فدراسیون به هوش باشد/فیفا محدودیت بلیت فروشی برای بانوان را برنمی تابد

خبر کوتاه بود اما پر از هیاهو و هیجان، "سایت بلیت فروشی دیدار تیم ملی ایران و کامبوج برای بانوان هم باز شد"......

خبر کوتاه بود اما پر از هیاهو و هیجان، "سایت بلیت فروشی دیدار تیم ملی ایران و کامبوج برای بانوان هم باز شد"...

به گزارش خبرنگار مدال، از مدت ها پیش اصرار و تهدیدهای فیفا به فدراسیون فوتبال ایران برای ورود بانوان ایرانی به استادیوم ها شروع شده بود و زمزمه های این موضوع به گوش می رسید که در اولین دیدار ملی بالاخره درب های استادیوم به روی بانوان هم بازخواهد شد ولی این موضوع چیز جدیدی نبود. این وعده ها مدت ها بود که به فوتبال دوستان خانم در ایران داده شده و عملی نشده بود ولی گویا قرار بود بازی ایران-کامبوج به یک نقطه عطف تاریخی در فوتبال ایران پس از انقلاب اسلامی بدل شود.
مقرر شده بود یک روز مانده به بازی، سایت بلیت فروشی برای بانوان هم باز شود اما ساعات پایانی پنجشنبه 11 مهر ناگهان خبری در فضای مجازی پیچید. جایگاه بانوان در استادیوم آزادی مشخص شده و خانم های دوستدار فوتبال می توانند با خرید بلیت، تماشاگر بازی ایران-کامبوج باشند.
شاید کمتر کسی تصور می کرد که تنها دقایقی پس از انتشار خبر، همه بلیت ها فروخته شود و ده ها هزار نفر با مراجعه به سایت pin90.ir به در بسته و صندلی های به رنگ قرمز درآمده مواجه شوند.
اما توجه به یک نکته بدجوری توی ذوق می زد! مگر قرار نبود 4600 صندلی برای بانوان باشد؟! پس چرا جایگاه های اختصاص داده شده بسیار کمتر از اعلام قبلی بود؟!
پیگیری این مساله اما با یک پاسخ روبرو بود. بزودی جایگاه های بعدی مشخص می شود و بانوان باز هم می توانند بلیت خریداری کنند.
اما با گذشت ساعت های زیادی که از این وعده امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون می گذرد هنوز هم جایگاه های دیگری برای خانمها برای تهیه بلیت در نظر گرفته نشده است تا این شائبه به وجود بیاید که فدراسیون فقط برای بستن دهان مسئولان فیفا و جلوگیری از تعلیق ها تعداد کمی صندلی را به بانوان اختصاص داده و احتمال دارد دیگر خبری از جایگاه های بیشتر بنفش رنگ نباشد!
اگر این موضوع واقعیت داشته باشد قطعا فیفا دیگر ساکت نخواهد نشست و این محدودیت ها صورت خوشی از خود برجا نخواهد گذاشت تا سایه شوم تعلیق همچنان روی سر فوتبال ایران بماند. فراموش نکنید فیفا اخبار داخلی ایران را پیگیری می کند همانطور که در دیدار فینال لیگ قهرمانان پیگیری کرد و حضور گزینشی بانوان در آن مسابقه قانعش نکرد. 
بسیاری از بانوان منتظر عملی شدن وعده فدراسیون و تهیه بلیت هستند. بانوان ایران با استقبال چشمگیرشان از خرید بلیت این بازی، نشان دادند که به دنبال یافتن جایگاه واقعی شان در همه ابعاد اجتماعی اند اما با اعمال محدودیت های صورت گرفته از جانب فدراسیون نشین ها شاید که فیفا این بار دیگر قانع نشود و فوتبال ایران را در معرض خطراتی جبران ناپذیر قرار بدهد.
پنجشنبه 18 مهر می تواند آغاز تازه ای باشد برای فوتبال ایران و پایانی بر همه ناهنجاری های موجود در استادیوم های مردانه. فضای پاک، هوای تازه، رفتار مناسب اجتماعی و تشویق یکصدای مردان و زنان ایرانی در کنار هم به دور از هرگونه فحاشی و لاابالی گری می تواند هدیه حضور زنان در ورزشگاه به فوتبال ایران باشد، اگر فدراسیون فوتبال دست از تبعیض و محدودیت بردارد و حق واقعی بانوان فوتبالدوست ایرانی را برای شان محقق کند.
مهدی تاج باید بداند که در صورت هرگونه اعمال محدودیت فیفا این بار دیگر کوتاه نخواهد آمد...

 

بیشتر بخوانید:

اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی ایران؛ خبری از جهانبخش نیست!

 

تگ ها


ورود بانوان به استادیوم بازی ایران کامبوج فدراسیون فوتبال محدودیت بلیت برای بانوان فیفا فوتبال