فتح الله زاده:چوب لای چرخ استقلال نگذارید/ خطیر به تنهایی مسئول نیست

مدیر عامل پیشین استقلال گفت: فدراسیون فوتبال باید در این روزها خودی نشان بدهد، در روزهایی که باشگاههایی مانند استقلال و پرسپولیس می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند باید کمکشان کرد....

به گزارش مدال،علی فتح الله زاده به عنوان مدیرعامل استقلال سالها در بحث جذب بازیکن از خارج و بالعکس اعزام بازیکنان استقلال به خارج از کشور سابقه طولانی دارد. او وقتی در جریان صحبت های حامد مومنی مسئول کمیته بین الملل فدراسیون قرار گرفت که ادعا کرده بود با توجه به نداشتن بازی ملی در دو سال اخیر و انجام کمتر از ده بازی در سطح اروپا این بازیکن احتمالا نمی تواند در لیگ برتر ایران و برای استقلال توپ بزند تعجب کرد و اظهار داشت: بله من هم شنیدم که پاتوسی آیتم هایی که سازمان لیگ خواسته را ندارد. ولی این روش درستی برای تایید کیفیت بازیکن نیست. شاید یک بازیکن همه خواسته های سازمان لیگ را هم داشته باشد ولی با کمترین کیفیت بیاید و تنها باعث خروج ارز از کشورمان شود.

فتح ا.. زاده در پاسخ به این سوال که ” این بازیکن را تا چه اندازه می شناسید؟” پاسخ داد: از دوستانی که به تشخیص فنی آنها اطمینان دارم شنیدم که پاتوسی فوتبالیستی با کیفیت است که سطح فوتبالش از سطح فوتبال خیلی از بازیکنان و نمونه های مشابهی که پیش از این به ایران آمده اند بالاتر است.

وی در ادامه افزود: معتقدم کمی تعقل در این قبیل موارد لازم است. یک مثال مشابه می زنم که به سید مهدی رحمتی ربط پیدا می کند. این بازیکن یک دروازه بان فوق العاده است که هنوزم معتقدم می توانست در سطح اول اروپا دروازه بانی کند اما همین بازیکن به دلیل سلیقه سرمربی قبلی تیم ملی چندین سال از دروازه تیم ملی دور ماند. به شما قول می دهم همین الان خیلی از تیم های لیگ برتری از خدا می خواهند که مهدی رحمتی را در اختیار داشته باشند تا برایشان دروازه بانی کند اما با این استدلال لابد رحمتی دروازه بانی بی کیفیت است و نباید در لیگ برتر ایران بازی کند پس نداشتن بازی ملی یا شروطی از این دست نمی تواند معیار درستی از کیفیت یک بازیکن را نشان دهد.

فتح ا.. زاده با تاکید به تلاش برای حل مشکل پاتوسی عنوان کرد: هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باید در این روزها خودی نشان بدهد . یک کار مثبت برای فوتبال انجام دادن یعنی همین. در روزهایی که باشگاههایی مانند استقلال و پرسپولیس می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند باید کمکشان کرد. وقتی چند کارشناس خبره این بازیکن را تایید کنند فدراسیون هم می تواند این فوتبالیست را تایید کند. استقلال فصل قبل خیلی زحمت کشید تا به قهرمانی جام حذفی رسید و باید به این تیم کمک کرد که در آسیا با بیشترین قدرت به میدان برود، چوب لای چرخ استقلال نگذارند به اندازه کافی تا امروز چوب لای چرخ این تیم گذاشته شده است و دیگر فدراسیون با دست خودش این چوب را لای چرخ تیم نگذارد . استقلال یک تیم مردمی و قدرتمند است که می تواند در رقابت های بین المللی نام ایران را بالا ببرد.

وی افزود: احساسم این است که خطیر به تنهایی مسئول نیست و مدیر عامل در جریان بوده است که این بازیکن هنوز نتوانسته مجوز بازی بگیرد. اما باید بگویم در بازی های تیم ملی آفریقای جنوبی او روی نیمکت بوده است و باشگاه بلژیکی هم حضور او را تایید کرده و باید تحقیق بیشتری شود.به هر حال درباره اتفاقات رخ داده یک نفر تصمیم گیرنده نیست و نمی دانم در این رابطه با چه فردی مشورت کردند، باید جزئیات دقیق جذب پاتوسی را دانست.

مدیر عامل پیشین استقلال درخصوص جانشین کی روش در تیم ملی ایران تصریح کرد: دایی یا قلعه نویی باید برای سرمربیگری تیم ملی انتخاب شوند اگر قرار است در مسابقات رده سوم را کسب کنیم، بهتر است همین نفرات هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرند.

 

استقلال جوان

تگ ها


فوتبال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال