فرآیند دریافت حق پخش تلویزیونی به جریان افتاد

حق پخش تلویزیونی مسابقات موضوعی است که بسیاری از کارشناسان مدیریت و اقتصاد تنها راه نجات ورزش و فوتبال ایران از ورشکستگی می دانند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فوتبال ایران با توجه به مشکلات مالی و اقتصادی عدیده که حاصل از عدم درآمدزیی و بسته بودن راه های سودآوری اقتصادی است روزهای سختی را سپری می کند به طوری که برخی همچون برانکوایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس این روند را به سوی فوتبال آماتور دانسته اند. با این وجود وزیرورزش و جوانان می گوید که تلاش های انجام شده برای گرفتن حق پخش تلویزیونی در حال نتیجه دادن است و درواقع فرآیند اجرایی شدن آن در حال انجام است.


امروز وزیرورزش و جوانان در این رابطه گفت: بعد از چهل سال که صدا و سیما زیر بار حق پخش به عنوان یکی از منابع مهم ورزش نمی‌رفت، توانستیم حق پخش را در قالب تبصره‌ای در بودجه ۹۹ با بهره ۳۰ درصد وزارت ورزش و جوانان و ۷۰ درصد صدا و سیما بگنجانیم وبالاخره  امسال در بودجه گذاشتیم دیروز هم در ابلاغیه برنامه وبودجه برای ما امد که بالاخره فرایند اجرایی شدن آن در حال انجام است."


بی تردید این اتفاق می تواند (پرداخت حق پخش) به معنای جاری شدن خون  و زندگی در رگ های فوتبال ایران در تنگنای مالی ضعیف شده است باشد. اتفاقی که شاید بالاخره فوتبال باشگاهی در ایران را به سمت ساختارحرفه ای و استاندارد جهانی پیش ببرد.

بیشتر بخوانید:

تنها راه نجات پرسپولیس و استقلال خصوصی سازی است

آذری: باشگاه‌های ایران ۱۰ میلیون دلار بدهی دارند!

تگ ها


مسعود سلطانی‌فر وزارت ورزش و جوانان فوتبال ایران فوتبال