فتح الله زاده: با استقلال از فوتبال خداحافظی می کنم

مدیرعامل سابق استقلال می گوید یک بار دیگر مدیرعامل این باشگاه می شود و برای همیشه از حضور در فوتبال خداحافظی می کند ......

مدیرعامل سابق استقلال می گوید یک بار دیگر مدیرعامل این باشگاه می شود و برای همیشه از حضور در فوتبال خداحافظی می کند. 

به گزارش مدال، علی فتح الله زاده بی تردید یکی از خبرسازترین مدیرعامل های تاریخ استقلال است. فتح الله زاده در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم صحبت های جذابی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:


 با استقلال خداحافظی می کنم
من در طول این سال ها در لیگ یک به چند تیم مشاوره داده ام و تعدادی از تیم ها که هم به آنها مشاوره دادم هم اکنون در لیگ برتر هستند. در این مدت هم پیشنهاد مدیرعاملی و هم رییس هیئت مدیره به من شد اما قبول نکردم چون واقعا نمی توانم در شهرستان زندگی کنم ضمن اینکه من استقلالی هستم و شاید  یک دوه دیگر مدیرعاملی این تیم به من برسد. انشاالله  بعد از یک دوره دو و یا سه ساله از مدیرعاملی خداحافظی می کنم.

منصوریان سرمایه استقلال بود
من فکر می کنم شاید 10 سال زمان لازم باشد تا یک مربی مثل منصوریان ساخته شود و نباید او را می سوزاندیم. باید یک مربی مثل کی روش را به استقلال می آوردیم و منصوریان را کنار او می گذاشتیم تا آموزش می دید. این راه درستی بود که منصوریان بعد از چند سال می توانست با قدرت سرمربی استقلال شود.


همه تقصیرها گردن منصوریان نبود
واقعا منصوریان مقصر تمام اشتباهات استقلال نبود، یک روز با او محکم صحبت کردم و سرش را پایین انداخت و جواب نداد. در منصوریان هم از نظر فنی و هم معرفتی من ظرفیت های بالایی دیدم و کمک می کنم تا او دوباره بلند شود. شرایط برای منصوریان اینطور نمی ماند و او دوباره برمی گردد.


دستیاران منصوریان؟
اینکه منصوریان خرمگاه و چینی را آورد کار خوبی بود چون آنها استقلالی هستند اما او باید یک مربی با تجربه را هم کنار خود می گذاشت، مربی مثل هنکه که در زمان مدیرعاملی من به استقلال آمد و دید چقدر کار او به چشم آمد.


دلیل خداحافظی مجید در دو مقطع
فرهاد مشکل بچه اش را داشت ولی به هرحال با کادرفنی هم مشکلاتی داشت که تصمیم گرفت جدا شود. به هرحال فرهاد بازیکن محبوب تیم بود و کمی زود  رنج بود و نمی توانست بعضی شرایط را تحمل کند. مطمئن هستم اگر او خودش مربی شود از تصمیمی که در این دو مقطع گرفت ابراز پشیمانی می کند.  ما تمام پول فرهاد را داده بودیم و مشکل او مالی نبود. واقعیت این است که او قهرمانی را از استقلال گرفت، البته این بحث را نکنیم چون او واقعا برای استقلال زحمت کشیده است.


اختلاف با جباری
بله اختلاف با جباری داشتیم ولی من همان سال هم او را کنار نگذاشتم، فکر می کردم جباری به درد استقلال می خورد و او را نگه داشتم چون من امانت دار استقلال بودم و نمی توانستم به خاطر اختلاف شخصی او را کنار بگذارم. حتی من به خاطر قراردادش به او چک شخصی دادم و جباری از من شکایت کرده و مشکلی نیست، از خودم دفاع خواهم کرد. من فکر می کنم آقای افتخاری نباید جباری را کنار می گذاشت چون او بازیکنی بود که اگر 20 دقیقه هم بازی می کرد، شاید پاس گل می داد و چه بسا استقلال حتی قهرمان می شد. می توانستند او را مثل بازیکنی مثل مگویان که بدون قرارداد پول گرفت نگه می داشتند و نهایت در آخر فصل قراردادش را تمدید نمی کردند ولی از توانایی هایش استفاده می کردند. 


تماشای کشتی زنان؟
در آن زمان من از طرف تیم کشتی بیمه رازی دعوت شده بودم که این مسابقات را کنار تیم باشم. زمانی که ما به سالن رسیدیم دیدیم مسابقات کشتی زنان در جریان است، فقط من هم نبودم، یک تیم 50 نفره بودیم که نماینده های ورزشی، سیاسی و حتی حراست وزارت ورزش و جوانان هم با ما بودند. من معترض شدم ولی گفتند یک دقیقه از آن بازی مانده است، همه بودند ولی فقط من را زدند، عیب ندارد بالاخره همه ما را می زنند. (با خنده)

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال