فتح الله زاده از ترس شکست به خارج از ایران سفر کرد!

سرمربی سابق استقلال تلویحا می گوید اشتباهات عجیب چند بازیکن باعث شکست این تیم در دربی ۷۴ شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه سپاهان در حالی امروز سالگرد سومین قهرمانی خود در لیگ برتر را جشن بگیرد که شاید با توجه به اتفاق های نیم فصل اول لیگ یازدهم کمتر کسی فکر می کرد استقلال نتواند به مقام قهرمانی برسد. در لیگ یازدهم استقلال در نیم فصل اول با ۹ اختلاف امتیاز نسبت به تیم دوم جدول در صدر بود و آبی ها خود را آماده سومین قهرمانی خود در لیگ برتر می کردند اما به یکباره در نیم فصل دوم ورق برگشت و این طلایی پوشان اصفهانی بودند که توانستند اختلاف امتیاز خود را جبران کنند.

پرویز مظلومی صحبت های جنجالی ای در مورد دربی ۷۴  به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

سپاهان در حالی امروز سومین قهرمانی در لیگ برتر را جشن می گیرد که شاید امروز شما می توانستید جای آنها باشید.

به هرحال در همان سال اتفاق هایی افتاد که من دوست ندارم در مورد آن صحبت کنم. هرچه بوده تمام شده و رفته است.

ولی هنوز خیلی ها سوال می پرسند که چطور اختلاف امتیاز ۹ امتیازی از دست رفت؟

به هرحال شرایط فوتبال است و فکر می کنم جدایی فرهاد مجیدی و مصدومیت چند بازیکن کلیدی ما در این اتفاق تاثیر داشت. بازی های ما در نیم فصل اول مشخص است اما در نیم فصل دوم چند بازیکن کلیدی مان را از دست دادیم و دست مان خالی شد. در نیم فصل دوم برای انتخاب ترکیب ۱۱ نفره هم مشکل داشتیم.

با گذشت ۸ سال از آن تاریخ هنوز کسی نفهمیده است فرهاد مجیدی چرا در نیم فصل جدا شد؟

باور کنید من هم مثل شما، او یک روز آمد و گفت مشکل خانوادگی دارم و نمی توانم بمانم. بعد هم من اجازه دادم جدا شود که اگر یادتان باشد به الغرافه رفت.

ولی در همان سال خیلی ها می گفتند مجیدی با شما مشکل داشت.

هرگز من با فرهاد مشکل نداشتم و این شایعات دروغ است. من نه آن زمان و نه حالا با فرهاد هیچ مشکلی نداشتم و او از شاگردان خوب من بود.

مشکل مجیدی با علی فتح الله بود؟

واقعا هرگز این را نفهمیدم ولی هرگز من با مجیدی مشکلی نداشتم.

در دربی ۷۴ که ایمون زیاد هت تریک کرد، نبود بازیکن در تیم ما شما کاملا حس می شد. این را خودتان قبول دارید؟

صد در صد همینطور است. در آن بازی من به جز فرهاد مجیدی که رفته بود  جباری، خسرو حیدری ، آندو و ساموئل را نداشتم و به نوعی با تیم دوم به زمین رفتیم. اگر یادتان باشد همه فکر می کردند ما شکست می خوریم و کسی فکر نمی کرد در همان دقایق ابتدایی دو گل بزنیم. یادم هست علی فتح الله زاده از ترس شکست به خارج از ایران سفر کرده بود که بازی را نبیند ولی شما دید چقدر ما در همان بازی خوب بازی کردیم.

چرا به یکباره در آن بازی همه چیز تغییر کرد؟  

پرویز مظلومی دنبال بهانه آوردن نیست ولی اگر می خواهید دلیل شکست ما را پیدا کنید، بروید و فیلم گل های خورده ما را ببینید تا متوجه شوید در این اتفاق چه کسانی مقصر بودند. من نمی توانم بیشتر از این صحبت کنم ولی خودتان متوجه همه چیز می شوید.

یعنی بازیکنی کم کاری کرد؟

از من نخواهید در مورد  این مسائل صحبت کنم و فقط می گویم بروید گل های خورده ما را ببینید، خیلی مسائل برای شما روشن می شود.

ولی شما بعد از زدن دو گل بازهم شانس زدن گل های بیشتری داشتید.


ما بعد از دو گل راحت می توانستیم گل های بیشتر هم بزنیم و دو گل صد در صد نزدیم. گل هایی هم که دریافت کردیم مشخص است و دوست ندارم در این باره دیگر صحبت کنم.

دوست ندارید در مورد مقصران آن شکست صحبت کنید؟

شما را به خدا در این باره از من سوال نپرسید. هرچه بوده گذشته است و من دوست ندارم با زدن یکسری صحبت ها پای کسی را وسط بکشم.

بیشتر بخوانید:

کدام بازیکن امید استقلال به بزرگسالان می رود؟

جلسه مهم مدیرعامل استقلال با شرکت آریا گستر

 

 

تگ ها


پرویز مظلومی علی فتح ا.. زاده فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال