فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس به دنبال برانکو

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران برای حضور مجدد در این تیم مورد توجه فدراسیون قرار گرفته اما موانعی در این راه وجود دارد که آینده را در ابهام برده است....

ویلموتس و کالدرون برکنار می‌شوند؟

به گزارش مدال، هشت سال حضور کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران و دو صعود متوالی به جام جهانی، وظیفه فدراسیون برای انتخاب جانشین وی را سنگین تر از همیشه کرد. مهدی تاج که امیدوار بود با انتخاب یک سرمربی مقتدر نقایصی که کی روش داشت را برطرف کند و تیم ملی را به شرایط بهتری برساند، سراغ مارک ویلموتس بلژیکی رفت و امیدوار بود که با این مربی به خواسته هایش برسد.

شروع ویلموتس با تیم ملی ایران تقریبا امیدوار کننده بود و تساوی با کره جنوبی و عملکرد قابل قبول برابر سوریه در دیدارهای تدارکاتی، عملا جای انتقاد از این مربی تازه کار را نداد. 

آغاز دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا با پیروزی برابر هنگ کنگ و بعد از آن کامبوج همراه شد. به ویژه پیروزی برابر کامبوج با 14 گل شرایط را به سود مرد بلژیکی تغییر داد تا علاقمندان به فوتبال و رسانه ها نسبت به داشتن یک تیم هجومی و سرحال امیدوار باشند.

اما این انتظار خیلی زود رنگ باخت و شرایط کاملا متفاوت تر از گذشته شد. شاگردان ویلموتس در نخستین دیدار سخت پیش روی خود برابر بحرین تن به شکست یک بر صفر دادند تا موج ناامیدی اطراف تیم ملی شروع شود. با این حال این امیدواری وجود داشت که تیم ملی بتواند با برتری برابر عراق شرایط را به قبل از دیدار با بحرین برگرداند.

دیدار با عراق اما ناامیدی را به اوج رساند و کار را تا جایی پیش برد که اگر عراق می توانست بحرین را در دیدار رودررو شکست دهد، تیم ملی ایران عملا شانس نخست شدن در گروه خود و صعود بدون اما و اگر به مرحله بعد را از دست می داد. با این حال تساوی این دو تیم به فریاد ویلموتس و شاگردانش رسید.

با این حال این تساوی هم از حجم انتقادات علیه تیم ملی و ویلموتس کم نکرد و بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال خواستار برکناری ویلموتس شدند. این در حالی است که این مربی بلژیکی با فدراسیون فوتبال قرارداد دارد و جدایی اش برای فدراسیون بسیار سنگین تمام خواهد شد. 

با این حال یک منبع نزدیک به فدراسیون فوتبال به مدال خبر داد که یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال مذاکراتی را با برانکو ایوانکوویچ انجام داده و موافقت ضمنی را از وی برای حضور در تیم ملی ایران گرفته است. 

البته فدراسیون فوتبال اگر می خواهد با سرمربی جدید به توافق نهایی برسد اول باید تکلیف ویلموتس را مشخص کند. این سرمربی بلژیکی قرارداد پرهزینه ای را با فدراسیون فوتبال منعقد کرده و اگر کار به جدایی برسد کار فدراسیون برای راضی کردن وی سخت است. 

برانکو درحالی مورد توجه فدراسیون فوتبال قرار گرفته که باشگاه پرسپولیس هم بعد از نتایج ضعیف این تیم با کالدرون، بی میل نیست ایوانکوویچ را به جمع سرخپوشان برگرداند.

تگ ها


برانکو تیم ملی فوتبال پرسپولیس ویلموتس فدراسیون فوتبال کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال