در تیم امید استقلال هستند که می توانند به راحتی کمک حال تیم بزرگسالان باشند به شرطی که انگیزه لازم به آن ها داده شود و در کنار بزرگسالان ساخته و آماده شوند.


مدیریت فقط پشت میز نشستن نیست
 وی در ادامه تاکید کرد: مگر نه این که زمانی بسیاری از بازیکنان از همین تیم امید استقلال به بزرگساان آمدند و تبدیل به ستاره های تاثیرگذاری در استقلال و حتی فوتبال ملی شدند؟! امثال طالب لوها، تیموریان ها، خسرو حیدری ها و... از همین تیم امید استقلال به بالاترین درجات رسیدند اما این موضوع یک مدیریت درست می خواهد. نمی گویم آقای فتحی زحمت نمی کشد اما آن جا که باید وسط کار باشد، نیست. امروزه مدیریت فقط به پشت میز نشستن نیست، بلکه مدیران باشگاه ها باید پای کار باشند که البته می توان دلیل این موضوع را در فوتبالی نبودن آقای فتحی دنبال کرد.
پیشکسوت استقلال در پایان ابراز امیدواری کرد که استقلال روزهای بهتری را تجربه کند و گفت: امیدوارم استقلال بتواند به زودی امتیازات از دست رفته را با بردهای پیاپی جبران کند تا همه ما به عنوان هوادار این تیم بتوانید سرمان را بالا بگیریم و شاهد موفقیت های تیم محبوب مان باشیم.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجم خارجی جا زد!/گزینه استقلالی ها باز هم منتفی شد؟

استراماچونی به جای استادیوم به جزیره کیش رفت!

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال مدیر پیشین آکادمی استقلال محمد مومنی دربی امیدها فوتبال