فدراسیون در پی بازگرداندن بردیا سعادت از کره

فدراسیون والیبال ایران با ارسال نامه‌ای به باشگاه ویکستورم کره‌جنوبی و فدراسیون جهانی، خواهان بازگشت بردیا سعادت تا دوم شهریورماه به ایران شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بردیا سعادت که خودش را به عنوان یکی از پدیده های والیبال ایران مطرح کرده، بعد از خط خوردن از لیست المپیکی آلکنو به کره جنوبی سفر کرد تا در تمرینات تیم باشگاهی اش شرکت کند، اما او قرار بود برای مسابقات قهرمانی آسیا بار دیگر به تیم ملی در تهران اضافه شود. 


حالا فدراسیون والیبال به رفتار باشگاه کره ای و آزاد نکردن لژیونر ایرانی اعتراض کرده است. طبق مقررات فدراسیون جهانی والیبال باشگاه ها موظف هستند از تاریخ ۱۵ می تا ۱۵ اکتبر بازیکنان ملی پوش را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند، اما باشگاه کره‌ای درخواست کرده که سعادت تا پایان مسابقات لیگ کره‌جنوبی در اختیار این باشگاه باشد که این موضوع خلاف مذاکرات انجام شده است.


فدراسیون والیبال ایران با ارسال نامه‌ای به باشگاه ویکستورم کره جنوبی و فدراسیون جهانی، خواهان بررسی این موضوع و بازگشت بردیا سعادت تا تاریخ دوم شهریورماه به ایران شد تا وی در برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان و قهرمانی مردان آسیا در اختیار کادر فنی تیم ملی جوانان و بزرگسالان قرار گیرد.


فدراسیون ایران اعلام کرده که اگر این اتفاق در تاریخ مذکور صورت نگیرد با صدور ITC این بازیکن برای حضور در لیگ کره‌جنوبی موافقت نخواهد کرد.


در پایان فدراسیون والیبال توضیح داده است: "برای انتقال بین المللی بازیکنان به تیم های مختلف و صدور ITC آنها ۵ امضا نیاز است؛ فدراسیون مبدا، فدراسیون مقصد، باشگاه مبدا، باشگاه مقصد و فدراسیون جهانی باید شرایط بازیکنان را برای صدور ITC تایید کند. این در حالی است که نظر فدراسیون های ملی نسبت به باشگاه ها ارجحیت دارد و اگر باشگاه ها اقدامی خلاف توافقات قبلی انجام دهند از سوی فدراسیون جهانی با جرائم سنگینی روبرو خواهند شد."


همچنین بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران نیز به این موضوع واکنش نشان داده و می گوید: «در زمان انتقال سعادت به باشگاه ویکستورم کره‌جنوبی که با هماهنگی کامل فدراسیون والیبال انجام شد، قرار شد این بازیکن با توجه به در پیش بودن مسابقات قهرمانی مردان آسیا و قهرمانی جوانان جهان اول شهریور در اردوهای ملی حضور یابد که این اتفاق رخ نداد. باشگاه کره‌ای در این موضوع کم‌کاری کرده است. در همین راستا امروز نامه‌ای رسمی از سوی فدراسیون به باشگاه ویکستورم ارسال شد. ضمن این‌که قرار شد اگر باشگاه کره‌ای همکاری لازم را نداشت، فدراسیون کارت ITC (گواهینامه نقل و انتقال بین‌المللی) سعادت را صادر نکند تا از بازی او در لیگ کره جلوگیری شود. با توجه به شرایط فعلی و در پیش بودن دو رویداد مهم جهانی و آسیایی به شدت به بردیا سعادت در ترکیب تیم ملی بزرگسالان و جوانان نیاز داریم.»

تگ ها


والیبال بردیا سعادت تیم ملی والیبال ایران والیبال