فدراسیون‌های بلاتکلیف تا کی منتظر بمانند؟

در حالی مجامع انتخاباتی تا اطلاع ثانوی لغو شده که این موضوع به بلاتکلیفی فدراسیون‌ها دامن زده است....

به گزارش "ورزش سه"، هفته گذشته بود که فدراسیون پزشکی ورزشی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی تا اطلاع ثانونی لغو خواهد شد. با اینکه این اقدام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده، اما مشخص نیست چه مبنا و معیاری دارد.


این تصمیم در حالی گرفته شد که فدراسیون شطرنج قرار بود ۸ آبان رییس جدید خود را بشناسد. شنیده‌ها همچنین حاکی از برگزاری انتخابات فدراسیون پرورش اندام در دهه سوم آبان ماه حکایت داشت.


علاوه بر این دو فدراسیون، اسکی، پزشکی ورزشی، اتومبیلرانی و ورزش‌های بومی و محلی دیگر فدراسیون‌هایی هستند که این روزها با سرپرست اداره می شوند و منتظر تعیین تکلیف برای برگزاری انتخابات هستند.


جالب اینجاست که فدراسیون دوومیدانی همین دو هفته قبل رییس جدید خود را با برگزاری انتخابات شناخت، اما حالا فدراسیون های دیگر باید تا زمانی نامشخص بلاتکلیف بمانند و منتظر کمتر شدن آمار مبتلایان و قربانیان کرونا باشند تا انتخاباتشان برگزار شود.


اما عجیب تر از همه، نادیده گرفتن اهمیت انتخابات فدراسیون هاست. در حالی مجامع انتخاباتی لغو شده که همین دو روز قبل فدراسیون والیبال در سالن فارسی آکادمی المپیک، جلسه هم اندیشی لیگ برتر با حضور افراد زیادی برگزار کرد؛ نشستی که با برپایی انتخابات یک فدراسیون تفاوتی نداشت.


حالا سوال اینجاست جلسه هم اندیشی لیگ برتر والیبال اهمیت بیشتری دارد یا برگزاری انتخابات چند فدراسیون بلاتکلیف؟


حتی شاید نیاز باشد وزارت ورزش کم کم تدابیری بیاندیشد تا انتخابات فدراسیون ها به صورت غیرحضوری برگزار شود چون مشخص نیست تا چه زمانی چند رشته بلاتکلیف با برپایی مجمع حضوری می توانند رییس خود را بشناسند.

تگ ها


ویروس کرونا