فدراسیون والیبال مستقل وبدون مشورت چینش بازی‌ها را انجام داد

سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان با انتقاد از تصمیم فدراسیون گفت: روش و چینش مسابقات متفاوت است و امیدوارم در چینش داوری و ساعت بازی‌ها عدالت رعایت شود....

به گزارش خبرنگار مهر در چارچوب دیدارهای هفته دوم متمرکز لیگ برتر والیبال از دور برگشت، تیم خاتم اردکان با تیم‌های هورسان رامسر و سپاهان اصفهان دیدار خواهد داشت. شاگردان علیرضا طلوع کیان در تیم خاتم اردکان با چهار پیروزی و ۱۴ امتیاز در رده یازدهم جدول رده‌بندی قرار دارند.

علیرضا طلوع کیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازی‌های هفته نخست مسابقات و ارزیابی از نتایج تیمش گفت: طبق آیین نامه مسابقات اجازه جذب ۵ بازیکن در نیم فصل داشتیم. خواسته یا ناخواسته تعدادی از بازیکنان از بدنه تیم جدا شدند. فرصت کمی برای آماده‌سازی تیم داشتیم و پس از برگزاری یک جلسه تمرین به مصاف تیم آذرباتری در هفته نخست مسابقات رفتیم.

سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان افزود: با توجه به شکست دور رفت مقابل تیم آذرباتری در دور برگشت موفق شدیم پیروزی ارزشمندی برابر این تیم کسب کنیم. در دو بازی دیگر برابر تیم‌های سایپا و شهرداری ارومیه، دو تیم مدعی قهرمانی و بالای جدول قرار گرفتیم و نتیجه را واگذار کردیم. پس از انجام بازی‌های هفته نخست نقاط قوت و ضعف تیم را شناسایی کردیم، در حال حاضر در تمرینات و برنامه ریزی‌ها بر روی نقاط ضعف تمرکز کرده‌ایم تا برای دو بازی هفته دوم عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

وی درباره بازی‌های هفته دوم مقابل تیم‌های هورسان و سپاهان گفت: هورسان در جایگاه هشتم جدول رده بندی قرار دارد و دو بازیکن برزیلی به خدمت گرفته است. سپاهان نیز جزو تیم‌های بالای جدول است برای باخت به زمین نمی‌رویم، انگیزه خاص خود را داریم، سعی می‌کنیم بازی قابل قبولی به نمایش بگذاریم. تیم خاتم نیاز به هماهنگی دارد.

طلوع کیان تاکید کرد: با توجه به تک پیروزی در هفته نخستِ مسابقات یک پله در جدول رده بندی صعود داشته‌ایم، هدفمان این است روند رو به رشد خود را ادامه و تعداد بردهایمان را افزایش دهیم. نقاط ضعف را پوشش خواهیم داد. هدف گذاری ما ارتقا در جدول رده‌بندی و افزایش تعداد بردها است تا انتظار مردم و مسئولان را برآورده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به کاهش تعداد روزهای استراحت بین هفته‌ها، فشار مسابقات افزایش خواهد یافت، ارزیابی شما چیست گفت: تصمیمی است که فدراسیون اتخاذ کرده است. شیوه مسابقات همانند شیوه رفت برگزار می‌شود اما چینش بازی‌ها به روش VNL است که این نیز جای بحث دارد. فدراسیون بدون مشورت از تیم‌ها و به صورت مستقل چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است و ما نیز از این تصمیم تبعیت کردیم.

سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان تاکید کرد: حتی درباره ساعت بازی‌ها معترض بودیم. اکثر بازی‌های خاتم در ساعت ۱۱ و ۱۴ برگزار می‌شود. نباید بین تیم‌ها تبعیضی صورت گیرد. اگر در بحث چینش داوری، ساعت بازی‌ها و حتی سالن رقابت‌ها عدالت برقرار باشد هیچ تیمی اعتراض نخواهد کرد اما اگر یک تیم بیشتر مسابقات خود را راس ساعت ۱۷ برگزار کند درست نیست. تیم والیبال سایپا هر سه مسابقه هفته نخست خود را در خانه والیبال برگزار کرد به همین دلیل به این سالن عادت داشت و در بازی سوم مقابل تیم خاتم راحت‌تر بازی کرد.

سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان افزود: چیدمان داوریِ بازی‌ها نیز باید یکسان باشد تا عدالت برقرار شود، قرار نیست در بازی‌های تیم خاتم که در رده ۱۱ جدول قرار دارد از داوران جوان استفاده شود تا تجربه کسب کنند. امیدوارم فدراسیون به چنین مواردی دقت کند. اگر چیدمان بهتر شود هم تیم‌ها سود خواهند برد و هم به رشد والیبال کمک خواهد کرد.

طلوع کیان در پایان درباره استفاده از ویدیو چک و تغییر کفپوش سالن خانه والیبال گفت: شرایط بهتر شد، سالن خانه والیبال باید امکانات لازم و استاندارد بین المللی را داشته باشد. کفپوش جز نیازهای واجب است، اگر می‌خواهیم والیبالمان رشد کند و بازیکنان آسیب نبیند باید از چنین امکاناتی استفاده کرد. خوشبختانه دیگر مشکلی وجود ندارد و انشاالله مسابقات بهتر و با سلامت بازیکنان همراه باشد. استفاده از ویدیو چک نیز به کیفیت رقابت‌ها کمک خواهد کرد.

تگ ها


علیرضا طلوع کیان تیم والیبال خاتم اردکان لیگ برتر والیبال فدراسیون والیبال