فدرر، نادال، جوکوویچ؛ فاتح ویمبلدون کیست؟

سه تنیسور مشهور دنیای تنیس، فدرر، نادال و جوکوویچ به جمع 8تنیسور باقیمانده در ویمبلدون 2019 رسیده‌اند....

مسابقات تنیس ویمبلدون 2019، حداقل در بخش مردان بدون شگفتی بزرگی به مرحله یک‌چهارم نهایی رسیده است؛ البته اگر حذف شدن الکساندر زورف در دور اول مسابقات را فراموش کنیم. نواک جوکوویچ اولین گرنداسلم مهم سال را در استرالیا فتح کرد. رافائل نادال چندهفته پیش با جام رولان گاروس یا اوپن فرانسه به خانه بازگشت و راجر فدرر، بزرگترین شانس قهرمانی در ویمبلدون به حساب می‌آید. اما کدام‌یک از سه نابغه تنیس وضعیت بهتری دارد.

راجر فدرر

لندن خانه دوم راجر فدرر است؛ هشت قهرمانی در ویمبلدون برای نابغه سوئیسی. بدون شک او بزرگترین شانس را برای قهرمانی در ویمبلدون دارد. فدرر سال گذشته تمام مسابقاتش را تا همین مرحله و بدون حتی یک ست برده بود، اما کوین آندرسون دقیقا در همین مرحله فدرر را شکست داد تا او امسال با انگیزه جبران ناکامی سال گذشته برگردد. نیشیکوری از ژاپن آخرین سد راجر فدرر برای رسیدن به نیمه‌نهایی است.

نواک جوکوویچ

نواک قهرمان سال گذشته ویمبلدون است. جوکوویچ 32ساله بعد از قهرمانی در اوپن استرالیا حالا به دنبال دومین گرنداسلم معتبر سال 2019 است. او سال را رویایی آغاز کرده است؛ 12 برد و تنها یک باخت که آن هم به رافائل نادال روی خاک رس بود. قهرمانی در ویمبلدون او را به پنجمین قهرمانی‌اش خواهد رساند. نکته مهم درباره نواک جوکوویچ این است که جز در سال 2013 که به فینال رسید و مغلوب اندی مورای شد، در فینالهای ویمبلدون همیشه با جام به خانه برگشته است.

رافائل نادال

تنیسور اسپانیایی از مصدومیت دستش عبور کرده و در چندماه گذشته در آماده‌ترین فرم سال‌های اخیرش قرار دارد. بعد از قهرمانی در اوپن فرانسه، نادال حالا چالش بازی در ویمبلدون را پیش روی خودش می‌بیند. تورنمنتی که نادال از سال 2010 در آن موفق نبوده و قهرمان نشده است. بین سه پادشاه دنیای تنیس نادال شانس کمتری برای سلطنت روی تخت ویمبلدون دارد.

 

بیشتر بخوانید:

حال و روز بد تنیس ایران؛ ... و حالا سقوط به دسته چهارم

تگ ها


تنیس تنیس ویمبلدون رافائل نادال راجر فدرر نواک جوکوویچ یادداشت‌های اختصاصی یادداشت اختصاصی UEFA Champions League فوتبال