فتحی و خطیر با ریسک در لبه پرتگاه؛ طلسم شکن یا خالق فاجعه ای جدید؟!

باشگاه استقلال دست به ریسک بزرگی زده که روز آخر مهلت فیفا برای پرداخت بدهی خواسته با این طلبکار خارجی تسویه کند آن هم از طریق وصول مطالبات بلوکه شده در فیفا و حالا خبر محرومیت آبی ها در دو پنجره نقل و انتقالات به جنجالی ترین خبر روز تبدیل شده است....

به گزارش خبرنگار مدال، استقلال در حالی روز آخر مهلت شصت روزه فیفا به دنبال تسویه با پروپییچ از  طریق وصول درآمدهای فیفایی خود بوده که  مهدی تاج به رغم روابط نزدیکی که با اینفانتینو ریسس فیفا دارد نتوانسته در شرایطی که وزارت ورزش بدلیل اختلافات بودجه فدراسیون را نمی دهد طلب نه میلیون دلاری و به عبارتی صد و بیست میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال ایران از فیفا را در چهار سال گذشته وصول کند. 
آیا در چنین شرایطی فتحی و خطیر می توانند و یا توانسته اند طلب هشتصد و پنجاه هزار دلاری استقلال را وصول کرذه و پرونده پروپییچ که خطر کسر امتیاز و حذف آسیایی و همچنین محرومیت از دو پنجره را می تواند در برداشته باشد را پرداخت کنند؟ 
 هر چه هست تردیدی نیست که باشگاه استقلال دست به ریسک بسیار  بزرگی زده که روز آخر مهلت فیفا برای پرداخت بدهی خواسته با این طلبکار خارجی تسویه کند آن هم از طریق وصول مطالبات بلوکه شده در فیفا. فتحی که دیشب عنوان کرده هواداران  نگران نباشند و به اخبار عدم تسویه با پروپییچ توجه نکنند خود بهتر می داند که تا روز گذشته تسویه ای صورت نگرفته بود. آنها البته  برای محکم کاری مبلغی هم در سفارت ایران در زاگرب تهیه کرده بودند تا اگر طلب فیفایی وصول نشد از طریق پرداخت نقدی در سفارت با پروپییچ تسویه کنند. حال مشخص نیست فتحی و خطیر چه اصراری  دارند که در طول مهلت شصت روزه پروپییچ اقدام به جذب بازیکن کرده و همین هفته قبل دیابانه و رضاوند را با پرداخت قسط اول قرارداد شان جذب کنند اما بودجه و نقدینگی را صرف تسویه با طلبکار خارجی نکرده و مصر باشند به وصول مطالبات فیفایی با همکاری فدراسیون، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه. 
حال باید دید در نهایت فتحی و خطیر در شرایطی که تاج و عرب موفق به وصول طلب فیفایی نشده و به همین دلیل برانکو رفت و کی روش شکایت کرد با ژست فاتح و طلسم شکن وصول مطالبات فیفایی سکوت را خواهند شکست یا که باید پاسخگوی فاجعه کسر امتیاز یا پنجره بسته احتمالی باشند.

 

بیشتر بخوانید:

شوک بزرگ به استقلال؛ محرومیت از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی

تگ ها


باشگاه استقلال محرومیت استقلال امیرحسین فتحی علی خطیر حسین قدوسی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال