فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC

فدراسیون فوتبال ایران در تلاش برای سلب میزبانی از منامه و برگزاری بازی های باقی مانده مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه ایران در تهران است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هم اکنون نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزاری بازی ها در منامه است و فدراسیون فوتبال ایران به همین بهانه به دادگاه بین المللی ورزش شکایت کرده است و امیدوار است تا پیش از شروع مسابقات CAS به سود ایران رای دهد. در این صورت فدراسیون فوتبال بازی ها را در استادیوم آزادی و هم چنین دستگردی برگزار خواهد کرد. در برنامه ی پیش فرض طراحی شده از سوی فدراسیون فوتبال هتل المپیک برای اقامت تیم ملی در نظر گرفته شده و تیم های دیگر در هتل آزادی اسکان داده خواهند شد. 

بازی های باقی مانده مقدماتی جام جهانی در گروه C خرداد ماه در منامه برگزار خواهد شد و تنها رای دادگاه بین المللی ورزش می تواند محل برگزاری بازی ها را تغییر دهد. جالب اینکه دادگاه بین المللی ورزش مهلت پاسخگویی کنفدراسیون فوتبال آسیا به شکایت ایران را تا ۲۷ اردیبهشت تمدید کرده است و مشخص نیست آیا در فاصله چند روز مانده به پایان بازی ها محل برگزاری مسابقات  را تغییر خواهد کرد یا نه. در بیانیه ی آخری که دیروز فدراسیون فوتببال منتشر کرد در توضیح پیگیری این پرونده نوشت:« وکلای AFC بدون پاسخ به ایراد عدم صلاحیت دبیرخانه AFC جهت اتخاذ تصمیم در مورد میزبانی، با درخواست فدراسیون مبنی بر صدور دستور موقت توسط CAS مخالفت نموده و ادعا نموده اند که صدور آن موجب تاخیر در برگزاری و عدم اتمام بموقع مسابقات مقدماتی باقیمانده گروه C خواهد شد. بعلاوه یکی از مهمترین ادعاهای وکلای AFC در توجیه عدم موافقت AFC با میزبانی ایران، تشدید شرایط کرونایی و فرآیند واکسیناسیون عمومی در ایران ذکر شده است.»

تگ ها


تیم ملی ایران فدراسیون فوتبال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال