فتح‌الله‌زاده: استقلال به کمتر از ۵۰ درصد سکوها راضی نشود

مدیرعامل پیشین استقلال معتقد است قانون به صراحت تکلیف سکوهای ورزشگاه آزادی را در دربی مشخص کرده است....

مدیرعامل پیشین استقلال معتقد است قانون به صراحت تکلیف سکوهای ورزشگاه آزادی را در دربی مشخص کرده است.

قانون به صراحت همه چیز را مشخص کرده است
علی فتح الله زاده در گفت و گوی اختصاصی با مدال در خصوص تقسیم ناعادلانه سکوهای آزادی در دربی پیش رو اظهار داشت: قانون به صراحت همه چیز را مشخص کرده است وقتی توافق می شود که سکوها باید به صورت 50-50 تقسیم شود این موضوع باید اعمال شود و این کار به نظر من بسیار ساده است و باید که اجرایی شود.


وقتی هواداران رقیب جایگاهشان درست نباشد اتفاقات ناخوشایندی رخ می دهد
فتح الله زاده در ادامه تصریح کرد: این موضوع سخت تر از آن زمان نیست که هواداران پرسپولیس تا نزدیکی های دروازه استقلال را در اختیار داشتند و من سال ها تلاش کردم که حق استقلال را بازگردانم. آن زمان تا جایی پیش رفتیم که کار به دعوا کشده شد. آقای عزیزمحمدی در آن دوره ریاست سازمان لیگ را برعهده داشتند و با صحبت هایی که انجام شد ایشان هم توجیه شدند که این حق استقلال است و وقتی هواداران رقیب جایگاهشان درست نباشد اتفاقات ناخوشایند بسیاری احتمال دارد که رخ دهد که منجر به پشیمانی شود، بازی به آن شکل، یک بازی جوانمردانه نبود، با کلی تلاش و این که جناب عزیزمحمدی هم حرف ما را قبول کردند و پای کار آمدند بالاخره سکوها عادلانه تقسیم شد.

استقلال نباید به کمتر از 50 درصد سکوها راضی شود
مدیرعامل پیشین استقلال تاکید کرد: آن زمان کار به جایی رسیده بود که پای فیفا کم کم داشت به ماجرا باز می شد که با تلاش های صورت گرفته نگذاشتیم این اتفاق بیافتد و بالاخره حق استقلال را گرفتیم. به نظر من در این مورد اصلا احتیاجی به دعوای باشگاه ها یا دخالت آن ها نیست و خود سازمان لیگ باید حق و حقوق باشگاه ها و انصاف و قانون را در نظر بگیرد. استقلال هم باید پای این موضوع بایستد و به کمتر از 50 درصد سکوها راضی نشود.


استقلال از لحاظ فنی چیزی کمتر از پرسپولیس ندارد
فتح الله زاده با توجه به تجربیاتی که دارد و توجه به این نکته که عدد 4 استقلالی ها در زمان مدیریت او خلق شد، در خصوص پیش بینی دربی فردا گفت: به نظر من استقلال در حال حاضر از لحاظ فنی چیزی کمتر از پرسپولیس ندارد و فقط مسئله روحی روانی مطرح است که به نظر می رسد پرسپولیسی ها از این لحاظ فعلا بالاتر هستند. تیمی که فردا بتواند بیشتر بر مسائل روحی و روانیش احاطه پیدا کند و با آرامش و تمرکز بیشتری قدم به میدان مبارزه بگذارد، برنده این دیدار خواهد بود.
وی در ادامه گفت: امیدوار هستم استقلال بتواند از این نظر خودش را جمع و جور کند چرا که از لحاظ فنی اگر بالاتر از پرسپولیس نباشد به هیچ وجه کمتر هم نیست.

استراماچونی از تجربیات زرینچه استفاده کند
فتح الله زاده در خصوص جای خالی دستیار ایرانی در کنار استراماچونی، در بازی خاص دربی تاکید کرد: درست است که کالدرون، کریم باقری را به عنوان دستیار بر روی نیمکت دارد و می تواند از تجربیات او استفاده کند اما استراماچونی هم نباید از حضور جواد زرینچه در این بازی غافل شود. امیدوارم آقای ماچونی حتما به ویژه در این بازی از نقطه نظرات و تجربیات با ارزش جواد زرینچه و البته بهزاد غلامپور استفاده کند.


حضور دستیار ایرانی هم به نفع ماچونی خواهد بود و هم استقلال
وی در ادامه تاکید کرد: استراماچونی باید در زمینه داشتن دستیار ایرانی توجیه شود. این موضوع کار سختی نیست. هر مربی یکسری اختیاراتی دارد، مدیریت باشگاه هم اختیاراتی دارد و می تواند از این اختیارات استفاده کند و یک مربی ایرانی در کنار کادرفنی قرار دهد. به نظر من این کار لازم و واجب است و امیدوارم بعد از دربی که انشاالله همراه با برد استقلال خواهد بود، مدیریت باشگاه با سرمربی جلسه ای بگذارد و در این خصوص توافق کند که یک دستیار ایرانی در کنار استراماچونی باشد. این موضوع هم به نفع ماچونی خواهد بود و هم به نفع استقلال.

استقلالی ها تیم را تنها نگذارند
فتح الله زاده در پایان خطاب به هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس گفت: اگر چه ما با هم رقیب هستیم اما رفیق هم هستیم و من از هواداران دعوت می کنم که فردا در ورزشگاه آزادی حاضر شوند و تیم خودشان را تشویق کنند. از استقلالی ها توقع دارم که تا دقیقه 90 تیم را تنها نگذارند.

 

بیشتر بخوانید:

قانون ۵۰-۵۰ ، ۶۰ به ۴۰ اجرا می‌شود!

گزارش مدال از ۸۹ دربی پایتخت/آبی ها پیشتاز در تعداد بردها

تگ ها


باشگاه استقلال مدیرعامل پیشین استقلال علی فتح الله زاده سکوهای ورزشگاه آزادی دربی 90 فوتبال