فخرالدینی: مهندسی نتایج پرسپولیس؟ اصلا وارد این مسائل نمی‌شوم

میلاد فخرالدینی می‌گوید: ما وقتی خارج از خانه بازی داریم به فرودگاه و هتل می‌رویم و طبیعتا درمعرض بیماری هستیم و به همین خاطر بازی ها باید لغو شوند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، میلاد فخرالدینی تنها خرید داخلی تراکتور در زمستان بود که عملکرد بسیار خوبی در بازی های اخیر داشته است. او که سابقه بازی در استقلال، ذوب آهن و... را دارد، حالا دوباره به جمع سرخپوشان تبریزی بازگشته و امیدوار است بار دیگر با این تیم به جام قهرمانی برسد. فخرالدینی در گفتگو با خبرنگار ما به سوالات مختلف پاسخ داده است:

* تمرینات چطور پیش می‌رود؟ این بلاتکلیفی اذیت کننده نیست؟

تمرینات خیلی خوبی داشتیم و منتظریم که خبر قطعی را بدهند تا ببینیم کادرفنی چه تصمیمی می‌گیرد. فعلا هیچ چیزی اعلام نشده و ما هم مثل هواداران بلاتکلیف هستیم.

* به نظر شما لیگ باید تا سال ۹۹ تعطیل شود؟

یک بیماری ویروسی که می‌آید کار را خیلی سخت می‌کند، مثلا وقتی بیرون از خانه بازی داریم باید با هواپیما برویم و می‌رسیم هتل و رفت‌وآمد زیاد است. هواداران هم لطف دارند و عکس می‌گیرند و در معرض بیماری قرار می‌گیریم. ما هم طبیعتا با خانواده هایمان در ارتباط هستیم و اگر تعطیل شود، خانواده ها هم کمتر در معرض خطر قرار می‌گیرند. به نظرم اگر تعطیل شود بهتر است.

* چه شد که به تراکتور آمدید؟

بعد از دو سال و نیم خوبی که در ذوب آهن داشتم تصمیم به جدای گرفتم. می‌خواهم از آقای آذری تشکر کنم  که با حضور ایشان هیچ دغدغه ای نداشتیم. اما بعد از رفتن ایشان متاسفانه همه چیز تغییر کرد و هیچ چیز سرجایش نبود و شرایط سخت شد. من تصمیم به جدایی گرفتم و تراکتور را انتخاب کردم چون سابقه بازی و قهرمانی در این تیم را داشتم و رابطه ام با هواداران هم خوب بود.

* یک باخت بد هم مقابل پارس جنوبی داشتید.

بله این بازی را باید می‌بردیم تا به کورس قهرمانی نزدیک شویم اما متاسفانه باختیم. شرایط طوری است که تیم یک روز خوب است و یک روز خوب نیست و همه چیز دست به دست هم می‌دهد. مسائل بیرونی و درونی در این نتیجه تاثیرگذار بودند و به هر حال شرمنده هواداران شدیم.

* آیا باختتان فنی بود؟

تمام بازی ها را نمی‌شود یک جور بازی کرد و همیشه خوب بود اما فکر نمی‌کنم باختمان فنی باشد. اگر بازی را نگاه کنید متوجه می‌شوید که از لحاظ فنی از تیم پارس بهتر بودیم و روی یک اتفاق گل خوردیم. متاسفانه خیلی موقعیت داشتیم که گل نشدند و بدشانسی آوردیم.

* کار کردن با آقای الهامی چطور است؟

ایشان از لحاظ فنی مربی خوبی هستند و سطح بالایی دارند. من ۱۱ سال با ایشان کار کردم و سابقه همکاری دارم. آقای الهامی یکی از مربیانی است که می‌تواند به تراکتور کمک کند و امیدوارم این فصل هم باهم نتیجه خوبی بگیریم. او از لحاظ فنی خوب تمرین می‌دهد و از نظر آنالیز هم بسیار خوب هستند.

* فکر میکنی این بار طلسم قهرمانی تراکتور شکسته شود؟

دوره قبلی که در تراکتور بودم دو نایب قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی داشتیم. نمی‌شود از قهرمانی صحبت کرد اما ما تلاش می‌کنیم که موفق باشیم.

* بین هواداران تراکتور صحبت هست که نمی‌خواهند این تیم قهرمان شود. نظر تو چیست؟

من در این مسائل نمی‌توانم دخالت کنم. من به عنوان بازیکن باید تمرین کنم، بازی کنم و در زمین خودم را نشان بدهم و انشالله تلاش می‌کنیم که قهرمان شویم و هدفمان این است که بهترین نتایج رابدون توجه به حاشیه ها بگیریم.

* رقابت با مهدی تیکدری جوان چطور است؟

مربی مشخص می‌کند که چه کسی در چه بازی کند. ما در تمرینات رقابت می‌کنیم که عملکرد بهتری داشته باشیم اما همه با هم دوست هستیم و تلاشمان برای موفقیت تیم است. تمام بازیکنان ما از لحاظ فنی بالا هستند و مهدی هم بازیکن قابلی است و مربی اینطوری دستش بازتر است که از او در پست دفاعی یا هجومی بهره ببرد. برای ما موفقیت تیم مهم است و این که چه ترکیبی داشته باشد اهمیتی ندارد.

* اگر بازی ها لغو نشوند یک بازی حساس هم با تیم سابقت یعنی استقلال دارید.

بازی با استقلال در ورزشگاه آزادی بسیار سخت است و ما باید هرطور شده امتیاز بگیریم چون اهمیت زیادی دارد. من در هر تیمی که باشم تمام توانم را برای آن تیم می‌گذارم و در ۲۰-۳۰ بازی فصل انگیزه ام به یک شکل است و تفاوتی ندارد.

* با حضور اسکوچیچ فکر میکنی به تیم ملی دعوت شوی؟

من سال ۹۰توسط آقای کیروش به تیم ملی دعوت شدم و در بازی های غرب آسیا هم بازی کردم اما متاسفانه بعد از برگشت از اردوی تیم ملی رباط صلیبی ام پاره شد و یک سال دور بودم. بعد از آن یک مشکلی با آقای کیروش داشتم و ایشان هم که با هرکسی مشکل داشت دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌کرد. با تغییر سرمربی حالا امیدوارم به تیم ملی برگردم چون فکر می‌کنم از بین بازیکنان حال حاضر جزو اولین هایی بودم که به تیم ملی دعوت شدم.


* تمرین و بازی کنار کاپیتان های تیم ملی چطور است؟

مطمئنا حضور بازیکن باتجربه در هر تیمی موثر است و می‌تواند به هر تیمی کمک کند وحضور آقای شجاعی، دژاگه و حاج صفی هم دقیقا به همین شکل است.

* مهندسی نتایج، وزیر پرسپولیسی و... این روزها خیلی مطرح می‌شود. نظر تو چیست؟

من اصلا وارد این مسائل نمی‌شوم. ما باید تلاشمان راروی کار خودمان بیاوریم و در این سال ها هم که دیده اید هیچ حاشیه ای نداشته ام و باید برای تیمم موثر باشم و هواداران را خوشحال کنم.

بیشتر بخوانید:

تصمیم جدید تراکتور؛ پخش اینترنتی مسابقات

تهدید به سبک تراکتوری‌ها؛ دوربین‌ها را راه نمی‌دهیم

 

 

تگ ها


میلاد فخرالدینی فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال