فدراسیون ها موظف به اجرای دستورالعمل جدید شدند

مجلس شورای اسلامی در طرح ۱۴ ماده‌ای مقابله خصمانه با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با نمایندگان این رژیم هم پرداخته است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، نمایندگان مجلس امروز دو فوریت طرح ۱۴ ماده‌ای مقابله خصمانه با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تصویب کردند. این طرح چند بند مربوط به ورزش و رویارویی ورزشکاران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی را هم در خود جای داده است. 


در ماده ۱۱ این طرح که مربوط به ورزش می باشد، آمده است: برگزاری هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران با حریفان رژیم صهیونیستی ممنوع است.


در بخش دیگری به مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی اشاره شده: هر یک از فدراسیون‌ها در رشته ورزشی مربوطه موظفند با بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی و برقراری ارتباط اصولی با مجامع بین‌المللی ورزشی، تعهدات و اقدامات مقتضی را جهت ممانعت از اعمال هرگونه مجازات و محرومیت‌های ورزشی بین‌المللی علیه ورزشکاران مستنکف از مواجهه با حریفان رژیم صهیونیستی اتخاذ نموده و با پیش‌بینی تخصیص منابع لازم، به تشویق و حمایت از آنها بپردازد.


قرار است دستورالعمل این ماده توسط وزارت ورزش و جوانان با همکاری وزارت امور خارجه و سازمان برنامه و بودجه تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد.


با اینکه تاکنون هیچ گونه دستورالعمل و قانونی پیرامون روبه رو نشدن ورزشکاران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی در مسابقات بین المللی به صورت مکتوب وجود نداشت و نمایندگان ایران در مسابقات مختلف با خواست خودشان دست به این کار می زدند، به نظر می رسد با تصویب این طرح از این پس فدراسیون ها ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان